معرفی بهترین و معروف ترین انواع چکمه کوه نوردی درسال 2020

Rate this post


در این مقاله قصد دارم شما را با انواع چکمه کوه نوردی اشنا کنیم .کفش شاید مهمترین وسیله ایمینی ما باشد هنگامی که در کوه هستیم. هر فصل ما سوالاتی راجع به اینکه چکمه های کوهنوردی برای کدام سفرها بهتر است ارائه می دهیم. ما اطلاعات زیر را برای کمک به شما در انتخاب بوت کامل و اطمینان از گرم و خشک و راحت بودن پاهای خود در ماجراجویی قبلی خود جمع آوری کردیم.

کوه نوردی
کوه نوردی

چه چیزی در انتخاب چکمه کوهی تأثیر می گذارد؟

مطمئناً انتخاب چکمه های کوهستانی عمیقاً با زمین ، شرایط محیطی و بنابراین زمینه ای که در آن استفاده می شود ، ارتباط دارد. یک چکمه خوب انتخاب شده نه تنها به شما این امکان را می دهد که وقت خود را در کوهستان با لذت سپری کنید . بلکه بیش از هر چیز به افزایش ایمنی شما کمک می کند. بنابراین مهم است که با توجه به گرمای مناسب و عملکرد ضد آب ، انعطاف پذیری صحیح زیره و قابلیت اطمینان با استفاده از کرامپون ، بدون فراموش کردن حمایت و محافظت از مچ پا ، و نه تنها راحتی ، انتخاب خوبی داشته باشید. به به طور خلاصه ، درک نوع فعالیتی که باید انجام شود و فصلی بودن آن ضروری است.

هنگام انتخاب بوت چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

تحقیق کنید اگر که آیا در درجه اول روی برف ، یخ ، سنگ یا زمین های مخلوط کوهنوردی خواهید کرد. چکمه هایی را انتخاب کنید که بهترین تعادل دقت ، ضد آب و دوام را داشته باشند. درباره طول و ویژگی افزایش روی کرد خود تحقیق کنید. آیا در مسیرهای پیاده روی یا در سطوح آزادتر و پایدارتر سفر خواهید کرد؟ در بعضی موارد ، ممکن است انتخاب کنید که یک جفت کفش سبک نزدیک به همراه داشته باشید. در مورد شرایط آب و هوایی و زمانی برای صعود در سال تحقیق کنید. آیا در شرایط معتدل تابستان و یا در هوای سرد در ارتفاعات ، در باران ، برف عمیق یا طوفان صعود خواهید کرد؟

اطلاعات بیشتر:  پیراهن مردانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد

سایز انواع چکمه کوه نوردی

برای راحتی شما ، معمولاً بهتر است چکمه های کوهنوردی را از اندازه های نیم و یک سایز بزرگتر از کفش های خیابانی خود بخرید. چکمه های کوهنوردی شما نباید خیلی بزرگ باشند . اما باید آنقدر جادار باشند که بتوانند جوراب های گرم و ضخیم را در خود جای دهند. چکمه های جدید شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا هنگام قدم برداشتن پاشنه پا کمی از پایه بلند شود. بدون اینکه به پشت صندلی بمالید. سرانجام ، متناسب بودن اتاق باعث می شود که انگشتان شما در هنگام پایین آمدن طولانی از درد به جلوی بوت شما گیر نکند.

چکمه کوه نوردی

چکمه کوه نوردی
چکمه کوه نوردی

محیط کوهستان دارای جنبه های مختلف است و فعالیت های احتمالی مختلفی در این زمینه ایجاد می کند . از گذرگاه های بزرگ یخچالی تا برآمدگی هایی در حاشیه کوه های 4000 متری آلپ ، از صخره های ساده و یخی تا صعودها بزرگترین کوه های آلپ ، مانند ماترهورن و ایگر. بنابراین شما به کفش های چند منظوره نیاز دارید . که در یخچال های طبیعی با تنگناها و همچنین روی صخره ها یا در امتداد مسیرها در مسیرها به خوبی عمل می کند.

نوآوری های تکنولوژیکی در این انتخاب بسیار کمک کرده است . امروزه می توانید کفش هایی با کارایی بالا و وزن کمتر پیدا کنید تا بتوانید به راحتی در هر مرحله پای خود را بلند کنید! استفاده از چکمه های بسیار سفت ضروری نیست ، در واقع ، یک کفش کمی انعطاف پذیرتر در استفاده کلاسیک از کرامپون ها و در صخره نوردی با نمرات آسان کمک می کند زیرا حساسیت را افزایش می دهد (در مقایسه با یک چکمه کاملا سفت). بدیهی است که انتخاب کفش برای این نوع محیط تحت تأثیر شرایط بسیار متغیری مانند دما ، کیفیت و کمیت برف و غیره خواهد بود.

معرفی انواع چکمه کوه نوردی

چکمه کوه نوردی
چکمه کوه نوردی

چکمه های تک کوه نوردی

چکمه های کوهنوردی چرمی ، مصنوعی یا ترکیبی به سبک های مختلفی اعم از مدل های سنگین وزن که در ارتفاعات مقاومت و گرمای بیشتری در برابر آب دارند . تا چکمه های سبک طراحی شده برای شرایط گر متر ، خشک کن و مانند تابستان ارائه می شوند. چکمه های تک کوهنوردی می توانند دارای کف کاملاً سفت و سخت یا کفی های انعطاف پذیرتر باشند. و درجات مختلفی از پشتیبانی مچ پا را ارائه می دهند.

اطلاعات بیشتر:  مدل های کت و شلوار تام فورد

جوانب مثبت: چکمه های چرمی ، مصنوعی یا ترکیبی معمولاً سبک تر و راحت تر می توانند در زمین های متنوع راه بروند. از آنجا که سبک و چابک ترند ، در زمینهای خاص مانند برف مخلوط و سنگ نوردی ، سنگ نوردی آلپ و یخ نوردی عملکرد بهتری دارند. قیمت آنها ارازن تر است و گزینه مناسبی برای کوهنوردی در اواسط تابستان است. بوت های تک کوهنوردی هیبریدی معمولاً گرمتر از چکمه های چرمی هستند. و در برابر شرایط سخت آب و هوایی محافظت بهتری دارند.

منفی: چکمه های چرمی ، مصنوعی یا ترکیبی می توانند در ارتفاعات ، هنگام وزش باد شدید یا در شرایط مرطوب سرد شوند. پس از مرطوب شدن ، خشک شدن آنها معمولاً بیشتر طول می کشد. نسخه های با کیفیت بالا از این چکمه ها گران ترین گزینه های بوت شما خواهند بود. چکمه های سبک وزن و انعطاف پذیر می توانند.مشکلات بیشتری در افتادن یا عدم نصب مناسب کرامپون داشته باشند.

هیبرید ( چکمه های دو کوهنوردی مصنوعی)

چکمه های کوهنوردی مصنوعی ترکیبی با عایق بسیار بالا هستند. با دوام ترین نوع کفش هایی هستند که می توانید برای صعودهای داخلی و بین المللی خریداری کنید. علاوه بر این چکمه های هیبرید بسیار سخت هستند .

جوانب مثبت: چکمه های کوهنوردی از گورتکس یا مواد مصنوعی مشابه ساخته می شوند. که مانع رسیدن باد و بارندگی به پاهای شما می شوند. یک بوت داخلی با عایق اضافی حداکثر گرما و محافظت را در محیط های سردتر فراهم می کند. این چکمه ها با تکیه گاه کامل مچ پا ، زیره های سفت و سخت ساخته می شوند. و معمولاً دارای جوش پنجه انگشت جلویی و عقب هستند.

معایب: آنها می توانند در هنگام پیاده روی روی برف و خارج از آن حجیم و چابک باشند ، چه در دامنه های برف ، مسیرها یا زمین های مخلوط. در ارتفاع کم می توانند بسیار گرم باشند و تعریق پا را افزایش دهند.

اطلاعات بیشتر:  شلوار جین راسته چیست؟

چکمه ها پلاستیک (یکی دیگر از انواع چکمه کوه نوردی)

این چکمه ها از یک پوسته پلاستیکی سخت خارجی و یک بوتی نرم داخلی با یک کفی کاملاً سفت و محکم و مچ پا ساخته شده اند.

جوانب مثبت: چکمه های پلاستیکی معمولاً گرمتر ، مقاوم در برابر آب هستند و به دلیل ساخت و ساز سخت می توانند. در شرایط مختلف برف برای پا زدن بهتر باشند. آنها باعث خشک شدن پای شما نسبت به سایر سبک ها می شوند. این چکمه ها در مقایسه با مدل های سطح بالاتر مصنوعی می توانند از قیمت کمتری برخوردار باشند و معمولاً به دلیل داشتن زیره سفت و محکم ساق ، جوش عقب و پنجه جلوی انگشتان ، در اکثر مدل های کرامپون به خوبی کار می کنند.

معایب: چکمه های پلاستیکی دوتایی می توانند هنگام پیاده روی از برف ، چه در مسیرهای پیاده روی و چه در زمین های مختلف، راحت و چابک باشند. ولی انها سنگین تر از نمونه های ترکیبی خود هستند.

مراقبت از پا

انتخاب جوراب مناسب تقریباً به اندازه انتخاب کفش می تواند مهم باشد. برخی افراد جوراب های ضخیم تر را برای کاهش اصطکاک یا جوراب های پشمی برای گرمای بیشتر ترجیح می دهند. در خانه انواع مختلف جوراب را تجربه کنید تا ببینید مناسب ترین گزینه برای شما و بوت شماست. جوراب ها باید پشمی یا مصنوعی باشند. پنبه قابل قبول نیست زیرا در هنگام خیس شدن می ریزد و ظرفیت عایق بندی خود را از دست می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید