معرفی معروف ترین و بهترین انواع کفش فوتبال زنانه و مردانه

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع کفش فوتبال اشنا کنیم. همان طور که می دانید.فوتبال یک بازی حرفه ای است که در سراسر جهان انجام می شود. کفش های فوتبال وظیفه ، پشتیبانی از پا و تا حدی مقاومت در برابر آب را دارند. تولیدکنندگان از فناوری برای تولید کفش های جذاب استفاده می کنند که به خوبی بازی می کنند. کفش های فوتبال زنانه و مردانه فقط از نظر اندازه متفاوت هستند ، اما رنگ و جذابیت آنها جهانی است.

انواع کفش فوتبال
انواع کفش فوتبال

کفش های ویژه ای برای فوتبال وجود دارد؟

آره. آنها کلاه های فوتبال ، چکمه های فوتبال ، کفش های فوتبال ، چمدان ها ، کفش های چمن و غیره نامیده می شوند. بین کفش های فوتبال مردانه و زنانه تفاوت هایی وجود دارد.

چرا در فوتبال از انواع کفش های فوتبال استفاده کنم؟

هنگام راه رفتن یا آهسته دویدن ، پاها و مفاصل شما فشار ناخواسته ای بر آنها وارد نمی کند. آنها در معرض توقف سریع برق ، چرخش ، اشک در جهت مخالف و لگد قرار نمی گیرند. اما در فوتبال شما برای آن ، به کفش های فوتبال نیاز دارید. که از استخوان های پا و همچنین مفاصل پشتیبانی کندکه شامل زانوهای شما نیز می شود.

کفش نایک

نایکی  (به انگلیسی: Nike) یک ابرشرکت چند ملیتی  است که در زمینه طراحی، تولید، توسعه و عرضه محصولاتی نظیر کفش، پوشاک و وسایل ورزشی  در بازار جهان فعالیت می‌کند.  برند نایک یکی از پر طرفدار ترین برند ها است. در ادامه میخواهیم چند تا از انواع کفش فوتبال نایک را معرفی کنیم.

انواع کفش فوتبال نایک

کفش فوتبال نایک مرکوریال

یکی از معروف ترین و بهترین و پرفروش ترین کفش فوتبال کفش فوتبال نایک مرکوریال است. تقریبا نصف بیشتر فروش کفش فوتبالی نایک از کفش فوتبال نایک مرکوریال است . کفش فوتبال نایک مرکوریال نیز به چند دسته تقسیم مشود. مانند مدل سوپرفلای، ویپور و مدل معمولی تقسیم می شود.

ویژگی های کلی انواع کفش فوتبال نایک مرکوریال

یک : همه ی مدل های کفش نایک مرکوریال، کفش های سرعتی و تکنیکی هستند. این مدل کفش ها مناسب بازیکن های تکینکی ، سرعتی ، دقت و حرفه ای هستند. معمولا بیشتر بازیکنان نایک پوش از این کفش استفاده می کنند.

دو: برند نایک در سال های اخیر به ظاهر کفش مرکوریال بسیار اهمیت داده است. به طوری که می توانم بگویم کفش مرکوریال یکی از زیباترین کفش های فوتبال است.

سه : این کفش در طرح های و رنگ زیادی تولید می شود . که یااین کفش ها را می توان به سه دسته مرکوریال معمولی، مرکوریال ویپور و مرکوریال سوپر فلای تقسیم می شود.

کفش های ممولی وزن کمتری دارند. کفش های ویپور با پا فیت می شود . و کفش های سوپر پلای از پا هنگام چرخش بهتر محافظت می کند.

ویژگی های جزئی کفش مرکوریال

یک : امکان ایجاد حرکت های خیلی سری

دو :حفظ توپ بالا در هر شرایطش

سه : ایجاد چسبندگی توپ به کفش

چهار : کنترل راحت توپ

کفش فوتبال مرکوریال
کفش فوتبال مرکوریال

کفش فوتبال نایک تمپو

کفش نایک تمپو یکی دیگر از کفش های ورزشی برند نایک هستند. این کفش بر خلاف کفش فوتبال نایک مرکوریال کفش قدرتی است. معمولا در این کفش را بازیکنان دفاع و هافبک استفاده می کنند.

در کفش فوتبال نایک تمپو فناوری EVA به کار رفته است.این اصطلاع به این معنی است که شما هر قدمی که بر می دارید یک شوک به پای شما وارد می شود. و درنتیجه قدرت ضربه افزایش می یابد. مهم تر از این ویژگی : وقت که شما از این کفش استفاده می کنید دیر تر خسته می شوید. علاوه بر این در پاشنه کفش فوتبال نایک تمپو یک حالت ژله ای به کار رفته که باعث میشود فشاری کمتری به پایمان وارد شود. البته تنها فناوی EVA در کفش به کارنرفته است در این کفش مانند کفش فوتبال نایک مرکوریال فناوری ACC نیز به کار رفته است.

کفش فوتبال تمپو
کفش فوتبال تمپو

کفش فوتبال نایک فانتوم

حدود 3 سال است که که برند نایک شروع به تولید کفش فوتبال نایک فانتوم کرده است. در سال 2018 خط تولید کفش مجیستا متوقف شد و کفش فانتوم جایگزین ان شد.

کفش فوتبال نایک فانتوم چیزی بین کفش های مرکوریان و تمپو است. در ساخت این کفش تمام ویژگی های این دو کفش به کار رفته است . به خاطر همین بهترین کفش فوتبال نایک است . از کفش فانتوم هم بازیکن های سرعتی تکنیکی و هم بازیکن های قدرتی می توانند استفاده کنند . در تولید این کفش دوفناوری QuadFit و Ghost Lace به کار رفته است.

فناوری : QuadFit : این فناوری به این معنی است که کفش خیلی خوب با پا فیت می شود.

فناوری Ghost Lace : این فناوری به این معنی است که می توان بند های کفش را مخفی کرد تا ضربات دقتی تری زد.

 پوما کینگ

خط تولید کفش فوتبال پوما کینگ اولین بار در سال 1966 به وجود امد. و توسط بازیکن برتر Eusebio در جام جهانی انگلیس استفاده شد. از آن زمان خط کینگ رشد کرده و همچنان به عنوان یکی از محبوب ترین کفش فوتبال در بین بازیکنان جام جهانی شناخته می شود. طراحی مارک تجاری منحصر به فرد آن این کفش به گونه ای است، که در اطراف پوشنده قرار می گیرد و از آن پشتیبانی می کند. در حالی که هنوز طیف حرکتی و انعطاف پذیری لازم در ورزش را فراهم می کند. نام آن از بسیاری از افسانه های فوتبال یا “پادشاهانی” که آنها را پوشیده اند ، مانند Pele ، Matthaus ، Cruyff و Kempes گرفته شده است.

شکل طراحی اولیه انواع کفش فوتبال پوما کینگ تا الان تقریباً همان شکل باقی مانده است. اگرچه ، مواد بسته به نوع مجموعه King تغییر

کرده است.

کفش فوتبال پوما گینگ
کفش فوتبال پوما گینگ

از چرم کانگورو بادوام گرفته تا ترکیبات مصنوعی ، مواد بدنه صندوق عقب همیشه به خوبی ساخته شده و به راحتی بسته می شوند. زیره ها گزینه های مختلفی دارند که از گل میخ های سنگین گرفته تا طراحی های کاربردی تر که به آنها امکان استفاده در هر نوع زمین را می دهد ، متغیر است. همچنین انها در اندازه کوچک وجود دارد ، به این معنی که از جوان تا پیر ، هر سطح مهارت بازیکن می تواند از آنها استفاده کند. جنبه مهم دیگر چکمه های فوتبال خط King محدوده وزن موجود است. از سری سنگین تا فوق العاده سبک ، سری کینگ دارای مدل هایی است که برای اطمینان از اضافه شدن پشتیبانی از پاشنه و کمبود بالشتک برای کمک به ناوگان سبک در زمین ، اصلاح شده است.

پوما وان

کفش پوما وان اخرین کفش فوتبال برند پوما است. این کفش یک کفش همه جانبه برای فوتبال است. اگر به دنبال یک کفش حرفه ای برای فوتبال هستید کفش پوما وان یک انتخاب عالی است . زیرا کفش پوما وان تمام ویژگی های یک کفش مناسب برا دارد . کفش پوما وان یک کفش سرعتی ،قدرتی، تکنیکی ،سبک، خوش فرم و زیبا است.  فناوری Sprintweb پوما در این کفش به استفاده شده است .

فناوری Sprintweb :یعنی طوری طراحی شده است که بهترین پشتیبان برای پا در بازی است.

نیوبالانس فیورن

این کفش یکی از ارزان ترین و معروف ترین بین انواع کفش فوتبال است. این نوع کفش برای حملات سرعتی و قدرتی یکی از بهترین انتخاب ها است.علاوه بر این میتوان از این کفش در تمام پست ها استفاده کرد زیرا که هم بسیار قوی و هم سبک است. درباره ی این کفش نمتوانیم چیزه دیگری بگوییم زیرا این کفش یکی از بهترین کفش هاست. و با این وجود قیمت مناسب تری نسبت به کفش های دیگر دارد.

میزانو مورلیا

کفش میزانو مورلیا یکی از سبک ترین کفش های فوتبال است. وزن این کفش حدود 150 تا 200گرم است. این کفش به دلیل قیمت مناسب مشتریان زیادی دارد. این کفش معمولا از جرم کانگورو ساخته می شود به همین دلیل دوام و راحتی بسیار بالایی دارد. کفش میزانو مورلیا به شما حسی می دهد که انگار کفش نپوشیده اید علاوه بر این کفش قدرتی نیز است.

آدیداس کوپا19 و19.1

آخرین نسل کوپا که در اصل به عنوان بخشی از Initiator Pack راه اندازی شده است . تمام بحث های آن در مورد طراحی انقلابی ، فناوری مدرن و تناسب بی نظیر آن بوده است. با توجه به اینکه اولین کفش چرمی بدون بند از این برند است . کوپا 19+ واقعا ستاره نمایش است. با این حال ، 19.1 به همان اندازه هیجان انگیز است. از ساختاری مشابه بدنه بدون بند خود برخوردار است ، به استثنا ناحیه پا و پاشنه.

19+ از Primeknit در قسمت پاشنه پا استفاده می کند در حالی که 19.1 از یک پارچه بافتنی بافتنی با احساس سفت تر و سخت تر استفاده می کند .این نکته ای است که باید بخاطر بسپارید اگر دوست دارید کفش های شما از سخت تر باشد. بالاترین سطح هر دو طبقه دارای چرم نرم و انعطاف پذیر کانگورویی است که با Fusionskin به پایان رسیده است ، یک روش درمانی نوآورانه برای چرم که امکان ساخت یک پارچه و کاهش جذب آب را فراهم می کند. آنچه در هر یک از این کفش ها پیدا نخواهید کرد ، دوخت است ، زیرا آنها از یک استتار ساختاری داخلی یا قفس خون آشام یکپارچه “X-Ray” استفاده می کنند ، همانطور که آدیداس می گوید. اگر قبلاً نمی توانستید با طرح برجسته موج مانند آن را تشخیص دهید ، استتار داخلی ساختار فوقانی را می دهد بدون جذب آب به اندازه جذب بخیه.

کفش فوتبال ادیداس
کفش فوتبال ادیداس

 آندرآرمور مغناطیسی پرو

این کفش برای اولین بار در ابتدای سال 2018 عرضه شد و بعنوان باریک ترین کفش فوتبال ساخته شده بود. این مدل فوق العاده تقریباً دو سال بعد تحت تأثیر قرار می گیرد و یکی از بهترین جایگزین ها برای نایک ، آدیداس و پوما را ارائه می دهد.

طرفداران: به لطف استفاده از فناوری Clutchfit ، این یک چکمه مناسب برای فرم است که به معنای واقعی کلمه به هیچ زمان وقفه ای نیاز ندارد. به طور جدی ، شما می توانید پنج دقیقه قبل از مسابقه این جعبه را بیرون بیاورید و مثل همیشه احساس راحتی کنید. قسمت فوقانی آن واقعاً بسیار نازک است . اما Clutchfit همچنین استحکام و دوام بیشتری را ارائه می دهد. در اصل ، Magnetico Pro عملکرد مصنوعی را در کنار کیفیت چرم ارائه می دهد ، به همین دلیل در این لیست بسیار بالا است. وزن آن فقط 205 گرم است ، این یک مدل سبک وزن است . که باعث ایجاد احساس برهنه دیوانه وار بر روی توپ می شود. گاهی اوقات احساس می کنید که حتی کفش نمی پوشید ، مخصوصاً وقتی با سرعت از بال پرواز می کنید. با ورود قریب الوقوع نسل جدید ، این کفش فوتبال کم ارزش می تواند در آینده نزدیک افت قیمت دوست داشتنی را تجربه کند ، بنابراین مطمئناً ارزش خرید معاملات را دارد.

کفش نیوبالانس Furon v6 Pro

کفش نیوبالانس Furon v6 Pro یک کفش سریع و دیدنی است و یک گزینه فوق العاده برای افرادی است که با بودجه کمی محدودتر کار می کنند. این کفش فوتبال که در حال حاضر توسط سادیو مانه پوشیده می شود ، یک نوع چکمه فوتبالی است که برای سرعت گیران بی وقفه و پایان دهنده های کشنده ساخته شده است و با انواع ویژگی های خلاقانه و ویژگی های تکنولوژیکی بسته بندی شده است.

برخلاف برخی از کفش های سرعتی دیگر ، v6 سطوح شگفت انگیزی از راحتی را ارائه می دهد ، هنگام بیرون رفتن در زمین احساس نرم و آرامش می کند. لوگوی جدید New Balance به عنوان بخشی از طراحی باورنکردنی به نظر می رسد.

نکات منفی: – کشش و چسبندگی متأسفانه به اندازه کفش های سریع دیگر قابل توجه نیست . اگرچه جلوتر از آن معمولاً هزینه بیشتری خواهد داشت. علی رغم رویه بافتنی جدید ، Furon v6 کمی سنگین تر از جایگزین های آن است ، بنابراین به هیچ وجه سریعترین کفشی نیست که می توانید پای خود را در آن فرو کنید.

نکات منفی: – باعث سفت شدن پوست می شود . Magnetico بدون شک برای برخی افراد کمی راحت خواهد بود و کسانی که پاهای پهن دارند باید به این کفش ها یک پهن بطور جدی بدهند. فقدان بافت واقعی ، روکش و بافت می تواند احساس محافظت و آسیب پذیری در پای شما ایجاد کند. اگر شما یک نیمکت نشین قوی هستید که چالش های بزرگی را به چالش می کشید ، دقیقاً ایده آل نیست. این یک چکمه فوتبال است که فقط روی سرعت متمرکز شده است. اگر وینگر یا مهاجم تندرو نیستید ، بهتر است به دنبال جای دیگری باشید.

اطلاعات تکمیلی

طبق اخرین رده بندی کفش NIKE PHANTOM VSN اول کفش ADIDAS X18+ دوم کفش NIKE MERCURIAL SUPERFLY 360 سوم هستند. پس در نتیجه بهترین انتخاب ها این کفش ها است.

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی معروف ترین و بهترین انواع کفش فوتبال زنانه و مردانه»

  1. بازتاب: راهنمای خرید کفش فوتبال؟و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟ | اسپرت پوش

  2. بازتاب: راهنمای خرید کفش فوتبال؟و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟ | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید