در شستن شلوار جین به چه نکاتی دقت کنیم؟

5/5 - (1 امتیاز)
در شستن شلوار جین به چه نکاتی دقت کنیم؟
در شستن شلوار جین به چه نکاتی دقت کنیم؟

زنان و مردان عاشق شلوار جین آبی هستند. برای اینکه شلوارهای پرطرفدار در اولین بار شستن رنگ و فرم خود را از دست ندهند. مهم ترین نکات برای شستن شلوار جین را برملا می کنیم. به طور کلی، شلوار جین از نظر الیاف پارچه و شستشو با هم متفاوت است، بنابراین دستورالعمل های مراقبت باید همیشه رعایت شود. در حالی که شلوار جین ساخته شده از پنبه کاملاً مقاوم است . شلوار جین با اسپندکس به مراقبت های متفاوتی نیاز دارد زیرا به گرما حساس تر است. ما بهترین نکات شستشو را خلاصه کرده ایم:

شستن شلوار جین هر چند وقت یکبار؟

قبل از شروع دستورالعمل های شستشو، باید مشخص باشد که الیاف شلوار جین رنگ نمی شود . و بنابراین کاملاً طبیعی است که شلوار جین پس از مدتی پژمرده شود. بنابراین، هرگز بیایید اصول اولیه را ایجاد کنیم: جین پارچه ای زمخت است که بعد از هر بار پوشیدن نیازی به شستشو ندارد. در واقع، تنها راه برای جلوگیری از محو شدن بلوز واقعی خود این است که شلوار جین خود را نشویید. برای بسیاری از ما، این عملی نیست.

بنابراین، چند بار باید جین خود را بشویید؟ این به سطح راحتی شما و مدل شلوار شما بستگی دارد. اگر قیمت آنها 250 تومن است، امیدواریم که شلوار جین با درجه کشش خوب با بازیابی Lycra باشد . که شکل خود را برای سه تا پنج بار پوشیدن حفظ کند. برای لباس‌های سفت‌تر – آنهایی که 100 درصد پنبه هستند و لایکرا ندارند . ریو می‌گوید که باید زمان بیشتری را بدون شست‌وشو بگذرانید، تقریباً هر 8 تا 10 بار.

آیا باید جین را با دست بشویید یا با ماشین لباسشویی؟

شستن شلوار جین
شستن شلوار جین

علاقه مندان به جین که وسواس زیادی به استایل های خام یا سلف دارند، شلوار جین خود را با دست می شویند، اما این کار جدی است. ریو می گوید: اگر روی شلوار جین خود آب بمالید، 20 پوند می شود. “این خیلی سنگین است. چگونه می توان آن را فشار داد؟” یک رویکرد عملی تر و دقیق تر این است که شلوار جین خود را از داخل بچرخانید، از آب سرد استفاده کنید . و ماشین لباسشویی خود را روی چرخه ملایم قرار دهید. این رنگ را حفظ می کند و روی الیاف آسان می شود.

اطلاعات بیشتر:  چگونه از کفش های نوبوک و جیر خود مراقبت کنید

درجه حرارت و مواد شوینده

دمای مطلوب شستشو برای شلوار جین 30 درجه است. یا یک برنامه مخصوص شستشوی شلوار جین را انتخاب می کنید یا برنامه ای برای لباس های ظریف یا رنگی. به دلیل زیپ ها و دکمه ها، برنامه چرخش باید تا حد امکان پایین نگه داشته شود . حدود 700 دور برای شلوار جین کشدار و حدود 1000 دور برای شلوار جین نخی.

ما همچنین می‌توانیم شلوار جین نخی خالص یا شلوار جین آبی بسیار کثیف را با شست‌وشو 60 درجه ارائه دهیم . اما شلوار جین به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهد.

شوینده های خشن می توانند رنگ شلوار جین شما را از بین ببرند، بنابراین از یک صابون ملایم برای حفظ نیل استفاده کنید. برای داشتن تجربه ای حتی ملایم تر و طبیعی، شلوار جین خود را در یک حمام آب سرد با یک فنجان سرکه مقطر خیس کنید. یا یک فنجان سرکه را به چرخه آب سرد خود اضافه کنید.

بهترین نکات شستن شلوار جین

طرز تهیه: تمام جیب های شلوار جین را باید از قبل خالی کرده و شلوار جین را به سمت بیرون برگردانید. دکمه ها و زیپ ها در حالت ایده آل باید بسته باشند.

شستشوی اول: لباس ها را باید با شلوار جین جدید و مخصوصا تیره به خوبی مرتب کنیم. برای جلوگیری از تغییر رنگ، می‌توانیم شلوار جین را قبل از شستن برای اولین بار در حمام آب و سرکه خیس کنیم.

خشک کردن : ماشین لباسشویی کاملاً قابل قبول است، اما خشک کن لاکرا، نیلی و الیاف جین را خراب می کند. بنابراین بهتر است شلوار جین خود را آویزان کنید تا هوا خشک شود. ریو می‌گوید: «این کمی ترد و خشن‌تر است، اما مطمئناً برای شلوار جین شما بهتر است. او می افزاید: هرگونه سفتی باید پس از یک ساعت استفاده از بین برود.

اتو کردن : شلوار جین باید از داخل اتو شود. اما در واقع اگر شلوارمان را تکان دهیم و صاف کنیم کافی است.

اطلاعات بیشتر:  نام تجاری تام فورد داستان ظرافت و برتری بی انتها

لباس جین من چقدر دوام می آورد؟

به همان اندازه که سعی می کنید آن ها را کاملاً جدید نگه دارید . با مدتی صبر کردن بین شستشو، خیساندن در سرکه یا بخارپز کردن – در نهایت بهترین چیز در مورد جین این است . که با افزایش سن بهتر می شود. ریو می گوید: “جین شما زنده است. می خواهد تکامل یابد و الگوی خود را بسازد.” در واقع، او توصیه می کند که از آن الگوهای لباس یا سبیل استفاده کنید. به هر حال، این چیزی است که تقریباً همه شرکت‌ها روی جین‌های جذاب (و گران قیمت) خود تکرار می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید