کفش فوتسال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

Rate this post

اگر دوست دارید فوتسال بازی کنید یا در مسابقات مکرر فوتسال شرکت کنید ، خرید کفش فوتسال برای شما مهم است. این کار به شما کمک می کند تا با حداکثر توانایی خود در زمین بازی برسید. و در طول بازی احساس راحتی کنید. کفش نامناسب یا کفش ناخوشایند می تواند کابوسی برای پاهای شما در طول بازی باشد. در می توان گفت در بازی فوتسال انتخاب کفش مناسب فوتسال همه چیز است . اگر از کفش خود مطمئن باشید و به اندازه کافی از کفش خود راضی باشید . می توانید تمام توانایی خود را در زمین بازی به نمایش بگذارید و مهارت های شگفت انگیز خود را به دیگران نشان دهید. شما باید کفشی تهیه کنید که نه تنها به مناسب شما باشد بلکه سطح خوبی برای شما فراهم کند و تا از داخل احساس راحتی کنید.

در این راهنما ، ما چند تا از ویژگی های بهترین کفش های فوتسال را معرفی می کنیم. و تمام اطلاعاتی را که باید در مورد خریدکفش فوتسال بدانید به شما ارائه می دهیم. ما می توانیم به شما اطمینان دهیم. که در پایان این مقاله ، در مورد نیازهای خود و نوع کفش اطمینان خواهید داشت. قبل از اینکه لیستی از بهترین کفش های فوتسال را در اختیارتان قرار دهیم ، ابتدا نگاهی به ویژگی ها مهم می اندازیم .تا از مواردی که هنگام خرید بهترین قسمت کفش باید در نظر داشته باشید آگاه شوید.

انواع کفش فوتسال
انواع کفش فوتسال

درک نحوه بازی شما

در این قسمت شما را با تفاوت کفش های داخلی و خارجی آشنا خواهیدکرد. علاوه بر این ، خواهید فهمید که چرا تهیه کفش مناسب و متناسب با نوع زمینی که در آن بازی می کنید بسیار مهم است.

معمولاً امروزه افراد بازی فوتسال را روی زمین داخل سالن بازی می کنید. تولیدکنندگانی که کفش بازی فوتسال تولید می کنند.همه کفش های فوتسال دارای یک کفه لاستیکی با سطح صاف هستند ،این نوع کفش ها مانندکفش های بسکتبال تولید می شوند.

ویژگی های کفش فوتسال

یک : سبک و زیبا باشد.

دو : باعث افزایش سرعت شما در بازی شود.

سه : قدرت ضربه شما را افزایش دهد.

چهار : قیمت مناسبی داشته باشد.

پنچ : در برابر ضربات سری پاره نشود.

ششم : تهویه هوا را انجام دهد تا پایمان کمتر عرق کنید.

اطلاعات بیشتر:   معرفی برند چاروت

هفتم: از اسیب های احتمالی جلوگیری کند.

افزایش سرعت

یک کفش مناسب برای بازی فوتسال باید باعث افزایش سرعت شما شود. و وقتی که شما در حال تغییر جهت هستید سرعت شما را زیاد کاهش ندهد. علاوه بر این امروزه در ساخت کفش های فوتسال از جنس هایی استفاده می کنند که باعث بالا رفتن کنترل توپ در پا می شود. و این موضوع نیز باعث افزایش سرعت شما می شود.

وزن و دوام کفش فوتسال

وزن کفش شما باید چیزی بین 200تا 500 گرم باشد تا شما هنگام دویدن زود خسته نشوید.علاوه بر این بتوانید به را حتی تمام از تمام سرعت خود استفاده کنید.

معمولا فوتسالیست های حرفه ای از کفش های بسیار مقاوم استفاده می کنند ولی حواستان باشد که طول عمر این کفش ها بین 3 تا 6 ماه است. و حتما باید بعد این مدت کفش خود را تعویض کنید.

سایز کفش فوتسال

سایز کفش باید نه گشاد باشد نه تنگ. کفش بای طوری باشد که پا انسان را حمایت کند نه اینکه به پای انسان فشار وارد کند یا طوری باشد که کفش به راحتی از پای انسان در بیاید.

برای فهمیدن مناسب بودن اندازه کفش باید در نظر داشته باشییدکه بزرگترین انگشت پای شما تقریبا 2 الی 4 میلی متر با نوک کفش فاصله داشته باشد.

رنگ کفش فوتسال

این مدل کفش ها در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند. شما برای زیبایی به فوتسال نمی روید به خاطر همین موضوع رنگ کفش زیاد مهم نیست و شما می توانید از رنگ های مشکی و نارنجی و سفید وزرد استفده کنید.

اناتومی کفش فوتسال

کفش ها دارای چند قسمت مختلف هستند ، ما قصد داریم آنها را تجزیه کنیم تا بدانید به چه چیزی توجه می کنید و چرا آنها مهم هستند. مارک های برتر همیشه بهترین کفش های فوتبال داخل سالن را ندارند ، فوتبال داخل سالن و فوتسال دارای طاقچه هستند ارائه دهندگان ورزش و گاهی اوقات طاقچه به لیست توصیه شده ترین ها می روند. ما دریافتیم که قسمت های مختلف زیر کفش بیشترین تفاوت را در عملکرد ، دوام و همچنین ایمنی ایجاد می کند. که بیش از هر چیز دیگری است.

سرپوش

سرپوش کلاه انگشتی قسمتی از کفش است که انگشتان پا را می پوشاند ، برخی از کفش های فوتبال داخل سالن این لباس ها را به طور برجسته نشان می دهند . در حالی که برخی دیگر در یک طرح بدون درز که با چکمه جریان دارد ، ظاهر می شوند.

اطلاعات بیشتر:  نکاتی که هنگام خرید شلوار ورزشی مردانه باید در نظر داشته باشید

کفی

کفی ، کوسن بین کف کفش فوتبال داخل سالن و پای بازیکنان است. بازیکنان اغلب می توانند چندین بازی فوتبال داخلی/فوتسال را پشت سر هم انجام دهند یا در جلسات تمرینی طولانی شرکت کنند ، بنابراین مهم است که این کار راحت باشد و برای جلوگیری از ناراحتی و تاول پای بازیکنان ، از بالشتک کافی استفاده کند.

كف مياني: هنگام انتخاب كفش مناسب فوتبال داخل سالن ، كف پا در كنار كف آن قرار مي گيرد. كف مياني تقريباً در هر كفشي است كه براي جذب ضربه و به نوبه خود كاهش فشار بر روي كفش كنندگان طراحي شده است. در یک بازی مانند فوتبال داخل سالن/فوتسال می توانید ببینید چقدر مهم است. اکثر شرکت های تولید کفش داخل سالن این امر را کاملاً مرتب کرده اند و قبل از عرضه کفش های جدید تست استرس زیادی روی آنها انجام می دهند.

زیره

یکی از مهمترین قسمتهای یک کفش فوتبال داخل سالن ، زیره آن است. زیره آن طوری طراحی شده است که با دوام باشد و از محافظتی برای پوشنده استفاده کند تا خطر سر خوردن و افتادن را به حداقل برساند ، چیزی که برای بازیکنان فوتبال داخلی بسیار مهم است. به کفش های فوتبال سرپوشیده دارای یک زیره هستند که از لاستیک ساخته شده است یا از نوع مشابهی از مواد که امکان گرفتن توپ و گرفتن زمین را می دهد.

شفا

التیام یک کفش فوتبال داخل سالن می تواند در بیرون یا داخل کفش باشد. این یک نقطه جذب مهم است . زیرا بازیکنان در زمین حرکت می کنند. و پیچ می خورند و همچنین می تواند مستعد لگد زدن بازیکنان دیگر باشد . این قسمت از کفش بسیار مهم است و باید هنگام ایستادن و شروع بازیکنان از پای آنها حمایت کند . و همچنین بتواند با جذب فشار بالا که با بازی روی سطوح مساوی زمین بسکتبال انجام می شود مقابله کند.

قیمت کفش های فوتسال در ایران

همانطور که همه ما می دانیم کفش ها در جنس ها و قیمت ها ی مختلف موجود است. رنج قیمت کفش های فوتسال چیزی بین سیصد هزار تا چند میلیون است. باید به این نکته دقت کنید که شما در قبال پولی که می پردازید خدمات دریافت می کنید. پس فکر نکنید که کفش صد تومنی مناسب ورزش های مختلف است. البته باید دقت داشته باشید که قیمت کفش نشان دهنده خوب بودن کفش نیست . پس در دام برند های مختلف نیوفتید زیرا انها پول برندشان را میگیرند نه پول جنس کفش را. اگر قیمت کفش برایتان مهم نیست می توانید از برند های بزرگ مثل ادیداس و نایک کفش مورد نظر خود را تهیه و استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه ها

جریان هوا

کفش نایک
کفش نایک

حتما به این نکته دقت کنید که کفش مورد نظر شما تهویه هوا را انجام دهد. زیرا شما هنگام بازی کردن پایتان کمتر عرق کند مخصوصا که هوا گرم باشد. اگر کفش شما تهویه هوا را انجام ندهد پای شما در مدت زمان کمی عرق می کند. در نتیجه شما قبل اینکه تمام بازی خود را نشان بدهید خسته خواهید شد.

کاهش اسیب دیدگی

کفش های سالنی علاوه بر موارد گفته شده باید تا حد زیادی از به وجود مدن آسیب دیدگی احتمالی در فولسالیست جلوگیری نماید. یک کتفش لغزنده ( لیز ) باعث افتادن فولسالیست و شکستن سر و دست حین بازی می شود. به همین دلیل یک کفش سالنی مناسب باید حد امکان از بروز آسیب دیدگی احتمالی جلوگیری کند.

اگر کفش از بروز بعضی اسیب ها جلوگیری کند ورزشکار کمتر اسیب می بیند. در نتیجه می تواند زمان بیشتری را برای تمرین کردن صرفه کند و این کار باعث پیشرفت بازی ورزشکار می شود.

درد پا
درد پا

چند تا از اشتباهات رایج

یک : خیلی از افراد یدونه کفش می خرند و اونو همه جا میپوشند. برای مثال کفش بدنسازی را برای وزنه برداری و برای فوتسال می پوشند!

دو : در خرید کفش وسواس پیش از حد به خرج میدهند یک کفش گران قیمت می خرند.

سه : به ظاهر کفش خیلی دقت می کنند.

چهار: کفش لغزنده و یا کفش تنگ می خرند.

پنج: صبح به خرید کفش می روند( صبح ها پای انسان کوچک تر از بعد ظهر است به همین دلیل توصیه می شود بعد ظهر به خرید کفش بروید.)

ششم: در دام تبلیغات برند های مختلف نیوفتید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید