کفش مخصوص پینگ پنگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

5/5 - (2 امتیاز)
پینگ پنگ
پینگ پنگ

ایا همه ی کفش ها برای بازی پینگ پنگ مناسب هستند؟یا باید کفش مخصوص پینگ پنگ بخریم؟ این کفش برای بازیکنان تفریحی بله . اما اگر امیدوار هستید که روزی به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شوید. باید بدانید که همه کفش ها برای پینگ پنگ طراحی نشده اند.

در برخی از کفش ها ، حتی ممکن است کفش شما ، شما را تحت فشار قرار دهد و عملکرد شما را تضعیف کنند.ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که چگونه یک جفت کفش مخصوص پینگ پنگ انتخاب کنید .

چرا کفش مخصوص پینگ پنگ؟

بیشتر اوقات ، مسابقات تنیس روی میز در داخل خانه و روی کفی مخصوص انجام می شود. که باید هم سطح و هموار باشد. به همین دلیل ، کفش های معمولی ممکن است به اندازه کافی به زمین نچسبند و باعث لغزش و افتادن ناخواسته شما شوند.

چیزی که شما در طول بازی به ان نیاز دارید این است که بتوانید سریع حرکت کنید. و ضربات خیلی قوی به توپ بزنیم . یک جفت کفش مخصوص پینگ پنگ باید میزان کشش مناسبی را روی سطوح داخلی ایجاد کند .

برای ایجاد یک ضربه قدرتمند ، بدن ما انرژی را از پای ما به بازوها منتقل می کند تا قدرت بیشتری ایجاد کند. اگر پای شما محکم کاشته نشده باشد ، قدرت ضربه زدن شما می تواند به طور قابل توجهی تضعیف شود.

وزن کفش مخصوص پینگ پنگ

کفش های سنگین شما را سنگین کرده و حرکت سرعب را سخت می کند. از آنجا که یک مسابقه پینگ پنگ حرفه ای می تواند ساعت ها طول بکشد. شما چیزی سبک و آسان برای جابجایی می خواهید تا خیلی زود خسته نشوید.

کفش های ساخته شده از مواد سبک و در عین حال مقاوم مانند مواد مصنوعی و TPU می توانند برای پینگ پنگ ایده آل باشند.

انعطاف پذیری

یک جفت کفش انعطاف پذیر خم می شود و تا پاهای شما در جای مناسب قرار گیرد. در نتیجه باعث می شود شما بتوانید با تمام وجود بازی را ادادمه دهید . در تنیس روی میز ، باید انتظار داشته باشید که پاهای خود را کمی به اطراف بچرخانید ، بنابراین کفش هایی که دامنه حرکتی شما را محدود نمی کنند ، ایده آل هستند.

البته ، باید مراقب کفش هایی باشید که انعطاف پذیری بالایی دارند. مواد نرم که به شما اجازه می دهند بیش از حد حرکت کنید ، می توانند باعث ایجاد مشکل در حمایت شوند و مچ پای شما را درمعرض آسیب های احتمالی قرار دهند .

راحتی کفش مخصوص پینگ پنگ

کفش مخصوص پینگ پنگ
کفش مخصوص پینگ پنگ

مانند هر کفش دیگر ، اگر کفش های تنیس روی میز شما راحت نیستند . ممکن است متوجه شوید که آنها بلافاصله پس از شروع بازی شما را خسته می کنند. تاول زدن پا نیز غیر معمول نیست ، مخصوصاً اگر کفشی که انتخاب کرده اید دارای خط نادرست باشد.

کفش هایی پینگ پنگی که از مچ پای شما حمایت می کنند .ممکن است پس از مدت کوتاهی بسیار ناراحت کننده باشند. بنابراین مطمئن شوید که چیزی را انتخاب می کنید که اطراف برجستگی استخوانی مچ پا را برش دهد. در نظر گرفتن فضای داخلی کفش نیز ضرری ندارد. پد نرم و مخملی که باعث برگشت بهتر می شود می تواند برای یک مرحله راحت تر مناسب باشد.

سایزکفش

به این نکته خیلی دقت کنیدکه نباید کفش شما تنگ یا گشاد باشد. اگر از کفش های تنگ استفاده کنید باعث ایجاد تاول و میخچه و…. در پاهای شما می شود . اگر از کفش های گشاد استفاده کنید پشتیبانی پاهای شما ضعیف می شود وعلاوه بر این ممکن است به راحتی به زمین بخورید.

در نتیجه نه کفش های تنگ برای شما مناسب هستند و نه کفش های گشاد. شما باید چیزی بین کفش های گشاد و تنگ بخرید تا پا هایتان اذیت نشوند.

از کجا بفهمیم کفش ما هم سایز ماست؟

شما برای اینکه بدانید کفش شما اندازیتان است باید تنها یکاری بکنید . کفش تان را پیانو در نظر بگرید و با انگشتان پایتان پیانو بزنید. اگر توانستید به راحتی پیانو بزنید ان کفش مناسب شما است.

ظاهر کفش

به این نکته باید دقت کنید که شما برای زیبایی به پینگ پنگ نمی روید. ما بار ها بارها در مقاله های مختلف مانند مقاله بیان ویژگی های کفش وزنه برداری این نکته را گفته ایم که ظاهر کفش برای شما مهم نیست.

البته ما نمی گوییم که کفشی زیبا نخرید. ما به شما می گوییم که اول به نکات خیلی مهم تر مثل سایز کفش و جنس کفش دقت کنید.

نام برند

وقتی به همه نکات گفته شده دقت کردید نوبت به نام برند می رسد. نیازی به جستجوی کفش های مخصوص مارک تنیس روی میز نیست. مطمئناً تعداد کمی از آنها وجود است ، اما لزوماً خرید چیزی به دلیل مارک آن مهم نیست.

به عنوان یک قاعده ، نباید اجازه دهید تحت تاثیر صحبت ها و تکنیک های بازاریابی فریبنده قرار بگیرید. هنگام انتخاب کفش مناسب ، تنها چیزی که باید در نظر بگیرید ترجیحات و استانداردهای خودتان است. بنابراین اگر یک جفت کفش دویدن یا یک جفت کفش وزنه برداری پیدا کردید که برای پینگ پنگ نیز مفید است میتوانید همان کفش را تهیه کنید.

نتیجه گیری

کفش های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در بالا بردن شیوه بازی شما کمک کند. بنابراین مطمئن شوید که روی یک کفش مناسب سرمایه گذاری کرده اید تا بتوانید عملکرد خود را بالا ببرید.

البته شما می توانید از کفش های مخصوص دوندگی نیز در پینگ پنگ استفاده کنید.

4 دیدگاه دربارهٔ «کفش مخصوص پینگ پنگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟»

  1. بازتاب: معرفی شیش تا از بهترین انواع مختلف کفش تنیس رومیزی ؟ | اسپرت پوش

  2. بازتاب: چگونه در پینگ پنگ ایمن بمانیم؟ - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید