چکمه الپ ترانگو چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟برای چه کوهایی مناسب است؟

Rate this post

چکمه الپ ترانگو یک چکمه کوهنوردی تابستانی با دوام بالا است . که از ان کوه نوردان بزرگ استفاده می کنند این چکمه به فارسی آلپ ترانگو است.

چکمه الپ ترانگو
چکمه الپ ترانگو

چکمه الپ ترانگو

چکمه الپ ترانگو مورد علاقه دیرینه ورزشکاران کوهستانی است. این سبک ترین چکمه کوهنوردی تابستانی نیست که ما بررسی کرده ایم ، اما افزایش دوام نظرات ما را جلب کرده است. رویه چرمی چکمه الپ ترانگو ، کفش الپ ترانگو را بسیار بادوام و کمی گرم تر نیز کرده است . که باعث شده آن همه کاره تر باشد. و به آزمایشگران ما این امکان را داشته باشند . که آن را کمی بالاتر و سردتر از چکمه های مشابه ساخته شده از مواد مصنوعی قرار دهند . رویه چرم همچنین به بیان بوت در زمین های ناهموار کمک می کند. و نقاط خروج مشترک در بالاترین لایه مصنوعی را به حداقل می رساند . ما عاشق این بوت هستیم و فکر می کنیم که در بسیاری از فصول استفاده از آن قد علم کرده است .

نتایج بررسی چکمه الپ ترانگو

تجزیه و تحلیل و نتایج آزمون ما از این کفش نشان می دهد که این کشف یک شاهکار کوهنوردی تابستانی است. که به خوبی از سنگ صعود می کند و برای چندین ماه ها و چندین فصل دوام خواهد داشت.

مقایسه عملکرد

وزن چکمه الپ ترانگو

سری جدیدی که از این کفش تولید شده است بسیار سبک تر از سری های قبلی این کفش است. وزن این کفش حدود 1 کیلو گرم است که برای کفش ها کوه نوردی مناسب و حتی کم است.

گرما چکمه الپ ترانگو

این یک چکمه کوهنوردی سبک وزن است که برای استفاده در تابستان با مسافرت زیاد در مسیرهای پیاده روی و کمتر در برف در نظر گرفته شده است. عایق بندی نشده است ، اما طبق تجربه ما با استفاده از مدل های دیگر ترانگو ، احساس کردیم. که اینها فقط یک لمس گرم تر از نسخه های مصنوعی هستند که احتمالاً به دلیل رویه کاملاً چرمی است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی کلی تاریخچه و دارایی برند ادیداس و بیان مزایای برند ادیداس

این کفش کوهنوردی تابستانی مورد علاقه ما برای صعودهای تابستان در ارتفاعات متوسط ​​در آبشارها است(به عنوان مثال, هرگز به اندازه کافی گرم در کوهستان رینر نیست). 

حواستان باشد که باید برای کوه سرد از چکمه هایی دیگر استفاده کنید.

مقاوت در برابر اب

این کفش دارای یک پوشش کامل Gore-Tex است که آن را به یک چکمه کوهنوردی تابستانی عالی تبدیل کرده است. ما در رودخانه های جنجالی تا مچ پا ایستادیم تا مطمئن شویم که اینگونه است . و پاهای کاملاً خشک را ادامه دادیم. بوت کاملاً از طریق زبان و تا انتهای دکمه آستر کشیده شده است . وقتی می خواهید پای خود را به داخل بکشید ، این را می بینید و می بینید که کل بوت یک تکه است.

اگر تمایل به عرق کردن پا دارید ، پوشش Gore-Tex می تواند مشکل ایجاد کند . این باعث کاهش تنفس می شود. با این حال ، از آنجا که این چکمه ها به بهترین وجهی برای محیط آلپ تابستانی مناسب هستند ، ما مشکلی نداشتیم. در مسیرهای واقعاً گرم و خشک در مسیرهای پیاده روی ، با این وجود ، ما تمایل داریم . که کفش های کوهنوردی یا کفش های مخصوص دویدن بپوشیم و این چکمه ها را در کوله پشتی خود حمل کنیم تا زمانی که زمین فنی شود و دما کاهش یابد. از انها استفاده کنیم.

چکمه های گرمتر مانند نپال دارای پوشش Gore-Tex نیستند ، که گاهی اوقات برای کوهنوردی تابستانی مهم است . اما از نظر تئوری منطقی است ، زیرا این چکمه ها برای مکان های سردتر در نظر گرفته شده اند.

صخره نوردی


یک بوت کوهنوردی سفت و سخت را تصور کنید که هنوز مانند کفش سنگی لکه دار می شود و به راحتی سنگ صاف و بی خاصیتی را می گیرد – این همان آلپ ترانگو است. ساق پا جزئی خم شدن انگشت پا را بیشتر می کند ، از این رو توانایی لک زدن را بهبود می بخشد. و این حتی به توانایی لبه بوت هم نمی رسد. دور تا دور “ناحیه کوهنوردی” در انگشت شست ، چسبندگی بسیار خوبی در لبه های نازک ایجاد می کند ، که یکی از ویژگی های معمول در سنگ آلپ دندانه دار است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لویی ویتون

این ها برای صعود از مسیرهای صخره ای متوسط ​​در کوهستان ، به اندازه کافی نرم و انعطاف پذیر هستند. به عنوان مثال ، اگر در کفش های سنگی با خیال راحت از 5.10 صعود سنتی صعود کنید ، احتمالاً در مسیرهای 5.4 تا 5.6 ​​در کوهستان احساس خوبی خواهید داشت. و با تمرین و مسافت پیموده شده زیاد روی کوه های آلپ ، می توانید نمرات را از آنجا بالا ببرید .

یخ نبردی

ین صریحاً یک چکمه یخ نوردی نیست. این یک چکمه کوهنوردی تابستانی است وفقط در مناطق یخی قابل استفاده نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید