درخرید کفش کالج به چه نکاتی باید توجه کنیم تا به خودمان اسیب نزنیم

5/5 - (1 امتیاز)
کفش کالج
کالج

کفش کالج نیز یکی از پر طرفدار ترین کفش ها در ایران است . زیرا این کفش بسیار زیبا است .و تقریبا با تمام کت و شلوارها و شلوار پارچه ای ها ست میشودو یک ست زیبا به وجود می اورد.

کفش های کالج به دلیل اینکه بسیار شیک وراحت هستند طرفداران زیادی دارند. از انها میتوان در محل کار، اداره ها ،مهمانی ها ، عروسی ها،دانشگاه ومکان های دیگر استفاده کرد.

کفش های کالج اکثرا دوام بالایی دارند. هنگامی که شما این کفش را میخرید راحت میتوانید یک سال از ان کفش استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که به جز فصل زمستان فصل های دیگر برای پوشیدن این کفش بسیار مناسب است.

این کفش به دلیل اینکه طرفداران زیادی دارند. در طرح های زیادی تولید می شوندو در تمام رنج قیمت در بازار ایران یافت میشوند.کفش های کالج هیچ گاه در نزد ایرانی ها از مد نمیوفتند. چراکه با تمام لباس ها ست هستند.

ویژگی های کفش کالج

یک : بسیار زیبا و شیک هستند.

دو : در طرح های زیادی در ایران یافت میشود.

سه : بسیار راحت هستند.

چهار: قیمت و کیفیت مناسبی دارند.

پنج: با بیشتر لباس ها ست میشوند.

شش: اکثرا کفش های کالج بدون بند هستند. وشما میتوانید به راحتی کفش تان را بپوشید.

هفت: زیره انها تخت است.

سایز

اندازه حرفه ای بگیرید اولین توصیه برای تهیه کفش مناسب ، این است که به یک فروشگاه کفش بروید و پای خود را به صورت حرفه ای اندازه گیری کنید. برخی از فروشگاه های آنلاین به شما امکان می دهند یک الگوی کاغذی برای اندازه گیری پای خود در خانه چاپ کنید ، اما بسته به اینکه آیا آن را به درستی چاپ کرده اید ، دقت آن مبهم است و گاهی اوقات لازم است دو ورق کاغذ را به هم بچسبانید.

کفش ها در نوک پای شما خم می شوند و طول قوس را اندازه گیری مهمی برای راحتی می دانند . از آنجایی که کفش در قسمت پای شما خم می شود .اندازه کفش برای راحتی بسیار مهم است. بسته به اینکه انگشتان پا بلندتر هستند ، ممکن است دو فرد مختلف دارای پاهایی با طول کلی یکسان اما فاصله بین پاشنه پا و گوی پا باشند. اندازه حرفه ای این را تعیین می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند بتسی جانسون

نکته : پاها نه تنها در دراز مدت تغییر می کنند . بلکه اندازه آنها نیز در روز تغییر می کند. بعد از اینکه ساعت ها ایستادید و روی آنها راه رفتید . آنها در بزرگترین حالت خود قرار دارند ، بنابراین بهتر است بعد از ظهر پاها اندازه گیری شده و کفش ها را امتحان کنید. اگر وقتی پای شما در حداکثر اندازه باشد کفش مورد نظر مناسب باشد . مطمئناً وقتی پای شما در کوچکترین اندازه صبح نیز مناسب است .

کفش لوفر یا کالج؟

نام اصلی این کفش ها لوفر است . اما چرا ما ایرانی ها به این کفش ها کالج میگوییم؟ هیچ کس جواب این سوال را نمی داند. بعد از ورود کفش لوفر به ایران به دلایلی نا معلوم ما ایرانی ها این کفش ها را کالج نامیدیم.

کفش کالج
کالج

رنگ کفش کالج

کفش های کالج در رنگ های زیادی موجود است . این خصوصیت نیزیکی از دلایل معروف شدن این کفش است.

در خرید کالج اول از همه باید به این دقت کنید که با چه لباسی و در چه مکانی می خواهید ان را بپوشید.اگر میخواهید کفش سر سنگین و زیبا داشته باشید سعی کنید از رنگ های مشکی،  قهوه ای،  سبز،  سرمه ای استفاده کنید.

کفش کالج را با چه چیزی ست کنیم

این کفش با تمامی لباس ها ست میشود و شما را فردی شیک پوش و متشخص نشان میدهد.

برای مهمانی ها میتوانید کت و شلوار را با این کفش ست کنید ویا میتوانید کت تک و شلوار پارچه ای را نیز با این کفش ست کنید.

برای محل کار یا مدارس و دانشگاه ها میتوانید این کفش را با شلوار پارچه ای و پیراهن ست کنید.

برای کشت گذار نیز میتوانید کالج را با شلوار پارچه ای و یا شلوار لی ست کنید.

خلاصه این کفش کفشی است که میتوان ان را با هر لباسی ست کرد. شما با توجه به هرمکانی که میخواهید بروید میتوانید این کفش را با لباس های مختلف ست کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی بهترین کفش تنیس رومیزی

اداب پوشیدن کفش کالج

همانطور که میدانید هرکاری اداب مخصوص به خود را دارد. پوشیدن این کفش نیز ادابی مخصوص به خود را دارد.شما هیچ گاه نمیتوانید این کفش را با جوراب ساق بلند بپوشید.

اگر کالج را با جوراب ساق بلند بپوشید کل زیبایی کالج را نابود می کنید. شما میتوانید کالج را بدون جوراب بپوشید ولی هیچ گاه کالج را با جواب ساق بلند نبوشید.

امروزه برای هرکاری راه حلی را به وجود اورده ایم . شما میتوانیداین کفش را با جوراب کفی که به جوراب کالجی معروف است بپوشید. این جوراب هامخصوص کفش‌های رویه‌باز طراحی شده‌ است، این جوراب دقیقا همان قسمتی که درون کفش است را میپوشاند .

در رنگ جوراب نیز دقت کنید اگر کفش شما به رنگ مشکی است از جوراب سفید استفاده نکنید. دقت کنید که حتما جوراب شما باید به رنگ مشکی باشد تا کفش شما زیبا دیده شود.

اصلا از جوراب های طرح دار استفاده نکنید سعی کنید از جوراب های تک رنگ استفاده کنیدتا کفش شما زیبا دیده شود.

انواع مختلف کفش های کالج

کفش های کالج به دلیل محبوبیت زیاد در طرح های زیادی تولید میشود. ما چند مورد از معروف ترین کالج ها را به شما معرفی میکنیم .

کفش کالج
کالج

کفش کالج طرح دار

این کفش ها یکی از جدیدترین نوع کفش ها هستندکه در ایران شروع به تولید کرده اند. طرح های روی کالج معمولا به صورت چاپی است . به همین دلیل این کفش ها برای پوشیدن کنار شلوار جین مناسب است . امروزه کالج طرح دار در رده سنی نوجوانان و جوانان بسیارمحبوب است ومورد استفاده قرار میگیرد.

کالج‌های وایلداسمیت

کالج‌های وایلداسمیت معمولا از جنس جیر تولید می شوند. این کالج ها را معمولا مانکن ها و جوانان انگلیسی استفاده می کنند. اکثرا روی پنجه این کفش ها دوختی به صورت عمودی وجود دارد.تزئیناتی روی رویه این کفش ها وجود دارد که باعث زیبایی ان میشود. علاوه براین شناخت این کفش ها از کفش های دیگر میشود.

کالج‌های پنی

کالج‌های پنی بدون شک محبوب ترین نوع کفش های کالج است. دارای یک بند چرمی در قسمت بالا با طرح الماس شکل است. یک شرکت کفش سازی در اوایل دهه 1930 نسخه لوفرهای خود را Weejuns نامید. وقتی محبوبیت زیادی پیدا کردند ، آمریکایی ها نام آن را پنی گذاشتند. معمولا جنس این کفش ها از چرم طبیعی و یا از نوعی ورنی است. شاخصه بارز این لوفر نوار و تسمه بزرگ و پهنی است. که این محصول را از کالج های دیگر متمایز کرده است.

اطلاعات بیشتر:  رنگ زرد نشان دهنده چه چیزی است؟

کفش های پمپ

کفش های کالج پمپ به بهترین وجهی شناخته می شوند که با یک مدل لباس مجلسی تکمیل می شوند. کفش های پمپ سطح براقی دارند مشکی هستند و فقط مناسب مهمانی ها و عروسی ها هستند.

کفش کالج راحتی دمپایی

کالج های راحتی دمپایی معمولاً از مخمل به عنوان جایگزین برای کفش های پمپ با ضخامت کمی بالاتر ساخته می شود. دمپایی که با در نظر گرفتن تابستان طراحی شده است، این کفش ها باید بدون جوراب پوشیده شود.

کالج‌های ایتالیایی

این کفش ها بسیار شبیه کالج های سنتی است . تنها تفاوت انها این است  که قسمت تزئین شده این کالج ها عمق‌ کمتری دارند . و سگکی فلزی به کالج های ایتالیایی اضافه شده است. این کفش ها اولین بار در دهه پنچاه میلادی توسط آلدوگوچی طراحی شده‌است. این کفش ها بسیار راحت و نرم هستند و در عین این حال بسیار رسمی هستند.

کالج‌های بلژیکی

این محصولات جز بهترین ، مدرن ترین،  معروف ترین و جدید ترین کفش هایی هستند که طراحی شده اند.کالج‌های بلژیکی اولین بار در غرب اروپا یعنی بلژیک تولید شد. کالج‌های بلژیکی از یک تکه تشکیل شده اند ( یعنی پاشنه و جاهای دیگر به کفش نچسبیده است بلکه جز ان است) کالج‌های بلژیکی کمی کشیده تر ازکالج های دیگر است. جنس کالج‌های بلژیکی معمولا از جیر و چرم است.

قیمت این کفش ها

معمولا کفش های کالج از کفش مجلسی ویا کفش های اسپورت ارزان تر هستند.به همین افرادی زیادی از کالج استفاده می کنند . التبه کفش های کالج انواع مختلفی دارد و بعضی از کالج ها قیمت بالایی دارد. برای مثال کالج چرم گران تر از دیگر کالج ها است.

کفش کالج
کالج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید