راهنمای خرید کفش فوتبال؟و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟

Rate this post

همه چیز با انتخاب کفش فوتبال شروع می شود. شما باید بدانید که به دنبال چه چیزی می گردید تا بتوانید در این فصل بر زمین بازی مسلط شوید.


کفش های فوتبالی شما بهترین ابزار شما در زمین بازی هستند. شما به یک جفت کفش فوتبال احتیاج دارید . که کشش ، پشتیبانی و احساس بی وقفه توپ را به شما ارائه دهد.

کفش مناسب برای سبک بازی خاص خود و نوع زمینی که در آن بازی می کنید را انتخاب کنید تا از انتخاب خود هیچ گاه پشیمان نشوید .

 فوتبال
فوتبال

کفش فوتبال

در طول سال ها ، مواد کفش فوتبال بسیار تغییر کرده است و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. اما هدف همان هدف باقی مانده است:( ایجاد کفشهایی بسیار سبک ، بلکه با دوام ، نازک و در فرم دهی به توپ هنگام تماس ، بسیار عالی). علاوه بر این ، باید آنها راحت و زیبا باشند.

ویژگی های کفش فوتبال

یک: راحت و نرم باشد.

دو:سبک باشد باعث افزایش سرعت ما شود.

سه: با دوام باشد و در حین حال قیمت مناسبی داشته باشد.

چهار: قدرت ضربه زنی را افزایش دهد.

پنچ : باعث افزایش حفظ توپ شود.

مراحل خرید کفش

یک : اول از انکه عمل کنید درباره ی کفشی که می خواهید بخرید تحقیق کنید.

دو : همه جوانب از جمله زمینی که می خواهید در انجا بازی کنید اب و هوا و غیره را در نظر بگیرید.

سه : به جنس رویه و زیره دقت کنید.

کفش فوتبال
کفش فوتبال

جنس کفش فوتبال

کفش های سنتی اغلب از چرم کانگورو ساخته می شوند . که ماده ای نرم و لطیف با ضریب راحتی بالا است. که برخلاف اکثر تجهیزات چرمی ، روتختی های “K-skin” نیازی به شکستن ندارند.

مزایا:باداوم ، بسیار زیبا ، به راحتی دچار ترک خوردگی و پاره گی نم یشود.

کفش های دیگری از چرم های مختلف طبیعی ساخته می شوند ، مانند پوست گاو یا دانه کامل ، که انعطاف پذیری کمتری دارند اما دوام بیشتری دارند. طرفداران تمایل دارند این مدل ها را به دلیل احساس طبیعی روی توپ و درجه راحتی بالا ترجیح دهند. اما ضدآب نیستند ، بنابراین بازی مداوم در زمین مرطوب می تواند تأثیر نامطلوبی داشته باشد.

اطلاعات بیشتر:  پارچه ارگانزا چیست؟

با این حساب ، شما همچنین می توانید مدلی از چرم های مصنوعی را که برای شبیه سازی خصوصیات چرم طراحی شده است انتخاب کنید . اما اغلب از مزایای اضافه شده مانند ضد آب برخوردار است. آنها تنفس می شوند ، تمیز کردن آنها آسان است و نیازی به دوره شروع ندارند. با این حال ، آنها همان احساس چربی کانگورو یا چرم طبیعی را برای تماس با توپ فراهم نمی کنند.

اگر به دنبال چیزی با دوام تر ، سبک تر و مقاوم در برابر آب هستید . ممکن است پارچه های مصنوعی راهی برای پیش بردن باشد. بیشتر این ها از پلاستیک ساخته شده اند ، اگرچه مارک های مختلف کل گزینه های مختلف را ارائه می دهند .

برخی از ویژگی هایی که باید هنگام خرید کردن روی مواد چرمی در نظر بگیرید ، ضد آب بودن ، دوخت های هدفمند در قسمت بالای پا و کفی ضخیم پرشده برای راحتی بیشتر است.

قد کفش

وقتی نوبت به قد مچ پا می رسد ، دو گزینه پیش رو دارید: کم و متوسط. کفش های نیم رخ از مچ پا محافظت می کنند که به کاهش احتمال پیچ خوردگی کمک می کند. اما می توانند دامنه حرکتی شما را تا حدی محدود کنند. این محافظت اضافی می تواند به نفع بازیکنان دفاعی باشد که گرمای زیادی می گیرند. اما اگر فوروارد یا وینگر هستید ، باید دامنه حرکتی مچ پا را افزایش دهید.

درک کشش

تولیدکنندگانی که کفش های فوتبال طراحی می کنند دارای یک کفی لاستیکی صاف هستند ، آنها را برای زمین هایی شبیه به زمین های بسکتبال طراحی می کنند. اغلب آنها را هنگام پوشیدن در خیابان نیز بسیار زیبا نشان خواهید داد. این نوع کف پوش ها بدون علامت هستند . و عموماً دارای الگوهای پیچیده ای از آج هستند تا حداکثر کشش را در زمین ایجاد کنند. از طرف دیگر ، شما کفش هایی دارید که برای چمن طراحی شده اند ، که کمی دوام بیشتری دارند و می توانند کشش بیشتری نسبت به کفش های مجلسی داشته باشند. این نوع کفش های چوبی اغلب دارای میخ های کم ارتفاع هستند ، می توانید با برجستگی های لاستیکی بیرون زده در کفش متوجه آنها شوید. می توانید از کفش چمن در سطوح سخت ، زمین های طبیعی و چمن مصنوعی استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند جیمی چو

نوع زمین

بسته به نوع زمینی که در آن بازی می کنید بستگی به نوع کفش های فوتبال دارد. که می خواهید خریداری کنید. اگر در ابتدا قصد دارید در زمین های داخل زمین بازی کنید ، کفش داخل زمین به شما بهترین چسبندگی را می دهد. الگوهای اضافه شده برای آج نیز باعث چرخش سریعتر و به طور کلی پاسخ سریعتر می شود. اگر قرار است در زمین های سبک astroturf بازی کنید ، بهتر است یک نوع کفش مانند کفش چمن در فضای باز انتخاب کنید. دستگیره های لاستیکی اضافه شده به چمن آسیبی نمی رساند اما به شما نوع بیشتری از سطوح را می گیرد.

نوع چرمی که استفاده خواهید کرد ، بستگی زیادی به سطحی دارد که در آن بازی خواهید کرد. به یاد داشته باشید که با لیگ خود در مورد نوع سطح آن و هر گونه محدودیت کوتاه صحبت کنید. سه نوع رایج از زمین فوتبال را در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم..

Firm Ground: این مدل ها به طور سنتی در بازی های خارج از منزل در زمین های چمن مورد استفاده قرار می گیرند . اکنون اغلب برای کنترل چمن مصنوعی نیز طراحی شده اند. آنها باعث جذب بیشتر شما روی سطوح خشک و خشک می شود.

Hard Ground: برای این زمین باید (کفش هایی با گل میخ های مخروطی که با بهترین وجه روی سطوح سخت سنگی یا یک زمین تکه ای با لکه های خاک سخت کار می کند) انتخاب کرد.

Indoor: برای این زمین کفش هایی که ا برای استفاده در زمین های فوتبال داخل سالن سخت و براق طراحی شده اند مناسب است. معمولاً بدون روپوش طراحی می شوند ، آنها مانند کفش های کتانی سبک به نظر می رسند.

کفش استاندارد

کفش های فوتبال استاندارد دارای روپوش های قالبی هستند که به طور دائمی به هم متصل می شوند ، اما می توانید کفش هایی با تاشو جداشونده نیز بخرید. بازیکنان باتجربه ترجیح می دهند چیز های جداشونده را جدا کنند زیرا این کار باعث ایجاد قابلیت انعطاف پذیری بیشتری می شود.

اطلاعات بیشتر:  معرفی کلی تاریخچه و دارایی برند ادیداس و بیان مزایای برند ادیداس

انتخاب کفش مناسب برای سطح بازی ، حداکثر کشش و شتاب را در زمین تضمین می کند و کفش های فوتبال را به حیاتی ترین قسمت بازی خود تبدیل می کند.

توصیه های بیشتر

یک: کفش تنگ یا گشاد نخرید.

دو:کفش فوتبال را به‌خاطر بازیکن موردعلاقه‌تان انتخاب نکنید.

سه: فکر نکنید کفش گران تر جنس بهترین دارد.البته شما به اندازه پولی که می دهید کالا دریافت می کنید.

چهار: کفش را به خاطر ظاهرش نخرید.

پنچ:حواستان باشد کفش تقلبی را به اسم اصل به شما نندازن.

ششم: در سن رشد کفش گران قیمت نخرید چرا که پاهای شما در حال بزرگ شدن است.

هفتم: در خرید کفش به نوع پاهای خود دقت کنید. برای مثال اگر پاهای پهن دارید کفش سرعتی نخرید.

ما در مقاله ای دیگر پنچ تا از بهترین کفش ها فوتبال را معرفی کرده ایم پشنهاد می کنم ان مقاله را نیز بخوانید/

کفش نایک
کفش نایک

3 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای خرید کفش فوتبال؟و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟»

  1. بازتاب: معرفی معروف ترین و بهترین انواع کفش فوتبال زنانه و مردانه | اسپرت پوش

  2. بازتاب: کفش مناسب چه کفشی است و باید در خرید ان به چه نکاتی توجه شود | اسپرت پوش

  3. بازتاب: در ورزش فوتبال یه چه نکاتی دقت کنیم تا اسیب نبینیم؟ - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید