کفش مخصوص وزنه برداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا اسیب نبینیم؟

2/5 - (1 امتیاز)

از چند سال پیش من شروع به فروش کفش مخصوص وزنه برداری کردم .تقریبا روزی ده کفش می فروختم . برای وزنه برداران سوالات زیادی پیش می امد که می خواهم به این سوالات جواب بدهم. البته اگر بدنساز نیز هستید مقاله ما را در رابطه با انتخاب کفش بدنسازی بخوانید.

آیا می توانم در مورد کفش های وزنه برداری المپیک از شما مشاوره بگیرم؟ بله چرا که نه. می توانید سوالات تان را کامنت کنید.

من که در وزنه برداری تقریبا تازه کار هستم. آیا واقعاً به یک جفت کفش مخصوص وزنه برداری احتیاج دارم؟ بله

کفشهای فعلی من چه مشکلی دارند؟ بگذارید اینطور بگویم ، شما می توانید با یک جفت کفش مخصوص وزنه برداری وزنه بیشتری بردارید.

کفش مخصوص وزنه برداری
کفش مخصوص وزنه برداری

واقعا کفش مخصوص وزنه برداری بر روی وزنه تاثیر دارد؟!

فکر کردم ممکن است این موضوع توجه شما را به خودش جلب کند. آن کفش هایی که اکنون از انها استفاده می کنید. برای دویدن ساخته شده اند ونیروی شما را به خود جذب می کنندو برای دویدن خیلی خوب هستند . اما برای وزنه برداری خیلی خوب نیست. شما به جای کفشی که نیرو را به خود جذب کند، به یک کفش نیاز دارید که به شما کمک می کند از تمام نیرویی که بدن برای برداشتن وزنه تولید می کند استفاده کنید. هرچه نیروی بیشتری بتوانید تولید کنید ، وزن بیشتری نیز می توانید داشته باشید.

چگونه این کفش ها به ما کمک می کند تا وزن بیشتری برداریم؟

به چند روش ، اگر می توانید نیروی بیشتری از طریق زمین ایجاد کنید در نتیجه می توانید میله را بالاتر ببرید. اگر می توانید میله را بالاتر ببرید ، احتمال بیشتری دارید که زیر آن قرار بگیرید. همچنین ، هنگامی که زیر میله هستید ، می توانید به راحتی از زیر میله خارج شوید و میدانید که کفش شما ، نقطه تماس شما با زمین است . در نتیجه می توانید تمام نیرویی که تولید کرده اید را به هالتر منتقل کنید.

اطلاعات بیشتر:  بهترین کفش‌های بوکس

ویژگی های کفش کفش مخصوص وزنه برداری

تا اینجا کمی با کفش های وزنه برداری اشنا شده اید در ادامه شما را با تمام ویژگی های کفش های وزنه برداری اشنا خواهیم کرد. پس تا اخر این مقاله با ما باشید.

کفش های وزنه برداری پاشنه بلند دارند. این یک مزیت بزرگ است ، زیرا به شما امکان می دهد از طریق افزایش دامنه حرکت مچ پا در موقعیت عمیق تری حرکت اسکوات را انجام دهید. این به شما کمک می کند موقعیت کلی خود را نیز بهبود ببخشید ، زیرا در حالت ایستاده تری قرار می گیرید. نیم تنه ایستاده تر به معنای شانس بیشتر برای نگه داشتن هالتر و ارسال آن در مسیر درست است . همچنین این پاشنه به شما کمک می کند تا تعداد بیشتری از عضلات خود را برای ارسال میله به سمت بالا فعال کنید.

کفش های وزنه برداری از کفش پا برهنه بهتر است زیرا شما نه تنها در زیر پا بلکه در اطراف پای شما نیز پایدار است. باز هم کفش وزنه برداری این اطمینان را می دهد که شما یک پایه قوی و ثابت برای فرود ، فشار دادن و بیرون کشیدن دارید . برای عملکرد و پیشگیری از آسیب به اندازه برابر نیز مهم است. و هرچه کمتر آسیب ببینید ، می توانید بیشتر تمرین کنید. هرچه بیشتر می توانید تمرین کنید ، می توانید میزان بالابردن را افزایش دهید!

بررسی پاشنه کفش مخصوص وزنه برداری

کفش هایی با پاشنه کمتر از 2 سانتی متر هستند برای افرادی که پاها و تنه کوچکی دارند یا انعطاف پذیری بالایی دارند یا افرادی که می خواهند اسکوات بزنند مناسب است.

کفش هایی با پاشنه 2 سانتی متر دارند برای افرادی که پاها و تنه معمولی دارند یا انعطاف پذیری متوسطی دارند استفاده می شود معمولا بیشتر وزنه برداران از این کفش ها استفاده می کنند .

کفش هایی با پاشنه بیشتر از 2 سانتی متر هستند برای افرادی که پاها و تنه بزرگی دارند یا انعطاف پذیری کمی دارند یا افرادی که می خواهند پا جمع اسکوات بزنند مناسب است.

پاشنه کفش مخصوص وزنه برداری
پاشنه کفش مخصوص وزنه برداری

حوصله پوشیدکفش را ندارید

بنابراین مطمئناً عملکرد چندانی ندارند. اما در زندگی ، شما طی یک یا دو ساعت با یک وزنه سنگین بالای سر خود چند بار می پرید و فرود می آیید. مانند هر ورزشی ، داشتن فرم مناسب برای ایمن ماندن و تأثیرگذاری در آن ورزش بسیار مهم است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند بیژن

عملکرد کفش چیست؟ تعریف من از عملکرد ، در هر نوع زمینه تناسب اندام ، برای یک کار مناسب است. کفشی اگر به ورزشکار در انجام حرکت کمک کند عملکردی دارد. بنابراین یک کفش کاربردی برای وزنه برداری کفشی است که به شما کمک می کند وزنه بزنید!

احتمالا بعد خواندن مقاله برای شما پیش بیاید

چند روز بعد ، به ناچار مکالمه زیر را خواهم داشت:

ممنون از توصیه شما در روز گذشته. من تصمیم گرفته ام برای خودم یک جفت کفش وزنه برداری تهیه کنم. کفشی با ظاهری زیبا بخرم؟ یا کفش مخصوص وزنه برای را بخرم ؟ من پیشنهاد می کنم به ظاهر کفش جدیدتان دقت نکنید. البته خوب است که کفش شما ظاهر خوبی هم داشته باشد. اما شما برای ورزش به باشگاه می روید نه برای خودنمایی پس سعی کنید کفشی مناسب پاهای خود بخرید تا بعدا هیچ گاه از خرید خود پشیمان نشدید.

دنبال کدام کفش مخصوص وزنه برداری باشیم

بعد از قد پاشنه سپس به بند بندی و پشتیبانی نگاه کنید. پاهایتان باید از هر جهت در کفش خود احساس حمایت کنند. عرض کفش های وزنه برداری بسیار زیاد است. برخی از تولیدات مانند آدیداس برای باریک بودن پا بهتر است ، در حالی که برخی دیگر مانند DoWin برای پهن تر شدن پا مناسب است. اگرچه بیشتر بندها تا پنجه پا دارند تا به محکم شدن کفش در برابر عرض های مختلف پا کمک کنند.

نکته مهم این است که اندازه مناسب را نیز انتخاب کنید. شما نمی خواهید پای شما به داخل کفش بلغزد. اصولاً کفشی را تهیه کنید که کاملاً نرم ، پایدار و حمایت کننده باشد. ناگفته نماند که کفش شما باید پایه محکمی داشته باشد ، اگرچه برخی از کفش های هیبریدی جدید به دلیل اجازه حرکت اضافی ، به ویژه در جلوی کفش ، کمی در این مورد مصالحه می کنند. آیا آنها را برای وزنه برداری کاملاً المپیکی و یا تمرین می پوشید؟

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند سلین

مطمئن نیستید برای چه چیزی باید آنها را بپوشید؟

خوب ! شما نیز می توانید ، هنگام چمباتمه زدن همیشه از این کفش ها استفاده کنید . در نهایت ، این واقعیت خلاصه می شود که شما می توانید با کفش های وزنه برداری بیشتر چمباتمه بزنید ، به تمام دلایلی که ما در مورد آنها گپ زده ایم. این بدان معنی است که شما قویتر خواهید شد. به علاوه چمباتمه زدن با این کفش ها به طور مستقیم به حرکت ، عضلات و مکانیک ها برای بلند شدن از یک قاپ یا یک ماده تمیز منتقل می شود.

ایا در باشگاه می دوید؟

بستگی دارد در بیشتر اوقات در باشگاه فقط وزنه بلند کردن نیست. حتی ممکن است سریع روی پاها بدوید یا در حال حرکت باشید. بنابراین مسئله اولویت ها می شود. آیا کفش های وزنه برداری بیش از آنکه مانع شما شوند به شما کمک می کنند؟ کفش های کراس اوور که در اینجا یک مزیت است . زیرا ساخت آنها امکان حرکت بیشتر را فراهم می کند ، بنابراین هنگام انجام کارهایی مانند جهش در جعبه یا پرش احتمالاً احساس بهتری خواهید داشت. من این موارد را فقط درصورتی که بخواهید آنها را برای تمرین های حرکتی نیز بپوشید ، پیشنهاد می کنم. اگر فقط وزنه برداری می کنید ، به سراغ یک کفش وزنه برداری کلاسیک بروید که به همین منظور ساخته شده است.

ما در مقاله دیگر 5 تا از بهترین کفش های وزنه برداری را معرفی کرده ایم. برای خواندن این مقاله کلیک کنید.

کفش کراس اوور
کفش کراس اوور

1 دیدگاه دربارهٔ «کفش مخصوص وزنه برداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا اسیب نبینیم؟»

  1. بازتاب: معرفی 5 تا از بهترین انواع مختلف کفش وزنه برداری | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید