معرفی 5 تا از بهترین انواع مختلف کفش وزنه برداری

5/5 - (1 امتیاز)
وزنه برداری
وزنه برداری

کفش وزنه‌برداری که به‌عنوان کفش‌های بلندکننده یا کفش اسکات و یا کفش بدنسازی نیز شناخته می‌شوند، دارای یک سکوی غیر قابل تراکم گسترده، پاشنه بلند و یک بند هستند تا شما را در زیر سنگین‌ترین بارها ثابت نگه دارند. چه وزنه بردار رقابتی باشید و چه فردی که تمرینات قدرتی انجام می دهد، این کفش شما را مطمئن نگه می دارد. در حالی که ممکن است همه آنها در نگاه اول شبیه به هم به نظر برسند، تفاوت هایی وجود دارد که برخی از آنها را برای مبتدیان، ورزشکاران پیشرفته و انواع خاصی از ورزش بهتر می کند. ما بیش از دوجین کفش بالابر را آزمایش کرده ایم تا به شما کمک کند بهترین گزینه را پیدا کنید. .

اصلا چرا کفش وزنه برداری نیاز داریم؟

کفش های مخصوص بلند کردن وزنه تنها با هدف افزایش تحرک بدن ، افزایش تعادل بدن و ارائه بازخورد هنگام جابجایی اجسام سنگین ساخته می شوند. آنها تنها تجهیزات مهم وزنه برداری المپیک هستند. این کفش ها دارای ویژگی های گسترده ای هستند که مخصوص دنیای وزنه برداری است. این ویژگی ها مجموعه ای از مزایا را برای فرد وزنه بردار ارائه می دهد و در نهایت باعث افزایش عملکرد هنگام ورزش در وزنه برداری می شود.

این کفش ها دارای کفی های تراکم ناپذیر هستند و خطر آسیب دیدگی شما را کاهش داده و ایمنی شمارا بهبود می بخشند. برای بلند کردن وزنه ها نباید از کفش هایی که برای این کار تولید نشده اند استفاده کنید . هنگام بلند کردن وزنه های سنگین بالای سر ، یک زیره قابل تراکم باعث بی ثباتی می شود. مواد می توانند از یک طرف بیشتر از طرف دیگر فشرده شوند. این امر باعث می شود که پای شما با زمین زاویه پیدا کرده و به کل بدن شما تبدیل شود. این غیر ایمن است و امکان صدمه زدن زیاد است. حتی اگر تصمیم می گیرید که نیازی به کفش های وزنه برداری ندارید ، حتماً از کفشی با کفی صاف و محکم استفاده کنید که منجر به بی ثباتی نشود.

انواع کفش وزنه برداری

کفش وزنه برداری Nike Romaleos 4

کفش وزنه برداری Nike Romaleos 4
کفش وزنه برداری Nike Romaleos 4

این کفش یکی از شناخته شده ترین کفشهای وزنه برداری است. آنها توسط بسیاری از وزنه برداران المپیکی هم در تمرینات و هم در مسابقات استفاده می شوند. باور کنید یا نه ، خط تولید این کفش چند سال قبل باعث ایجاد اختلاف نظرشد. چین حامی مالی نایک خود را از دست داد ، اما تصمیم گرفت همچنان از Romaleos استفاده کند .

کفش Nike Romaleos 4 جدیدترین نسخه برند نایک در حوضه وزنه برداری است . و یکی از محبوب ترین کفش های وزنه برداری روی کره زمین است. آنها شهرت خود را به عنوان یکی از قوی ترین کفش ها برای بلند کردن بدست آورده اند. آنها در بسیاری از جنبه ها از رقبای خود بسیار جلوتر هستند. مثلا در دوام و راحتی از رقبای خود جلوترند . با این حال ، Romaleos از این امر مستثنی هستند. نایک با استفاده از برخی از پیشرفته ترین مواد رویه مصنوعی موجود در بازار ، یکی از کفش های بلند مخصوص تنفس و در عین حال مناسب امروزه را ایجاد کرد. مواد مصنوعی آنها به طرز شگفت انگیزی با دوام هستند و برای راحتی کفش، از چرم در کف پا استفاده کرده اند.

مزایا کفش Nike Romaleos 4

رویه های مصنوعی محکم و تنفس پذیر دارند.

بسیار راحت و نرم هستند.

در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند.

معایب کفش Nike Romaleos 4

برای افرادی که پاهای پهن دارند مناسب نیست .

با این همه مزایای خوب قیمت گرانی دارند.

کفش وزنه برداری AdiPower II

کفش وزنه برداری AdiPower II
کفش وزنه برداری AdiPower II

آدیداس یکی از پرفروش ترین کفش های بالابر تولید شده را ارتقا داد. آنها از رویه نساجی تولید شده اند که مواد سازگار با محیط زیست دارند. در مقایسه با چرم یا جایگزین های مصنوعی ، تنفس بالایی را ایجاد می کند. این امر به خنک و خشک نگه داشتن پاهای شما هنگام تمرین کمک می کند.

آنها همچنین از یک جوراب محکم و بادوام استفاده می کنند تا پاهای شما در طول بلند کردن پاها ثابت بماند. آنها بسته بندی معمولی یک بند قلاب و حلقه را بر روی بندها نشان می دهند علاوه بر این ، این ها دارای زیره TPU هستند که فشرده نمی شوند. در حین استفاده ما احساس کردیم که آنها کاملاً زیر پا هستند و اجازه انتقال مستقیم نیرو به زمین را می دهند. هنگامی که از کفش های خوب با طراحی یکپارچه استفاده می کنید ، حتی یک فشرده سازی جزئی نیز محسوس می شود. همانطور که از آدیداس انتظار داریم ، آنها به هیچ وجه از این مشکل رنج نبردند.

مزایا کفش AdiPower II

رویه قابل تنفس دارند.

بسیار راحت و نرم هستند.

بسیار با دوام هستند به طوری که می توانید انها را چند سال بپوشید.

پشتیبانی مناسب برای مچ پا دارند.

معایب کفش AdiPower II

گران قیمت و کمی کمیاب هستند.

کفش وزنه برداری Reebok Legacy Lifter II

کفشReebok Legacy Lifter II
کفشReebok Legacy Lifter II

این کفش های وزنه برداری زیباترین کفش های بودندکه ما در روند تحقیق خود برای یافتن بهترین آزمایش کردیم.کفش Reebok Legacy Lifter دارای طراحی منحصر به فرد پاشنه پا است که آنها را برای وزنه برداری و بلند کردن المپیک مناسب می کند. پاورلیفترها (افرادی که رکورد می زنند یا اسکوات می زنند) اغلب در یافتن کفش هایی که با توجه به نیازهای آنها ساخته شده است ، دست و پنجه نرم می کنند. این کفش ها بهترین انتخاب برای دو پاورلیفتر و بالابر سبک المپیک است.

اگر دلیل اصلی شما برای خرید یک جفت کفش وزنه برداری توانایی های آنها در وزنه برداری است ، شما کفشی را نخواهید یافت که بتواند این کار را بهتر از این گزینه Reebok انجام دهد. پاورلیفتینگ نیاز به کفش های بسیار محکم و با دوام دارد و این دقیقاً همان چیزی است که شما به دست می آورید. در حالی که آنها در سایر مناطق تمرین شما به خوبی کار نمی کنند ، اما کیفیت آن برای بلند کردن بسیار عالی است.

مزایا کفش Reebok Legacy Lifter II

ترکیبی قوی برای انعطاف پذیری و ثبات هستند.

این کفش با روکش لاستیکی بسیار سایش ، ظاهری جدید و قوی دارد.

بندهای انگشتان پا شما را برای بهترین نگه داشتن وزنه تقویت می کند.

معایب کفش Reebok Legacy Lifter II

این کفش ها سنگین ترین کفش هایی بودند که آزمایش کردیم.

برای چیز هایی جز لیفتینگ مناسب نیست.

کفش وزنه برداری Inov-8 FastLift 360

کفش  Inov-8 FastLift 360
کفش Inov-8 FastLift 360

Inov-8 FastLift 360 یکی از پیشرفته ترین کفش های موجود در لیست ما هستند. Inov-8 نام تجاری مناسب برای کسانی است که به دنبال کفش های وزنه برداری هستند که از کف پای صاف یا التهاب کف پا حمایت کند. با ثبات چشمگیربسیار انعطاف پذیر ، آنها می توانند مستقیماً از وزنه برداری به سایر حرکات منتقل شوند که آنها را در ورزشگاه کمی راحت تر می کند. اگر چه آنها هنوز در ابتدا یک کفش وزنه برداری هستند.

در مدت کوتاهی این کفش ها به دلیل جنس عالی طرفداران زیادی جذب کردند.برند Inov-8 این کفش ها را با توجه شدید به جزئیات در هر مرحله ساخته است. پنبه لاستیکی آنها باعث می شود که هنگام انجام حرکات کاربردی ، چسبندگی بیشتری داشته باشید و دوام کلی کفش می افزاید.علاوه بر این ، قسمت جلوی پای انعطاف پذیر است . Inov-8 برای تولید اینها از سیستم بسته شدن BOA استفاده کرده است.

مزایا کفش Inov-8 FastLift 360

کارشناسان اسپورت پوش این کفش ها را به عنوان بهترین کفش وزنه برداری برای پاهای پهن یا صاف انتخاب کردند.

باریک هستند و به راحتی با پا فیت می شوند.

یک ناحیه جلویی انعطاف پذیر برای راحتی پا دارند.

فن آوری های خرپایی و قفس پاشنه آنها که درست در پاشنه تعبیه شده اند.

بسیار با دوام و کیفیت هستند.

معایب کفش Inov-8 FastLift 360

یکی از گران ترین کفش ها هستند.

کمیاب هستند.

کفش وزنه برداریNoBull Lifter

کفشNoBull
کفشNoBull

کفشNoBull فقط برای یک چیز چیز شناخته شده است که ان هم بهترین بالابر وزنه برداری است. اینها به Chuck Taylor All Stars of the lifting تشبیه شده اند ، زیرا از ثبات و پشتیبانی گسترده ای برای بلند کردن استفاده می کنند ، اما این کار را با راحتی و سبک قوی تر از گزینه های استاندارد انجام می دهند. این کفش های آموزشی و بلند کننده قابلیت تنفس و بدون درز بودن قسمت بالای خود را با کفی چوبی جامد ترکیب کرده و ثبات و استحکام زیر پا را در اولویت قرار می دهد.

این کفش ها دارای یک پاشنه بلند 0.75 اینچی از چوب جامد هستند که پایه کاملاً تراکم ناپذیری را ارائه می دهند. این باعث می شود آنها برای اسکوات ایده آل باشند. ما همیشه می خواهیم کفشهای وزنه برداری چوبی را دوست داشته باشیم ، اما صادقانه بگویم TPU برای ما احساس بهتری دارد. با این حال ، این کاملاً یک ترجیح شخصی است و بسیاری از مردم احساس چوب زیر پا را دوست دارند .

علاوه بر این ، این کفش ها از شیک ترین کفش هایی هستند که ما در مورد آنها تحقیق و بررسی کرده ایم. این کفش ها در رنگ های مختلف موجود هستند.علاوه براین بسیار زیبا هستند.

مزایا کفشNoBull

این کفش ها در رنگ ها و مدل های متنوعی وجود دارند.

سطح انعطاف پذیری و راحتی دارند.

بسیار زیبا و شیک هستند.

معایب کفشNoBull

قیمت گرانی دارند. ولی نسبت به برند های دیگر ارزان هستند.

کفش adidas Powerlift

کفش adidas Powerlift

در کنار نایک ، آدیداس شناخته شده ترین مارک تقریباً در همه رده های کفش مربوط به ورزش در سطح جهان است. به همین دلیل ، آنها در کفش های ورزشی تبدیل به یک جنگجو شده اند. دنیای وزنه برداری و بدنسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. آدیداس با استفاده از پاورلیفت (که قبلاً به عنوان پاورلیفت 4 شناخته می شد .) به تولید کفش های محکم برای وزنه برداری و پاورلیفتینگ ادامه می دهد.

با این حال ، Powerlift در مقایسه با سایر گزینه های آدیداس در این لیست تفاوت دارد . آنها می توانند برای تمرینات متقابل استفاده شوند. از اسکوات گرفته تا اسنچ ، تمیز و تکان های سریع تا سرعتهای بادی ، تقریباً می توانید هر کاری را در پاورلیفت انجام دهید. این ارتفاع پاشنه پایین تری نسبت به Adipower (و همچنین پایین تر از Power Perfect 3 قدیمی) دارد . و بیشترین تنوع را در مدل های آدیداس ارائه می دهد. ما هنوز می گوییم این یک کفش وزنه برداری است ، اما راحت تر آن را برای کارهای عمومی بدنسازی توصیه می کنیم. رویه های نساجی مصنوعی نیز تنفس قوی تری را ایجاد می کنند و اجازه می دهند این کفش ها در خارج از سالن بدنسازی باز شوند. با این حال ، این امر به دلیل دوام و طول عمر در مقایسه با چرم یا کفش های بلند بالا مصنوعی مصنوعی انجام می شود.

برخلاف دیگر کفش های وزنه برداری که در لیست ما وجود دارد ، آدیداس پاورلیفت دارای یک گوه پاشنه نسبتا نازک است که توانایی انجام حرکات استاندارد را هنگام انجام سایر تمرینات خارج از وزنه برداری افزایش می دهد. با تنوع گسترده ای از گزینه ها و سبک های رنگی که می توانید انتخاب کنید ، این کفش ها واقعاً “همه کاره” هستند.

6 دیدگاه دربارهٔ «معرفی 5 تا از بهترین انواع مختلف کفش وزنه برداری»

  1. بازتاب: کفش مخصوص وزنه برداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا اسیب نبینیم؟ | اسپرت پوش

  2. بازتاب: نحوه شروع وزنه برداری: راهنمای مبتدیان - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید