اشنایی با انواع کفش مجلسی مردانه و تمام ویژگی انها و مقایسه قیمت انها با یکدیگر

Rate this post

کفش مجلسی در طرح های بسیاری در ایران مو جود است . ولی بهترین کفش چیست؟ در این مقاله شما را با انواع مختلف کفش اشنا می کنم تا در هنگام خرید کفش مجلسی تمام ویژگی های انها را بدانید . و خرید خوبی را تجربه کنید.

معمولا ما افراد معمولی هنگام رفتن به ورزش کفش مناسب به ان را میپوشیم. ولی هنگام رفتن به مهمانی به کفش مناسب ان توجه نمی کنیم . همین دلیل باعث میشود که ما خودمان را فردی بی سلیقه نشان می دهیم.

تمام ویژگی های کفش مجلسی

یک : بسیار زیبا و در این حال سر سنگین باشد.

دو: سبک و راحت باشد تا هنگام پوشیدن به پایمان اسیب درسانیم.

سه: جنس و کیفیت بسیار خوبی داشته باشد.

چهار : قیمت مناسبی داشته باشد.

رنگ کفش مجلسی

سعی کنید برای کفش مجلسی خود رنگ بسیار سرسنگین و در عین حال زیبا باشد. بهترین رنگ ها برای کفش مجلسی رنگ مشکی و رنگ قهوه ای است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر کت و شلوار مشکی یا سفید دارید از کفش مشکی استفاده کنید و اگر کت شلوار شما رنگ دیگه است از رنگ قهوه ای استفاده کنید.

معرفی انواع کفش مجلسی

وقتی صحبت از انواع کفش های مجلسی مردانه می شود ، در واقع یک سلسله مراتب وجود دارد. به عبارت دیگر: تمام انواع کفش های مجلسی یکسان تولید نمی شوند. در ادامه این مقاله شما را با اختلافات بین کفش اشنا میکنم.

کفش اکسفورد

آکسفورد یا Balmoral برای اولین بار در اسکاتلند و ایرلند ظاهر شد. که احتمالاً شناخته شده ترین کفش مجلسی است. آکسفورد یک کفش براق و رسمی و زیبا است. که با سبک بسته شدن بند بسته میشود. آکسفورد معمولاً در شرایط رسمی تر پوشیده می شود ، اما می تواند با لباس راحتی و با لباس شخصی نیز پوشیده شود.

کفش های اکسفورد معمولا با استفاده از چرم تولید میشوند به همین دلیل قیمت بالایی دارند. هرکسی نمی تواند از این نوع کفش ها استفاده کند. معمولا بیشتر افراد شیک پوش که قیمت کفش برایشان مهم نیست از این کفش استفاده می کنند.

کفش چرمی آکسفورد
کفش چرمی آکسفورد

کفش  دربی

یک نوع کفش کلاسیک که در اواسط قرن نوزدهم برای کارهای ورزشی پوشیده می شد . هرچند بعداً با لباس های شیک تر ارتباط بیشتری پیدا کرد . دربی به طور سنتی به عنوان کفشی تعریف می شود . که دارای چشمی برای بند کفش است که در بالای آن دوخته شده است. مارک های جورجیو آرمانی تا والنتینو با الهام از کفش های سنگین و چکمه هایی که کارگران پست این کشور می پوشند . کفش پستچی کلاسیک را با کفی بسیار شیک تر تعبیر کرده اند. فقط از پوشیدن لباس خود با کت و شلوار آبی و کلاه نظامی خودداری کنید تا از مقایسه ناخواسته پستچی پت جلوگیری کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی بهترین و معروف ترین انواع چکمه کوه نوردی درسال 2020

کفش  کفش دربی  اغلب با آکسفورد اشتباه گرفته می شود ، این کفش بسیار شبیه کفش کسفورد است ، اما همان کفش نیست.کفش دربی  به جای داشتن یک سیستم بستن بندی مانند آکسفورد ، از یک سیستم اتصال بند باز استفاده می کند که فلپ های آن زیر دوکاب دوخته می شود . اگرچه می توان از  کفش دربی در محیط های رسمی استفاده کرد ، اما این یک مدل معمولی تر از کفش آکسفورد است و مسلماً می تواند تناسب راحت تر و کاربردی تری داشته باشد. و به همین دلیل قیمت مناسب تری دارد.

کفش مجلسی مانک استراپ

کفش های مانک استراپ شباهت زیادی به کفش های اکسفورد دارد.در واقع ایده طراحی و تولید کفش مانک استراپ از روی کفش اکسفورد است.تاریخچه طراحی کفش مانک استراب به قاره اروپا بر میگردد. کفش چرمی مانک استراپ در زمان کوتاهی توانست که به اوج محبوبیت رسید.

کفش مانک استراپ بسیار زیبا و رسمی و سبک است علاوه بر این در تنوع رنگ های بسیار زیادی در بازار ایران نیز موجود است. ولی پیشنهاد من به شما رنگ های قهوه ای و مشکی است .

کفش بروژ

با توجه به مدل طراحی کفش بروژ این کفش را میتوان از مدل کفش  آکسفورد قرار داد. این کفش ها طرحی سوزنی شکل دارند و به همین دلیل با شلوار جین و پارچه ای ست میشوند.

این کفش بسیار شیک است به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

کفش بروژ در چند مدل موجود است . که عبارت اند: (بروژ کامل، نیم بروژ، ربع بروژ و بروژ باله بلند) کفش بروژ در این زیبایی قیمت مناسب تری نسبت به کفش اکسفورد دارد.

کفش چرمی بروژ
کفش چرمی بروژ

کفش مجلسی کالج

کفش کالج یکی از زیباترین کفش های مجلسی است . کفش های کالج در تمام رنگ ها تولید میشوند و درهمه نوع قیمت موجود هستند. کفش های کالج بسیار ارزان تر از کفش های رسمی دیگر هستند.

اطلاعات بیشتر:  ایده های لباس مهمانی

صرف نظر از سبک ، وقتی صحبت از انواع کفش های مردانه می شود. کالج ها معمولاً راحت ترین کفش رسمی هستند. کالج ها را می توانید با یک شلوار جین بپوشید یا آن را با کت و شلوار ست کنید. ما به شما پیشنهاد می کنم که در فصل تابستان حتما از کفش کالج استفاده کنید. زیرا جریان هوا را در پا هایمان عبور می دهند و در نتیجه پایمان عرق نمیکند.

چوکا

این چکمه که از هندوستان سرچشمه می گیرد ، ابتدا توسط بازیکنان چوگان خارج از وظیفه پوشیده شد . و هنگامی که نیروهای انگلیسی شروع به پوشیدن آن کردند . راه خود را به سمت غرب آغاز کردند . آنها در سال 1924 هنگامی که دوک ویندزور در دیدار خود دیده می شد . که یک جفت پوشیده بود به ایالات متحده معرفی شدند . از آن زمان ، آنها به دلیل تطبیق پذیری ، راحتی و زیبایی خود به یک جزء اصلی در هر کمد لباس تیز تبدیل شده اند .

کفش چوگا
کفش چوگا


چوکا یک چکمه مچ پا به سبک دربی است . به طور معمول از پوست گوساله یا جیر ساخته می شود ، چوکاها با استفاده از دو یا سه مجموعه چاله و یک سیستم بند بند باز و بسته می شوند.

از آنجا که چکمه های چوکا قرار است خودنمایی کنند ، از پوشیدن آنها با شلوار چکمه ، که فقط کفش را پنهان می کند ، خودداری کنید. در حالی که آنها با شلوارهای راست مناسب هستند ، ما آنها را با یک جفت چینی نازک و آستین دار که جوراب های جالبی را به نمایش می گذارد دوست داریم. حتی می توانید بندها را برای یک رنگ فوری تغییر دهید .

چکمه کویر

چکمه های کویر نوعی چوکا است ، اما چکمه های چوکا همیشه چکمه های کویر نیستند. فهمیدید؟ خوب ،تفاوت چکمه های کویر و چوکا تنها در ارایش آنهاست. چکمه های کویر دارای کفی لاستیکی و چوکا ها دارای کفی چرمی هستند. در تولید چکمه کویر از مواد: جیر؛ کفش لاستیکی استفاده میشود. قیمت این کفش ها نیز مناسب است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند کنزو

کفش سکگ دار یا Monk Strap

سبک Monk Strap به هر کفشی گفته می شود که به جای بند از سگک برای محکم نگه داشتن پا در کفش استفاده می کند. وقتی بند عریض تری با دو سگک وجود دارد ، آن را Double Monk می نامند. جنس این کفش ها معمولا از این گونه است که روکش و زیره چرمی زیره وپاشنه لاستیکی دارند.

کفش قایقی

یکی از معروف ترین کفش ها کفش قایقی است، این نوع کفش ها از چرم و کتان تولید میشوند و زیره انها از جنس لاستیک است . این کفش ها معمولا به شکل تخت هستند. این کفش ها برای استفاده بر روی کشتی طراحی شده اند معمولا جنس روی کفش قایقی از چرم روغنی است به این دلیل که چرم روغنی در مقابل آب و رطوبت حالت دافعه دارند.

کفش های قایقی مدرن در سال 1935 توسط اقای پاول اسپری در امریکا طراحی شد ، پس از اینکه متوجه شد سگش می­‌تواند بدون لیز خوردن روی یخ راه برود و بدود، به این فکر افتاد که با استفاده از یک چاقو در کفه­‌ی کفشش بریدگی ایجاد کند و همین موضوع الهام بخش تولید کفشی مناسب برای راه رفتن روی کشتی شد.

کفش سرکلاهی

در تولید کفش سر کلاهی از دو مدل کفش آکسفورد و بروژ استفاده می شود و دلیل نام گذاری کفش سرکلاهی بخاطر لایه اضافه قسمت جلوی کفش می باشد. که باعث تفاوت این کفش از کفش های آکسفورد و بروژ می شود.

کفش سر کلاهی
کفش سر کلاهی

کفش موکازین

موکازین نیز بسیار شبیه به کفش کالج است این کفش ها بسیار راحت است. ولی رسمی نیست پس در خرید کفش کالج حواستن باشد که کفش مو کازین نخرید.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید