تمام نکاتی که هنگام انتخاب کفش بوکس باید به آن توجه کنیم؟

Rate this post
بوکسر
بوکسر

امروزه در بازار ایران انواع زیادی کفش بوکس وجود دارد . ولی همه انها مناسب ما نیستند. ما باید کفش انتخاب کنیم که به بدنمان اسیب نرساند.

اگر از ان دسته افرادی هستید که هنگام خرید کفش بوکس به هیچ چیزی چیز ظاهر دقت نمی کنید .حتما تا اخر این مقاله را بخوانید تا در انتخاب های خود اشتباه نکنید.

کفش های بوکس توانایی این کار دارند که بوکسور را در رینگ بسازند یا بین برند . افرادی زیادی از بوکسورهای حرفه ای به دلیل داشتن مشکلات کفش بوکس خود یک مسابقه حیاتی را از باخته اند. درسته که کفش های بوکس کمی گران است ولی برای بوکسر های حرفه ای یک نیاز ضروری است. البته لازم نیست کفش های گران قیمت بخرید!

با نکاتی که در که در پایین گفته ای ذکر کرده ایم شما میتوانید بهترین کفش را برای خود تهیه کنید.صد در صد شما با مطلعه این مقاله یک کارشناس کفش مناسب بوکس می شوید. پس با ما باشید.

سطح بازی خود را افزایش دهید

اساس آموزش بوکس با کیفیت بالا با یک جفت کفش با کیفیت بالا آغاز می شود. مهم نیست که تجربه شما چقدر است . کفش های بوکس محکم تضمین می کند . که تمرینات و مسابقات لذت بخشی را داشته باشید. گزینه هایی که ما آنها را “بهترین” می دانیم با استانداردهای ما برای پشتیبانی از مچ پا ، وزن ، طراحی زیره و کفش ، قابلیت چرخش ، زدن و کشیدن و کیفیت ساخت مطابقت دارد. بدیهی است ، شما می توانید از بین تعداد زیادی کفش ، در انواع مختلف ، انواع و رنگ ها ، انتخاب کنید. لیست ما در زیر و راهنمای کامل کمی پایین تر به شما کمک می کند کفش های بوکس مناسب را با توجه به نیازها ، سطح مهارت و اهداف خود انتخاب کنید.

در خرید به پیوت و گریپ در کفش های بوکس دقت کنید.

پیوت و گریپ می تواند یکی از مهم ترین نکات در خرید کفش باشد.محوره گرفتن یک تعادل هستند. یک کفش مناسب باید حصیر و زمین را به درستی بگیرد تا پاهایمان در حال انتقال قدرت از پایین تنه به قسمت بالایی دچار لغزش نشوند. بنابراین یک کفش مناسب باید جوری باشد که شما به راحتی بتوانید حرکت کنید و با تمام قدرت مشت بزنید.

اطلاعات بیشتر:  چگونه یک کت جین عالی بخریم

شما با راحتی می توانید کفش های بوکس را از کفش های دیگر تشخیص دهید کفش های غیر بوکس چسبندگی بسیار بالایی دارند و یا لغزنده هستند. و باعث پیچیدگی محور پاهای شما میشود.

کفی کفش

استدلال دیگر برای مهمترین فاکتوری که باید در نظر بگیرید . بافت و ساختار زیره کفش مورد علاقه شما در بوکس است. نحوه تولید و قالب بندی کف پا می تواند بر بسیاری از جنبه های بوکس از جمله توانایی تعادل ، حرکت ، چرخش و ضربات مشت تاثیر زیادی بگذارد.

در مرحله بعد ، ضخامت زیره (بیرون-پایین) را در نظر بگیرید. برخی ممکن است ترجیح دهند کف پا نازک تر باشد تا بیشتر “با زمین یکی شود”. علاوه بر این ، اینها معمولاً باعث می شوند که افراد سبک تر و چابک تر شوند. با این حال ، دیگران ممکن است کفهای ضخیم تر را ترجیح دهند. در حالی که زمین را کمتر احساس می کنید ، مقدار زیادی قدرت در پشت کفهای ضخیم تر وجود دارد.

علاوه بر این ، مراقبت از بافت موجود در پایین کفش بوکس بسیار مهم است. برخی سطوح صاف تر را ترجیح می دهند و احساس می کنند . که شما مستقیماً روی زمین ایستاده اید. با این حال ، دیگران ممکن است برآمدگی ها و برجستگی هایی را که آج ایجاد می کند ترجیح دهند ، فقط به این دلیل که چسبندگی قوی تری دارند.

در نهایت ، ساخت پاشنه و انگشت پا در ناحیه بافت نیز نقش دارد. برخی کفش هایی را ترجیح می دهند که زیر آن به بالا بپیچد و پاشنه و پنجه پا را بپوشاند ، که باعث می شود کفش محکم تر و مقاوم تر به نظر برسد. برخی دیگر ترجیح می دهند کف پا فقط در قسمت پایین باشد و پاشنه و پنجه پا از بالا پوشیده شده باشد. صرف نظر از این موضوع ، بهترین کفش های بوکس آنهایی هستند که به شما احساس سبکی و تعادل می دهند.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کفش مخصوص تکواندو

وزن کفش بوکس

یکی دیگر از مهم ترین نکته ها در خرید کفش مناسب بوکس وزن ان است.کفش های بوکس باید وزن کفی داشته باشد تا بوکسر بتواند به راحتی در زمین جابجا شود.

رینگ بوکس
رینگ بوکس

کفش سنگین یا سبک

این موضوع به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.اگر شما میتوانید با کفش هایی که زیره ضخیم تر دارند راحت در رینگ جا به جا شوید حتما از این کفش ها استفاده کنید زیرا قدرت بیشتری در زیره ان موجود است. ولی در غیر این صورت از کفش های سبک استفاده کنید. البته این موضوع در همه جا صدق نمی کند.

ارتفاع کفش بوکس

یکی از مهم ترین وظایفی که کفش هایمان باید انجام دهند محافظت از مچ پاهایمان است. آسیب های مچ پا در ورزش هایی مانند بوکس و کشتی بسیار رایج است . بوکسورها زمان زیادی را صرف پریدن ، چرخش و غیر می کنندکه همه این موارد باعث اسیب رساندن به مچ پا می شود. برای جلوگیری از این اسیب ها باید کفش هایی با ارتفاع مناسب انتخاب کنید.

در مورد بوکس سه گزینه ارتفاع کفش وجود دارد: پایین ، وسط و بالا.

ارتفاع پایین معمولاً به اندازه مچ پا می رسد.

ارتفاع وسط حدود دو تا سه اینچ از آن بالاتر می روند.

ارتفاع بالا پنچ اینچ بالا تر است.

معمولا ، هرچه ارتفاع بیشتر شود ، حمایت بیشتری از مچ پا دریافت خواهید کرد. اگر به دنبال بیشترین حمایت مچ پا هستید ،از کفشهایی استفاده کنید که ارتفاع بالا دارند. یا اگر به دنبال تحرک بیشتر هستید ، بهتر است از کفشهایی استفاده کنید که ارتفاع پایین دارند. زیرا آنها فضای بیشتری برای حرکت مچ پا فراهم می کنند.

ثبات کفش درحال ثابت

یکی از شایع ترین عواملی که هنگام جستجوی کفش مناسب کامل نادیده گرفته می شود ، ثبات در حالت ثابت است. بسیاری معتقدند بوکسورها دائماً در حال حرکت هستند ، این بدان معناست که کفش فوتبال یا کفش فوتسال به همان میزان ثبات را ایجاد می کند. این موضوع غلط است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه اسپندکس

کفش های فوتبال و فوتسال برای حرکات دویدن و همچنین جهت چرخش ثابت و تغییر جهت هنگام دویدن تولید شده اند. ولی بوکس ورزشی است که حول محور موقعیت های ثابت و تنظیمات بیشتر پا قرار دارد.

کفشی که بوکسورها واقعاً به آن احتیاج دارند کفشی است که به آنها اجازه می دهد پاهای خود را صاف بگذارندو بتوانند بدن خود را به راحتی حرکت ندهند.

عرض و راحتی

بدیهی است که عرض و راحتی معمولا به ترجیح شخصی صاحب کفش بستگی دارد. شما خواهید فهمید که چه چیزی برای شما بهتر است. یکی از عواملی که بیشترین تاثیر را در راحتی دارد نحوه چسباندن و دوختن کفش به یکدیگر است.

برخی از مواد معمولاً بسیار آزاردهنده هستند. شما نمی خواهید یک کفش بوکس داشته باشید که پاهای شما را از خم شدن ، پخش شدن و چرخش از زمین منع کند. گاهی حتی نازک ترین کفی می تواند منجر به تاول شود! یکی دیگر از عوامل بسیار مهم هنگام انتخاب کفشی که به نظر شما بهترین کفش بوکس است ، عرض کفش است.

کیفیت کلی کفش بوکس

آخرین فاکتور مهم در خرید کفش کیفیت است. شما به دنبال کفشهایی هستید که مدت زیادی از ان استفاده کنید. وقتی که شما یک کفش بی کیفیت ارزان می خرید.برای مثال ان کفش را شما شش ماه می پوشید ولی کفش های باکیفیت خوب را شما می توانید حداقل یک سال بپوشید. پس در خرید کفش به کیفیت ان دقت کنید. در مقاله ای دیگر چندتا از بهترین کفش های بوکس را معرفی کرده ایم پیشنهاد می کنم به ان مقاله نیز نگاهی بی اندازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید