انواع مختلف کفش چرمی و جنس چرم چیست؟ و ویژگی انها چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
کفش چرمی
کفش چرمی

اگر از دسته افرادی هستید که به شیک پوشی خود اهمیت میدهید باید انواع مختلف کفش چرمی را بشانسید. شاید برای شما نیز پیش امده باشد که کفشی بخرید که شما را ازاردهد.

اگر میخواهید دیگر این اتفاق برای شما نیوفتدمیتوانید از کفش چرمی استفاده کنید.کفش چرمی باعث میشود که پاهای شما اسیب نبیند. و اوقات خوبی را برای شما رقم بزند.

در ادامه این مقاله شما را با انواع مختلف کفش چرمی اشنا میکنم . پس تا اخر این مقاله باما باشید.

چرم چیست ؟

چرم ماده جذابی و بسیار زیبا است. هر حفره و خراش روی انواع مختلف کفش چرمی داستانی زندگی حیوانات را روایت می کند. از اوایل افرینش ، انسان از چرم برای چیز های مختلفی استفاده کرده است . اما یکی از رایج ترین آنها تولید انواع مختلف کفش چرمی است. در حقیقت ، از حیوانات مختلف چرم هایی با کیفیت های مختلف تولید می کنند. این بدان معنی است که انواع مختلفی از چرم وجود دارد. در نتیچه انواع مختلف کفش چرمی به وجود می اید. شاید برای بعضی افراد این موضوع گیچ کننده باشد پیشنهاد میکنم یک قهوه قبل مطالعه این مقاله نوش جان کنید.

مراقبت از انواع مختلف کفش چرمی

بعد از انتخاب کفش چرمی مناسب، مهم ترین چیز مراقبت از ان است . چرم اساساً مخفیگاهی است که از حیوانات مختلف تهیه می شود و ویژگی های مختلفی دارد. هر چند که چرم طبیعی مراحل زیادی را برای تولید طی می کند. برخی از چرم ها بسیار خشن و مقاوم در برابر خراش هستند و برخی دیگر ظریف تر و برای موارد رسمی تر هستند. برای مثال چرم های نرم مانند Suede آب را دوست ندارند ، اما در عوض کفش راحتی یا تابستانی عالی را ایجاد می کنند. در مراقبت از کفش اولین نکته دانستن ویژگی های ان است.

قدیمی ترین کفش جهان

آیا می دانید قدیمی ترین کفش جهان حدود 5500 سال پیش تولید شده است؟ هزاران سال پیش ، بشر شروع به استفاده از کفش های چرمی به عنوان وسیله ای برای محافظت از پای خود در برابر عناصر طبیعی کرد. امروزه این صنعت بسیار پیشرفت کرده است و بشر انواع مختلف کفش چرمی را تولید میکند.

انواع مختلف جنس کفش

مانند بیشتر موارد در زندگی ، چرم نیز دارای تنوع یا “درجه” است. منطقه ای که چرم از آن می آید نیز تأثیر زیادی در کیفیت و زیبایی چرم دارد ، به طور کلی ، بهترین چرم مربوط به قسمت هایی از حیوان است که اغلب در معرض آسیب قرار نمی گیرند. تقریبا ،بهترین جای چرم حیوانات کمرشان است در حالی که بدترین قسمت ها از سر و پاها یا شکم است.

دانه کامل چرم

دانه کامل چرم ، چرم Full Grain بهترین کیفیت دانه چرم است. که در قسمت بالای زنجیر نشسته است. این به قسمت خارجی پوست حیوان دقیقاً زیر مو اشاره دارد.خاصیت متخلخل محکم چرم از احتباس رطوبت جلوگیری می کند .

جنس انواع مختلف کفش چرمی


رایج ترین چرم پوست گوساله است. با این حال ، محبوبیت چرم اسب ها ، بزها و حیوانات عجیب و غریب افزایش یافته است. بیایید یکی یکی آنها را یاد بگیریم ! یادتان باشد لیوان قهوه خود را دوباره پر کنید.

چرم گوساله برای تولید انواع مختلف کفش چرمی

پوست گوساله رایچ ترین ماده ای است که برای ساخت انواع مختلف کفش چرمی مردانه با کیفیت بالا استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست ، این ماده از پوست گوساله های جوان که معمولاً بیش از 3 ماه (و معمولاً بین 6-12) هستند ، بدست می آید. نام دیگر پوست گوساله “vellum” است که از لاتین گرفته شده است. ایا میدانسیتدگوساله های آمریکای شمالی با اروپایی متفاوت هستند. پنهان دوم به دلیل استانداردهای تولید و استفاده معمولاً دو برابر بزرگترهستند و کیفیت بهتری دارند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ژان پل گالتیه

چرم گوساله چرمی از دانه های بسیار تنگ و کمبود نقص است . چرم گوساله ماده ای مناسب برای اکثر کفش های سطح بالا است. به طور خاص دانه بسیار ریز است اما کاملا با دوام و انعطاف پذیر است. این بدان دلیل است که گوساله ها دارای ساختار فیبر متراکمی هستند که از پوست معمولی گاو یا حیوانات مسن قوی تر است.

ضخامت پوست گوساله حدود 1-1.2 میلی متر است و یک پنهان خوب بسته به مدل می تواند چرم کافی برای ده جفت کفش را فراهم کند. اگرچه پوست گوساله مستعد خراشیدن است ، اما با استفاده از لاک و حالت دهی مناسب می توان این علائم را پوشاند (اگر خیلی عمیق نباشد) و در آینده یک پاتینای عالی ایجاد می کند. این ویژگی می تواند رنگ را خیلی راحت بگیرد بنابراین گزینه های رنگی زیادی برای اتمام وجود دارد. اتمام سوختن و آنیلین به ایجاد درخشندگی بالا کمک می کند. همچنین با پای شما بسیار مناسب است که برای راحتی مهم است.

کفش از چرم گوساله
کفش از چرم گوساله

مراقبت از چرم گوساله

چرم گوسله گرچه به تعمیر و نگهداری زیاد احتیاج ندارد ، اما صیقل دادن و تغذیه آن از اهمیت زیادی برخوردار است تا خشک نشود. اگر کفش رسمی با کیفیت بالا می خواهید یا فقط به یک جفت خوب نیاز دارید ، پوست گوساله انتخاب مطمئنی برای شما است.

چرم خوک برای تولید انواع مختلف کفش چرمی

ساچ وا، حالا جالب شده است. پوست خوک گرچه در کفش سازی چندان رایج نیست ،اما چرمی بسیار معروف است که کاربردهای زیادی دارد. برخی از این دستکش های سطح بالا و البته فوتبالی از چرم خوک ساخته میشوند! پوست خوک معمولاً از پکری ، (نوعی پستاندار متعلق به گونه های خانواده خوک هاست) تولید مشود. اینها بیشتر در آمریکای جنوبی رایج است . شایان به ذکر است که سکنجبین یک حیوان وحشی است و در مزارع زندگی نمی کند. بنابراین شکار توسط تله ها انجام می شود.

خوب ، چرم دودی بسیار ضخیم است اما بسیار نرم و انعطاف پذیر است. این باعث می شود هم جنس سخت داشته باشد، هم راحت باشد و هم انعطاف پذیر باشد. علاوه بر این ، آسیب دیدن بسیار سخت است ، اگرچه آنها به نگهداری احتیاج دارند و ظاهراً باران را زیاد دوست ندارند. اگر دوست دارید درخشش زیادی داشته باشید از این چرم استفاده کنید ، به این دلیل که چرم دانه نیست. این جرم بسیار گران است ولی بسیار زیباست.

کفش از چرم خوک
کفش از چرم خوک

چرم جیر برای تولید انواع مختلف کفش چرمی

چند سال پیش ، هرگز فکر نمی کردم اینقدر جیر را دوست داشته باشم. کم کم در حال تبدیل شدن به یکی از انواع مورد علاقه چرم کفش برای کفش های گاه به گاه ، از جمله کفش های کتانی بود.

بیشتر چرم هایی که امروزه جیر نامیده می شوند ، جیرهای خرد شده هستند ، سپس وقتی که الیاف آنها ناهموار است ، به دو یا سه قطعه تقسیم می شوند. جیر “واقعی” امروزه جیر گوساله معکوس نامیده می شود ، در آنجا کاملا پنهان شده و از طرف گوشت ناهموار است. اگر با اسپری های اشباع درمان شود ، به هیچ وجه حساس نیست.


جیر از حیوانات مختلفی تهیه می شود و می تواند کیفیت های مختلفی با ویژگی های زیادی داشته باشد.

تاریخ چه کلمه جیر : کلمه جیر از کلمه فرانسوی “gants des suede” آمده است که به معنی دستکش سوئدی است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ویوین وست وود

بهترین جیر

بهترین جیر ،جیری است که از گوسفند تهیه می شود ، جیر گوسفندی بسیار نرم ترین است ، به خصوص اگر از گوسفند های جوان باشد. همچنین بسیار ظریف و دارای بافتی مخملی است. با این حال ، به نظر می رسد در دفع سرما و نم نم باران بسیار بهتر است. ممکن است با این کار به عنوان جیر پوست بچه روبرو شوید که چرم بزهای جوان است.

جیر
جیر

چرم نبوک

نبوک از چرم گاو تهیه می شودچرم نبوک بسیار شبیه چرم چیراست . اما بزرگترین تفاوت آن با جیر این است که از قسمت دانه ای پوست است. برای تولید یک چرم نرم مشابه ، آن را کمی سنباده می زنند ، این چرم بسیار مقاومت و ضد آب است.

چرم تمساح

وقتی صحبت از چرم حیوانات وحشی می شود معمولا تمساح ها به ذهن ما می ایند . تمساح ها خیلی شبیه دایناسور ها هستند . و در چهار نوع وجود دارند در نتیجه هر کدام چرم مخصوص به خود را به ما می دهد.

یک : تمساح آمریکایی

دو : کیمن

سه : تمساح آب شیرین

چهار : تمساح آب شور

هر کدام از تمساح های معرفی شده ویژگی های خاص خود را دارند و تشخیص آنها سخت است. آنها به طور کلی قوی و بادوام هستند ، اما کشش آنها نیز بسیار سخت است. چرم ها از ناحیه شکم که کاملاً نرم است و از قسمت بالای آن توسط یک صفحه زره از مقیاس محافظت می شود. چرم تمساح بسیار گران است ، اما چرم تمساح امریکایی بسیار گرانتر است. آنها همچنین دارای درخشندگی بالایی هستند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود ده ها سال دوام می آورد.

چرم شل کردوان

وقتی صحبت از چرم کفش با کیفیت لوکس می شود Shell Cordovan بهترین محصول است. کاملاً اخیراً ، من اولین تجربه خود را با استفاده از ادوارد و جیمز راشتون در Burgundy Shell داشتم.

جالب ترین نکته در مورد آن این است که حتی یک چرم نیست ، حداقل تا قبل از پردازش. شل کردوان در واقع یک غشا رشته ای بسیار متراکم و الیافی است که از قسمت عقب اسب بریده شده است. یکی از گرانترین چرم ها از ته اسب تهیه می شود. نام این چرم در واقع از شهر قرطوبا در اسپانیا گرفته شده است.

بزرگ ترین عیب چرم شل کردان این است که اسب مقدار خیلی کمی از این چرم را میدهند به همین دلیل کمی کمیاب است .

اسکاچ دانه

چرمی است که دارای یک بافت برجسته اضافه شده است. این یک بافت کاملاً مشخص است که شبیه سنگریزه است و همه کارها در چرم سازی اتفاق می افتد. به همین دلیل Pebble Grain نام دیگری برای Scotch Grain است. چرم اسکاچ دانه بسیار بادوام و مقاوم در برابر هوا از است . امروزه این چرم در سراسر دنیا مشتریان بسیار زیادی به خود جلب کرده است.

بافت این چرم مصنوعی است به همین ترین بافت ضخیم تری دارد.این چرم بسیار سبک و زیبا است.

چرم پوشیده از سبزیجات

چرم پتنت

کفش هایی که از این نوع چرم تولید میشوند بسیار براق و زیبا هستند این کفش مناسب مجلس های متفاوت هستند.این چرم ها در اوایل قرن نوزدهم معرفی شد. شاید شم فقط رنگ مشکی این کفش ها را دیده باشید. زیرا این کفش ها با کت و شلوار ست میشوند و مشتری ها ی خیلی زیادی دارد.

تولید این چرم در ژاپن انجام میشوددر فرایند تولید از یک روش لاک زدن پیچیده استفاده می کنند که قسمت خارجی کفش را صاف می کند و به براقیت عالی می بخشد. متأسفانه ، این تا حد زیادی با پلاستیک هایی جایگزین شده است که اثر را منعکس می کنند. تا زمانی که به لباس رسمی شب احتیاج ندارید ، نباید نگران چرم ثبت شده باشید.

اطلاعات بیشتر:  با هر رنگ شلوار جین چه چیزی بپوشید

 چرم های عجیب و غریب

در واقع  چرم های عجیب و غریب یکی دیگر از چرم های طبیعی هستند. این چرم ها انواع مختلفی دارد برای مثال از چرم تمساح، مارمولک و کوسه برای تولید کفش استفاده میکنند.

انواع مختلف کفش چرمی

کفش چرمی آکسفورد

معروف ترین انواع مختلف کفش چرمی کفش اکسفورد است .کفش چرمی آکسفورد کفشی یار رسمی و زیبا است . کفش چرمی آکسفورد از چرم ساده تهیه میشود. این کفش ها در رنگ ها و تزئینات مختلف یافت میشود . این کفش بند های بسیار ساده و نازکی دارند. تاریخچه طراحی کفش چرمی آکسفورد به کشور ایرلندو اسکاتلند بر میگردد. این مدل از کفش های چرمی بسیار زیبا است . و ستی زیبا با کت و شلوار به وجود می اورد.

کفش چرمی
کفش چرمی آکسفورد

کفش چرمی مانک استراپ

این کفش شباهت زیادی به کفش های اکسفورد دارد.در واقع ایده طراحی کفش مانک استراپ از روی کفش اکسفورد است.تاریخچه طراحی کفش چرمی مانک استراب به کشور اروپا بر میگردد. کفش چرمی مانک استراپ در طی زمان کوتاهی به اوج محبوبیت رسید.

کفش چرمی مانک استراپ بسیار زیبا و سبک است علاوه بر این در تنوع رنگ های زیادی موجود است. ولی پیشنهاد من به شما رنگ های قهوه ای و مشکی است زیرا ای رنگ ها بسیار شیک و زیبا و رسمی هستند. طراحی این کفش به گونه ای است که قابل تنظیم سایز است.

کفش چرمی دربی

کفش چرمی دربی نیز شباهت زیادی به کفش های اکسفورد دارد.یعی ایده طراحی کفش چرمی دربی از روی کفش اکسفورد است. تفاوت اصلی این دو مدل فقط زبانه انها است.

کفش چرمی دربی در انواع رنگ ها و طرح ها وجود دارند.پیشنهاد من به شما ست این کفش با شلواز اسپرت کوتاه است.

کفش چرمی
کفش چرمی دربی

یکی دیگر از انواع مختلف کفش چرمی کفش چرمی بروژ 

با توجه به طراحی کفش بروژ این کفش را میتوان از نوع کفش  آکسفورد قرار داد. این کفش ها طرحی سوزنی دارند و به همین دلیل با شلوار جین و پارچه ای ست میشوند.

تاریخچه طراحی کفش چرمی بروژ نیز به کشورهای ایرلندو اسکاتلند بر میگردد. این کفش بسیار شیک است . میتوان از کفش چرمی بروژ برای مهمانی ها عروسی و چشن استفاده کرد.

کفش چرمی بروژ
کفش چرمی بروژ

یکی دیگر از انواع مختلف کفش چرمی کفش کالج یا همان لوفر

کفش های کالج یکی از زیباترین نوع کفش هستند. امروزه کفش های کالج به دلیل زیبایی و راحتی طرفداران زیادی پیدا کرده اند. کفش ها کالج چرمی بهترین انتخاب برای فصل تابستان هستند. زیرا جریان هوا را عبور می دهند و در نتیجه پایمان کمتر عرق میکند. کفش های کالج به دلیل طراحی ساده بهترین انتخاب برای مهمانی ها هستند. کفش های کالج اکثرا بند ندارد و این یک مزیت بزرگ است چرا؟ زیرا شما در پوشیدن کفش وقت خود را تلف نمی کنید.

کفش چرمی
کفش چرمی کالج

یکی دیگر از انواع مختلف کفش چرمی کفش ورزشی

امروزه افراد زیادی از ورزشکاران از کفش چرمی استفاده میکنند . زیرا که زیبا و سبک است. کفش چرمی ورزشی جریان هوا را عبور میدهد و باعث عرق نکردن پاهایمان میشود.

کفش چرمی
کفش چرمی ورزشی

یکی دیگر از انواع مختلف کفش چرمی کفش رسمی پامپ

یکی دیگر از انواع مختلف کفش چرمی کفش پامپ هستند. کفش های پامپ برگرفته از کفش های کالج است. تنها تفاوت انها از هم پاشنه هایشان است . در تولید کفش پامپ از چرم براق و ورنی استفاده میشود. این مدل کفش ها مناسب مهمانی ها هستند و ست زیبایی با کت شلوار را به وجود می اورند

کفش چرمی پامپ
کفش چرمی پامپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید