نکات مهم در دوخت کت و شلوارباکیفیت

5/5 - (1 امتیاز)
کت و شلوار
کت و شلوار

دوخت و خرید کت و شلوار یکی از مشکل ترین کارهاست . افرادی که میخواهند کت و شلوار تهیه کند در انتخاب بهترین پارچه برای دوخت کت وشلوار به مشکل بر می خورند. و نمیتوانند پارچه ای مناسب برای خود انتخاب کنند درنتیجه به ناچار پارچه که مد نظر شان نیست را انتخاب میکنند . و بعدا زمانی که پشیمانی فایده ندارد بسیار از کار خود پشیمان میشوند. در این مقاله تمام نکاتی را که برای دوخت کت و شلوار باید رعایت کنید را بیان کرده ایم پس با ما باشید.

ویژگی های پارچه خوب برای دوخت کت و شلوار

یک: از دوام بالا برخوردار باشدطوری که بتوان حداقل یک سال استفاده کرد.

دوم: قیمت مناسبی داشته باشد تا برا ی بودجه شما مناسب باشد.

سوم: جذاب اب باشد تا دران عرق نکنید .

چهارم: بوی همه چی را به خود نگیرد تا بوی بد ندهید.

پنجم: رسانای جریان هوا باشد تا همیشه خنک بماند

ششم: مدل های زیادی برای انتخاب داشته باشد.

هفتم: از همه مهم نرم و زیبا باشد تا در ان احساس خوبی به ما دست دهد.

سایز

خودتان را اندازه گیری کنید تا مشخص شود کت و شلوار چه سایزی را باید تهیه کنید. با اندازه گیری ها می توانید الگوی اندازه مناسب کت و شلوار خود را انتخاب کنید . بنابراین ابتدا این کار را انجام دهید. از یک نوار اندازه گیری نرم برای اندازه گیری دور شانه ها ، دور گردن ، قفسه سینه و کمر و طول کت ، آستین و شلوار استفاده کنید. تمام اندازه گیری های خود را روی یک تکه کاغذ ثبت کنید تا هنگام مشورت با الگوها به آنها مراجعه کنید.

سبک

سبک کت و شلوار مورد نظر خود را انتخاب کنید. چندین مدل مختلف از کت و شلوار برای انتخاب وجود دارد. توجه کنید که کی و کجا قصد دارید کت و شلوار بپوشید. برخی از انواع کت و شلوار که می توانید انتخاب کنید عبارتند از:

بلیزر 2 دکمه برای استفاده روزمره ، مانند محل کار و جلسات مهم.

تاکسدو برای مناسبت های رسمی مانند مراسم کراوات سیاه و عروسی.

کت و شلوار 3 تکه که شامل جلیقه به همراه کاپشن و شلوار است. این ممکن است برای کت و شلوار زمستانی ایده آل باشد.

کت و شلوار سبک تابستانی برای خنک نگه داشتن شما در ماه های گرم

الگو

الگو کت شلوار
الگو کت شلوار

یک الگو برای کت و شلوار انتخاب کنید . ] الگوی کت و شلوار را در سبک و اندازه دلخواه خود انتخاب کنید. الگوهای کت و شلوار را می توانید در فروشگاه لوازم صنایع دستی ، فروشگاه لوازم پارچه و دوخت یا به صورت آنلاین بیابید. اگر نمی خواهید الگو بخرید ، الگوهای کت و شلوار رایگان وجود دارد که می توانید بارگیری و چاپ کنید. کافی است نوع الگوی کت و شلوار مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کنید.

انواع پارچه

پارچه انواع مختلفی دارد ولی برای دوخت کت و شلوار از پارچه هایی مانند:پارچه پشمی، پارچه ابریشمی، پارچه کتان، پارچه نخی و….. استفاده میشود. زیرا که در دوخت کت وشلوار بسیار رایج ترن و از جنس هایی خوبی برخوردارند. هرکدام از این پارچه ویژگی های مختلفی دارد که انها را برای دوخت کت و شلوار مناسب کرده است .و که در پایین به انها اشاره کرده ایم.

پارچه پشمی

بهترین انتخاب برای دوخت کت وشلوار پارچه پشمی است. به خاطر اینکه پارچه پشمی بسیار خنک و بسیار زیبا هسند. طرح های این پارچه بسیار متنوع است .و میتواند بهترین انتخاب باشد قیمت بسیار بالایی نیز ندارد .و میتوان از ان در تمام فصول سال استفاده کرد علاوه بر این کت شلوار های پشمی جنس بسیار خوبی دارند. و میتوان انها را چند سال متوالی استفاده کرد. در برابر اتش نیز مقاوت خوبی دارد . به همی دلیل معروف ترین پارچه برای دوخت کت و شلوار است.

پارچه پشمی از چه حیواناتی تولید میشود

پارچه های پشمی از پشم حیوانات مختلف تولیدمیشود. که هر یک از انها خواص مخصوص به خود را دارد و نمیتوان درباره ی همه ی انها صحبت کرد. زیرا هرکدام از انها یه نوع خاصی از پشم ها را تشکل میدهند .ازجمله پشم ها میتوان به پشم های کشمیر، مرینو، ویرجین، آنگورا، شتر، گاومیش نر واشاره کرد. که این ها تنها بقشی ازحیوانات پشم دار هستن. درکل پارچه های پشمی برای دوخت کت وشلوار مناسب هستند.

برای دوخت کت و شلوارمیتوان از پارچه ابریشمی نیز استفاده کرد

دوخت کت و شلواربا پارچه ابریشمی بسیار رایج است. و افراد شیک پوش که قیمت کت شلوار برایشان مهم نیست از انها استفاده میکنند . زیرا بافت انها بسیار نازک و لطیف است و بسیار راحت هستند. کت وشلوار های ابریشمی بسیار زیبا و خنک وتنفس پذیر هستند.علاوه براین شفاف بودن، سبک بودن و ساده بودن و نرم بودن از ویژگی های دیگر این پارچه هاست . پارچه های ابریشمی دو ایراد بزرگ دارند.

یک: خیلی قیمت بالایی دارند وهرکسی نمیتواند انها را تهیه کند.

دو: خیلی نارک و شفاف هستن با اینکه زیباهستند ولی طول عمر زیادی دارند.

بهترین پارچه ابریشمی برای دوخت کت و شلوار

پارچه های ابریشمی بیشتر از نخ ابریشم بافته میشوند. نخ ابریشمی نیز از کرم ابریشم گرفته میشود. پارچه های ابریشمی حدوم 4000 سال پیش در چین کشف شد. به همین دلیل بهترین پارچه ابریشمی درچین و ژاپن یافت میشود.

ورود ابریشم به ایران

چینی ها که ابریشم را کشف کرده بودن راز تهیه ان را به هیچ کشوری نمی گفتند. تا اینکه ژاپن با جا سوسی کردن های پی درپی به این راز پی بوردن و تولید ابریشم راشروع کردن بعد از ان سلطان جاستینین مسیح دو راهب را برای جاسوسی به چین فرستاد. انها موفق شدن که چند کرم ابریشم را در بامبو به ایران بیاورند واین اتفاق باعث به تولید رسیدن پارچه ابریشم در ایران شد.

پارچه کتان

کتان از ساقه گیاهی به نام کتان استخراج میشوند .پارچه های کتان نیز برای دوخت کت و شلوار بسیار شیک و زیرا هستن و بافت نسبتا خوبی دارند. تن خوره بسیار خوبی دارند، بسیاربادوام هستند ، اب را به خود جذب می کند به همین دلیل بهترین پارچه برای تابستان های گرم است. پارچه های کتان قدیمی ترین پارچه های وجود بر روی کره زمین هستند. پارچه های کتان اولین بار در ایتوپی و مصرباستان یافت شدند. بذر کتان ارای امگا 3 هست .ولی با این ویژگی های خوب دو ویژگی بد دارند.

یک: به راحتی تمام چین و چروک میشوند.

دو: قیمت بسیار بالایی دارند.

 

برای دوخت کت و شلوارهای معمولی ومجلسی میتوان از پارچه نخی نیز استفاده کرد

افرادی که هرروز کت شلوار میپوشند معمولا از پارچه نخی برای دوخت کت وشلوار استفاده میکنند.زیرا قیمت پارچه های نخی نسبت به پارچه پشمی و ابریشمی و کتان ارزان تر است.وتنوع زیادی برای انتخاب پارچه مورد نظردارد. از ویژگی های پارچه نخی میتوان به عبور جریان هوا ،قیمت بسیار مناسب، نگهداری و اتو کردن اسان اشاره کرد. پارچه نخی از نخ تولید میشود. نخ به رشته های بلند و نازک گفته می شود . که از طریق ریسندگی به وجود می اید. پارچه نخ دو نوع طبیعی و مصنوعی دارد.

نخ طبیعی: نخ طبیعی از الیاف طبیعی گرفته میشود.

نخ مصنوعی: نخ مصنوعی از الیاف غیر طبیعی مانند نفت تولید میشود

نتیجه گیری:

پارچه های بسیار زیادی برای دوخت کت وشلوار وجود دارد. امابهترین انها پارچه های پشم، ابریشم ، کتان، نخ هستنددرمیان این پارچه ها از نظر قیمت بهترین پارچه برای دوخت کت وشلوار نخ است زیرا قیمت مناسب و جنس مورد قبولی دارد. ولی از نظرجنس بهترین پارچه کتان است. زیرا پارچه کتان بسیار زیبا و خوش فرم است.

 

 

4 دیدگاه دربارهٔ «نکات مهم در دوخت کت و شلوارباکیفیت»

  1. بازتاب: انتخاب تیشرت خوب برای افرادی که میخواهند شیک پوش باشند - اسپرت پوش

  2. بازتاب: چگونه شلوار جین مناسبی را برای خود تهیه کنیم و مدت زیادی از ان استفاده کنیم - اسپرت پوش

  3. بازتاب: مدل های کت و شلوار تام فورد - اسپورت پوش

  4. بازتاب: 7 راه آسان برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید