شلوار جین مناسب چه شلواری است؟

5/5 - (1 امتیاز)
شلور لی

لوی استراوس فردی بود که شلوار جین را طراحی کرد . این شلوار‌ها در مدت زمان کمی محبوبیت زیادی پیدا کردند. و افراد زیادی این شلوار‌ها لقب لیوایز Levis دادند . در نتیجه این شلوار‌ها با این نام مشهور شدند . پس شرکت لوی استراوس از همین شهرت استفاده کرد و نام بردش را به لیوایز تغییر داد. با گذشت زمان محبوبیت های این شلورها بیشتر می شدبه همیل دلیل کمپانی های زیادی برای تولید شلوار ایجاد شد که یکی از انها لی بود .

در سال ۱۹۸۹ فردی به نام هنری دیوید Henry David Lee کمپانی لی را بنیان گذاری کرد. این کمپانی نیز مانند کمپانی جین خیلی زود معروف شد . به همین دلیل بیشتر افراد به شلوار های جین شلوار لی می گویند.

شلوار جین مناسب هر فرد باید ویژگی های زیادی داشته باشد . تا هنگام پوشیدن لباس احساس ارامش کنیم و از خرید خود پشیمان نشویم. امروزه افراد زیادی در انتخاب خود اشتباه میکنند. ما در این مقاله قصد داریم تمام ویژگی های این شلوارها را بگوییم پس تا اخر این مقاله با ما باشید.

کاربرد شلوار جین

امروزه بیشتر افراد از شلوار جین استفاده می کنند. ولی باید دقت داشته باشید که شلوار جین یک شلوار غیر رسمی یا نیم رسمی است. اگر می خواهید به مراسمی بروید پیشهاد می کنیم که از یک شلوار کتان یا پارچه ای استفاده کنید. معمولا این شلوار برای مکان های مثل مهمانی های خودمونی قرار های خاص و… غیره مناسب است . و برای محیط هایی مثل اداره و دانشگاه مناسب نیست.

اصلا چرا شلوار جین بخریم

یک: جنس بسیار خوبی دارندو میتوانیم چند وقت انها را بپوشیم.

دو: بسیار زیبا و شیک هستند.

سه : هیچ وقت از مد نمیوفتند.

چهار: درهمه رنج قیمت یافت میشوند.

پنجم: رنگ های شلوار جین دربرابر شست شو مقاوم.

ویژگی های یک شلوار

یک : درون شلوار احساس راحتی و ارامش کنیم.

دو: زیبا و خوش رنگ باشد باشد.

سه : کیفیت و مورد قبولی داشته باشد.

چهار: دوخت مناسبی داشته باشد.

از کجا بفهمیم کدام شلوار جین مناسب ما است

یک: به رنگ پوست خود نگاه کنید.

دو : به استایل،  قد،  وزن و اندام بدن خود نگاه کنید.

سه: قبل از خرید شلوار انخاب کنید باچه لباسی ان را میخواهید بپوشید.

چهار : باید دقت کنیم که با ان شلوار به چه مکان هایی می خواهیم برویم.

اطلاعات بیشتر:  تیشرت خوب چه تیشرتی است

به جزئیات نگاه کنید

این نکته مهم است که به یک شلوار جین احتمالی خود نگاه دقیق تری داشته باشید . و به جزئیاتی که در ایجاد آنها نقش داشته است نگاه کنید. ظاهر و کیفیت دوخت را در نظر بگیرید. آیا نخ آبی که روی شلوار جین نامرئی به نظر می رسد را ترجیح می دهید یا دوخت کلاسیک زرد طلایی که جزئیات بیشتری به طرح می افزاید؟ همچنین باید به جیب ها نگاه کنید.

ساده گاهی بهتر است برخی از شلوارهای جین ممکن است دارای مارک در جیب های پشتی باشند ، بنابراین تصمیم بگیرید که چقدر دوست دارید ظریف یا جسورانه به نظر برسد در حالی که در آن ها قدم می زنید. گاهی اوقات ، شلوارهای جین پارچه های برجسته ای در اطراف جیب دارند. یکی دیگر از جزئیات جالب توجه طراحی ناراحت کننده یا پاره شده است. این می تواند برای انتخاب شلوارهای جین کلاسیک بسیار زیبا به نظر برسد و در ماه های تابستان که پاهای شما به تنفس بیشتری نیاز دارند ، خوب عمل کند.

شلوار برای افرادپا پرانتزی

اگر از دسته افرادی هستید که پاهای پرانتزی دارید سعی کنید از خرید شلوار لی جذب دوری کنید. زیرا باعث میشوند که پا های شما زشت دیده شود. یعنی پاهای شما را به صورت یک مثلث نشان می دهد . و این موضوع اصلا جالب نیست.

سعی کنید شلواری با طرح های ساده بخرید

سعی کنید شلوار جینی بخرید که زیاد جلب توجه نکنند.ازخرید شلوار های خیلی شلوغ و پاره و پوره پرهیزکنید. زیرا باعث می شوند افراد فقط به شلوار لی شما دقت کنند و از دیدن فرم شما پرهیز کنند. علاوه بر این باعث پایین امدن شخصیت شما می شود.

سعی کنید شلوار جین مارک نخرید

با اینکه شلوارهای مارک بسیار زیبا و شیک هستند. وجنس مورد قبولی دارند ولی شلوار جین مارک نخرید زیرا قیمت بالایی دارند. و همه قشر جامعه نمیتوانند از انها استفاده کنند. البته اگر توانایی خرید شلوار های مارک را دارید می توانید حتما از شلوار های مارک استفاده کنید.

سعی کنید شلوار جین اورجینال نخرید

سعی کنید شلوار جین اورجینال نخریدزیرا نمیدانید که انها تمیز هستند یا خیر اگر میخواهید شلوار اورجینال بخرید سعی کیند ازفروشگاه ها و بوتیک های معتیر بخرید.

شلوار های اورجینال جنس بسیار خوبی دارند و میتوانید انها را حداقل شش ماه بپوشید. علاوه بر این بسیار زیبا هستند. ولی قیمت بالایی دارند.

اطلاعات بیشتر:  در خرید اینترنتی به چه نکاتی توجه کنیم

رنگ شلوار

از رنگ های مشکی ، ابی،  سرمه ای و… استفاده کنیم .زیرا ر های بسیار پر فروشی هسنتد. و بیشتر افراد از انها استفاده میکنند.

به رنگ پوست خود دقت کنیم اگر رنگ پوستمان روشن است شلوار های مشکی بهترین انتخاب است. ولی اگر رنگ پوستمان تیره است به شما پیشنهاد میکنم ازشلوار های روشن استفاده کنید زیرا خیلی به رنگ بدن شما می ایند.

شلوار جین با رنگ های جلف نخرید

هنگام خرید شلوار جین شلواری بخرید که رنگ های جلب نداشته باشد. شلواری بخرید که از همان رنگ های مشکی ، ابی،  سرمه ای و… زیرا این شلوار ها را میتوان درهمه جا استفاده کرد. علاوه براین شلوار هایی با رنگ سر سنگین هیچ گاه از مد نمیوفتند.

شلوار لی
شلوار لی

جنس شلوار

شلواری را تهیه کنید که در ان دوخت های زیادی به کار رفته باشد دقت کنید که دوخت از دورنگ تشکیل شده باشند. به زیب ها یا دکمه های شلوار دقت کنید و سعی کنید که شلوار بخرید که جنس زیب ها یا دکمه ها ان نیز خوب باشند. هنگام خرید حضوری دستتان را روی شلواربکشید و اگر بافت مناسبی داشت ان را بخرید. به دوخت جیب ها و بغل پاها دقت کنید که دوخت خوبی داشته باشد.

دوخت شلوار لی
دوخت شلوار لی

سایز شلوار

شلواری نخرید که گشاد باشد زیرا شما را فردی بی سلیقه نشان میدهد و فرم بدن شما را ناپدید می کند. شلوار تنگ نیز نخرید. شلوار های جین اگر تنگ باشند پس از مدت بسیار کوتاهی خشتک انها پاره میشود و باعث میشوند که ان شلواربه سطله زباله بندازیم. اگر هنگام خرید شلوار یکم تنک بود نترسید زیرا شلوار ها جین نیم سایز تا یک سایز گشاد میشوند.

سایز شلوار لی
سایز شلوار لی

سایز جیب ها شلوارلی

شاید شما در خرید به سایز جیب های شلوار دقت نکنیداما جیب های شلوارها بسیار مهم است. اگر جیب های شلوار لی بزرگ باشد باسن ماکوچک دیده میشود.گر جیب های شلوار لی کوچک باشد اسن ما بزرگ دیده میشود مشود اگر فاصله بین جیب هاکم باشد باسن ها کوچک دیده مشود واگر فاصله بین جیب هازیاد باشد باسن هابزرگتر دیده مشود. درخرید شلوار به این نکات دقت کنید.

سایز فاق

شلواری را نخرید که فاق کوتاه داشته باشد زیرا شما هنگام پوشیدن لباس اذیت میکنند و نمیتوانید کارهای خود راسری و پشت سر هم انجام بدید. به همین دلیل باید از شلوار های فاق بلند استفاد کنید.

اطلاعات بیشتر:  کفش مناسب چه کفشی است و باید در خرید ان به چه نکاتی توجه شود

قد شلوار جین

شلواری را نخرید که قدش بزرگ باشد زیراهنگام راه رفتن شما را اذیت میکند. اگر شلواری که میپوشید دم پای ان گشاد است باید اندازه شلوار کمی بزرگ باشد و اگر دم پا شلوارشما تنگ است . اندازه قد شلواره شما باید یکم کوچک باشد.

شلوار زیپ دار یا دکمه دار

اگر میخواهید مشکل خراب شدن زیپ نداشته باشید از دکمه استفاده کنید.هنگام خرید شلوار به دکمه های ان نیز بسیار دقت کنید. شلواری که جنس دکمه هاش خوب باشد به احتمال خیلی زیاد جنسه شلوار نیز خوب است.

قیمت این شلوار

همیشه قیمت بالا دلیل جنس خوب لباس نیست.سعی کنید شلواری را بخرید که جنس خوب و قیمت مناسبی داشته باشد. قبل از خرید شلوار قیمت شلوار لی را در چند جا بپرسید و سعی کنید که از بهترین جنس و از مناسب ترین جا خرید را انجام دهید.

اگر نمیخواهید در خرید شلوار جین به خودتان زحمت دهید میتوانید از اسپورت پوش خرید کنید .

شلوار جین را با چه چیزی ست کنیم؟

برای ست کردن شلوار لی با لباس های دیگرباید به نکاتی توجه شودتا ستی مناسب با محیطی که میخواهیم برویم داشته باشیم.

اگرمیخواهید به محیطی رسمی بروید

اگرمیخواهیم به محیطی رسمی برویم باید ستی رسمی داشته باشیم. برای مثال میتوانیم شلوار جین مشکی را با کت تک اسپرت و پیراهنی شیک ویا تیشرت رسمی ویک کفش کاملا رسمی ست کنیم . برای کفش میتوانیم ازکفش کالج و بوت استفاده کنیم.

اگرمیخواهید این ست راهر روز بپوشید

اگرمیخواهید این ست راهر روز بپوشید و از تیب خود لذت ببرید سعی کنید شلوار لی را با تیشرت و کتان اسپرت بپوشید.

اگرمیخواهید این ست را برای مهمونی ها ی غیر رسمی بپوشید

اگرمیخواهید این ست رابرای مهمونی ها ی غیر رسمی بپوشیدبه شما پیشنهاد میکنم از ترکیب شلوارلی و پیراهن لی و کتان اسپرت استفاده کنید.زیرا این ست ها به بیشتر برازنده ی بیشتر افراد هستند.این ست بسیار رایج هست و افراد خوش استایل و شیک پوش از ان استفاده میکنند.

ست شلوار لی
ست شلوار لی

بعد از انتخاب شلوارجین

با اینکه شلوار های لی جنس خوبی دارند اما بعداز انتخات شلوار لی باید یه نکات زیادی دقت کنیم تا بتوانیم مدت زیادی از ان استفاده کنیم .برای مثال هنگام شست شو باید نکاتی را رعایت کنیم . بر روی اسفالت خیابان نشینیم وغیره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید