نکاتی که در دوخت و خرید شلوارپارچه ای باید رعایت کنیم تا ضرر نبینیم

5/5 - (1 امتیاز)

خرید شلوار پارچه ای نیز کاربسیار سختی است . امروزه بیشتر افرادی که شلوارپارچه ای میخرند بعدا از خرید خود پشیمان میشوند. زیرا هنگام خرید شلوار بایدبه نکاتی توجه کنند. ولی این نکات را نادیده میگیرند و رعایت نمیکنند . در این مقاله شما را با این نکات اشنا خواهیم کرد . پس تا اخر این مقاله با ما باشید .

شلوار پارچه ای
شلوار پارچه ای

رنگ شلوار

سعی کنید در خرید پارچه، پارچه ای را انتخاب کنید که از رنگ های سرمه ای ، مشکی، ابی خیلی کم رنگ باشند. زیرا این دسته از شلوارها هیچ گاه از مد نیوفتند. البته باید به رنگ پیراهن خود دقت کنید. برای انتخاب بهترین رنگ پیراهن مقاله مارا در این باره بخوانید.

ویژگی های یک شلوارپارچه ای خوب

یک : جنس بسیار خوبی داشته باشد.

دو: نرم باشد.

سه:زیبا باشد و دردوخت شلوار پارچه ای از طرح های زیبا استفاده شده باشد.

چهار: فرم بدن را به خوبی نشان دهد.

انواع پارچه

برای دوخت شلوار پارچه ای از پارچه هایی مانند:پارچه پشمی، پارچه ابریشمی، پارچه کتان، پارچه نخی ،ریون ،  پلی استر، فلانن و….. استفاده میشود. زیرا که از جنس هایی خوبی برخوردارند. هرکدام از این پارچه ویژگی های مختلفی دارد که انها را برای دوخت شلوار پارچه ای مناسب کرده است . اگر حوصله خرید پارچه ندارید میتوانید شلوار پارچه ای اماده را از اسپورت پوش تهیه کنید.

پارچه پشمی

بهترین انتخاب برای دوخت شلوار پارچه ای پارچه پشمی است. به خاطر اینکه پارچه پشمی بسیار خنک و بسیار زیبا هسند. طرح های این پارچه بسیار متنوع است و در همه رنج قیمت وجود دارد.. و میتوان انها را چند سال متوالی استفاده کرد. در برابر اتش نیز مقاوت خوبی دارد . به همین دلیل یکی از بهترین ترین پارچه ها برای دوخت شلوار پارچه ای است.

پارچه پشمی از چه چیزی تولید میشود

پارچه های پشمی از پشم حیوانات مختلف تولیدمیشود. که هر یک از انها خواص مخصوص به خود را دارد. زیرا هرکدام از انهااز نوع خاصی از حیوانات تولید شده اند .برای مثال میتوان به پشم کشمیر، پشم مرینو، پشم آنگورا، پشم شتر اشاره کرد. که این ها تنها بخشی ازحیوانات پشم دار هستند.

اطلاعات بیشتر:  نکات مهم در دوخت کت و شلوارباکیفیت

برای دوخت شلوار پارچه ای میتوان از پارچه ابریشمی نیز استفاده کرد

دوخت شلوار پارچه ای با پارچه ابریشمی بسیار رایج است. و افراد خوش پوش که قیمت شلوار برایشان مهم نیست از انها استفاده میکنند . زیرا بافت انها بسیار خوبی دارند و بسیار راحت هستند. شلوار های ابریشمی بسیار زیبا و خنک وتنفس پذیر هستند.علاوه براین شفاف بودن، سبک بودن و ساده بودن و نرم بودن از ویژگی های دیگر این پارچه هاست . پارچه های ابریشمی نیز معایبی دارند که عبارت است :

یک: خیلی قیمت بالایی دارند وهرکسی نمیتواند انها را تهیه کند.

دو: خیلی نارک و شفاف هستن با اینکه زیباهستند ولی دوام کمتری دارند.

بهترین پارچه ابریشمی درکجا یافت میشود

پارچه های ابریشمی معمولا از نخ ابریشم بافته میشوند. پارچه های ابریشمی حدوم 5000 سال پیش در چین کشف شد. به همین دلیل بهترین پارچه ابریشمی درچین و ژاپن یافت میشود.

پارچه کتان

پارچه های کتان از ساقه گیاهی به نام کتان استخراج میشوند .پارچه های کتان نیز برای دوخت شلوار بسیار شیک و زیرا هستن و بافت نسبتا خوبی دارند. تن خوره عالیی دارند، بسیاربادوام هستند ، اب را به خود جذب می کند به همین دلیل بهترین پارچه برای تابستان های گرم است. پارچه های کتان قدیمی ترین پارچه های وجود بر روی کره زمین هستند. .کتان نیز معایبی دارد که عبارت اند:

یک: به راحتی تمام چین و چروک میشوند.

دو: قیمت بسیار بالایی دارند.

پارچه ریون

ریون پارچه ای بسیار نرم،زیبا،لخت پوش فرم است با این همه ویژگی خوب قیمت مناسبی دارد. اوج محبوبیت پارچه ریون از قرن نوزده به بعد است. پارچه ریون یک ایراد اساسی دارد .

پارچه ریون به مراقبت بالایی نیاز دارد.

پارچه پلی استر

این پارچه نوعی پارچه شیمیایی است .در سال ۱۹۴۱ شیمیدان‌های بریتانیای این ماده را کشف کردن . این پارچه ویژگی های زیادی دارند که عبارت اند:

اطلاعات بیشتر:  کفش مناسب چه کفشی است و باید در خرید ان به چه نکاتی توجه شود

یک:بسیار با دوام است .

دو: استحکام و رنگ بندی بالایی دارد.

سه:مراقبت از آن ساده‌است .

چهار: چین و چروک نمیشوند.

پنجم : بسیار روشن هستند

پارچه فلانن

پارچه فلانن پارچه بسیار نرم و زیبا است و بافت بسیار خوبی داردو میتوان گفت که پارچه بسیار خوبی برای دوخت شلوار است. در تولید پارچه فلانن از نخ های مخصوصی استفاده میشود.

بهترین پارچه برای شلوار مجلسی چیست؟

اکثر مردم در محیطی حرفه ای ، چه در کارآموزی دانشگاه و چه در محل کار ، شلوارهای مجلسی می پوشند. اگر در شهر بزرگی کار می کنید که مجبورید به دفتر بروید یا رفت و آمد طولانی داشته باشید ، می خواهید وقتی به دفتر یا جلسه خود می روید شلوار لباسی شما راحت و بدون چین و چروک باشد. بهترین پارچه برای شلوارهای پارچه ای پارچه های مقاوم در برابر چین و چروک (برای رفت و آمد طولانی) ، آب (برای پیاده روی در باران) و راحت برای همه فصول است. پشم و پلی استر پارچه های رایج برای شلوارهای مجلسی زنانه و مردانه هستند.

پشم گرم ، راحت ، بدون چروک و مقاوم در برابر آب است . اما شاید در تابستان خیلی گرم باشد. پلی استر همچنین در برابر آب مقاوم است و سریعتر از پشم خشک می شود ، بنابراین اگر در راه رفتن به دفتر مکرراً زیر باران گرفتار می شوید ، انتخاب بهتری است. پلی استر انتخاب خوبی برای شلوارهای مجلسی در هر فصلی است زیرا خیلی گرم یا خیلی سرد نیست.

با دوام ترین پارچه چیست؟

دوام و طول عمر اغلب دست به دست هم می دهند. لباس هایی که با پارچه های مقاوم ساخته می شوند بیشتر از لباس هایی که با پارچه های نازک تهیه می شوند ماندگاری بیشتری دارند. این بدان معناست که ترکیبات پلی استر ، ابریشم مصنوعی و پلی استر/پنبه بیشترین عمر را دارند و با سایش بیشتر دوام بیشتری دارند.

جنس زیب ها و دکمه های شلوارپارچه ای

در خرید شلواربه این مسئله نیز دقت کنید که جنس دکمه ها و زیب ها خوب باشد تا پس از چندماه استفاده کردن خراب نشود. تا شما بتوانید چند سال از ان شلوار استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر:  تیشرت خوب چه تیشرتی است

سایز شلوارپارچه ای

شلوارپارچه ای باید کمی گشاد باشد و پیش از حد جذب نباشد. زیرا اگر شلوار پارچه ای مثل شلوار لی به بدنمان بچسبد. کمی زشت دیده می شود.

شلوار پارچه ای گشاد
شلوار پارچه ای گشاد

فاق شلوارپارچه ای

فاق شلوار باید برای افرادی که چاق هستند یکم کوتاه تراز افراد لاغر باشد. توجه داشته باشید که بیشتر ازاندازه نیز کوتاه نباشدبه حدی که جلوی انجام کار های شما را نگیرد.

جیب شلوارپارچه ای

سعی کنید به خیاط خود بگویید که دو جیب در جلو و یک جیب در عقب برای شلوار شما بدوزد. و یا اگر به صورت اماده میخرید به این نکته توجه کنید. زیرا اگر دوجیب در عقب باشد شلوار زشت دید میشود.

شلوارپارچه ای مناسب چه جاهایی است

اگر فردی مذهبی هستید یا خود را میخواهید فردی مذهبی نشان دهید میتوانید از شلوار پارچه استفاده کنید.برای مکان هایی مثل مدرسه، اداره، خواستگاری و مهمونی ها و… بهترین انتخاب شلوار پارچه ای است.

شلوارپارچه ای را با چه چیزی بپوشیم

شلوارپارچه ای تقریبا با بیشتر لباس های ست میشود و ترکیبی خفن به وجود می اورد. خفن ست شلوار پارچه ای باکت تک ی ااسپرت است .

اگرمیخواهید به محیطی رسمی بروید

ست این شلوار با کت تک و کالج غوقا میکند و به افراد شیک پوش و لاکچری می اید.زیرا شما را فردی متشخص و مذهبی نشان می دهد.

ست  شلوار پارچه ای با کت
ست شلوار پارچه ای با کت
ست  شلوار پارچه ای با کت
ست شلوار پارچه ای با کت

اگرمیخواهید این ست را برای بیرون یا سرکار بپوشید

اگرمیخواهید این ست را برای بیرون یا سرکار بپوشید میتوانید از شلوار پارچه ای و پیراهن مردانه و کفش مشکی استفاده کنید.

به خیاط های معبتر شلوار خود را بدهید

اگر میخواهید شلواری خوب داشته باشیدباید در انتخاب خیاط وسواس زیادی به خرج دهید. خیاطی را انتخاب کنید که تجربه کاری خوبی داشته باشد و انتخاب طرح شلوارتان را به اختیار خیاط خود بزارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید