کفش مخصوص دویدن چه کفشی است و چه ویژگی هایی دارد

5/5 - (1 امتیاز)
انواع کفش مخصوص دویدن
انواع کفش مخصوص دویدن

چیزی به نام کفش مخصوص دویدن وجود ندارد. وقتی نوبت به دویدن می رسد ، همه چیز از جمله بیومکانیک شما ، وزن شما ، سطحی که روی آن می دوید و شکل پاهایتان مطرح می شود ، یعنی هیچ کفشی مناسب هر دونده ای نیست. یکی از مواردی که ما در طول دهه ها در زمینه بررسی کفش در RW به آن توجه کرده ایم ، نحوه بیان خودمان از دوندگان در هنگام ارائه بازخورد خود در مورد کفش هایی است که آزمایش کرده اند.

اغلب ، آنها در مورد کارهایی که کفش انجام می دهد صحبت نمی کنند ، اما در عوض روی کارهایی که انجام نمی دهد تمرکز می کنند. مانند: نیشگون نمی گیرد ، احساس سنگینی نمی کند ، باعث تعریق پای آنها نمی شود . و غیره. این نشان می دهد که برای بسیاری از دوندگان ، هدف از انتخاب کفش این است که کفش هایی را پیدا کنید. که از شما دور می شوند ، در دویدن شما دخالت نمی کنند. و فقط به شما اجازه می دهند با آن کار کنید. هرچه بیشتر تجربه کنید ، ممکن است به دنبال ویژگی خاصی در یک کفش باشید . به همین دلیل است که ما به هر مدل چنین بازرسی کاملی می کنیم – اما لازم به یادآوری است که در سطح اولیه ، راحتی کلید است.

ویژگی های کفش مخصوص دویدن

یک : از جنس باکیفیت تولید شده باشد.

دو : ظاهر خوبی داشته باشد همچنین سر سنگین باشد.

سه: کفی کفش نرم باشد و دور دوخت شده باشد.

چهار: وزن کمی داشته باشد.

پنچ: جریان هوا را نیز به خوبی عبوردهد .

مراحل خرید کفش

یک: اول از همه رشته دوندگی را که میخواهید بروید در نظر بگیرید.

دو : به نوع پاهای خود نگاه کنید.

سه: به پاشنه ها و وزن کفش دقت کنید.

چهار: به مغازه بروید یا انلاین از اسپورت پوش کفش موردنظر خود را تهیه کنید.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید پارچه ریون

پنچ : به طول عمر کفش دوندگی دقت کنید.

بهترین کفش مخصوص دویدن کدام کفش است

جواب دادن به این سوال بسیار سخت است. هیچ کسی نمی تواند جواب این سوال را بدهد چرا که هر ورزشکاری ( دونده ای) از کفشی استفاده می کند که مورد رضایت خودش باشد. هر دونده ای انتظار خاصی ازکفش دارد. پس کفش را میخرد که مناسب مکان هایی که می رود از ان استفاده کند.

اگر شما نیز میخواهید کفش را برای ورزش دوندگی بخرید اول از همه به نوع پا های خود نگاه کنید و بعد به خرید کفش بروید. برای مثال ارادی که پاهای که زائده استخوانی دارند از کفش های بسیار نرم استفاده کنند.

وزن کفش مخصوص دویدن

کفش های سبک تر معمولاً دارای بالشتک کمتری هستند که می تواند احساس سریع تری در آنها ایجاد کند. با این وجود ، اگر مسافت های طولانی را طی می کنید ، بالشتک اضافی یک کفش سنگین تر می تواند گزینه بهتری باشد.

ولی وزن کفش مخصوص دوندن باید بسیار کم باشد چرا؟ زیرا اگر هنگام دوندگی کفش سنگین باشد باعث می شود که سرعت دونده بسیار پایین بیاید و پاهایش نیز اذیت شود. به همین دلیل کفش ورزشکاران از کفش ها سبک استفاده می کنند. وزن کفش دوندگی چیزی بین 100 تا 300 گرم باید باشد.

بالشتک قطره کفش

بالشتک: بالشتک جذب ضربه را فراهم می کند. در آزمایشگاه ، اندازه گیری های بالابرنده در پاشنه و جلو را بررسی کردیم تا تصویری از بالشتک گذاری کلی در هر ساحل به شما ارائه دهیم.

قطره: افتادن کفش تفاوت بین اندازه گیری های پاشنه و پای جلو است ، یا به زبان ساده ، میزان انگشتان پای شما در زیر پاشنه شما پایین می آید. افت بیشتر می تواند منجر به ضربه پاشنه بیشتر شود. بیشتر کفش ها بین 8 تا 12 میلی متر افت می کنند ، برخی از آنها کمتر از 6 میلی متر و برخی از طرح های مینیمالیستی هیچ افتی ندارند

اطلاعات بیشتر:  در خرید کردن به چه نکاته هایی باید توچه کنیم؟ تا اسیب نبینیم؟

پاشنه کفش

در خرید کفش دوندگی به پاشنه ان نیز دقت کنید. کفش هایی که به خوبی پاشنه گذاری شده اند کمی سنگین تر از کفش ها دیگر هستند. برای تمرین می توانید از کفش هایی که به خوبی پاشنه گذاری شده اند استفاده کنید. ولی دقت داشته باشید که برای مسابقات حتما باید از کفش های سبک استفاده کنید.

برای مثال دونده ای با قد 185 سانتی متر ده کیلو متر را در سی دقیقه می دود این کار باعث فشار زیاد بر روی کفش می شو د .و به همین خاطر باید از کفش های سبک با پاشنه های کمتری استفاده شود. به فرض مثال می تواند از کفش های ماراتن استفاده کند.

طول عمر کفش های دوندگی

معمولا کفش های دوندگی حدود 500 تا600 کیلومتر که معادل یک فصل است عمر می کنند. حواستان باشد که قبل از از بین رفتن کفش تان ان کفش را تعویض کنید تا به پاهایتان اسیب نرساند.

ایا کفش های جاده مناسب دوندگی اند؟

شاید این سوال نیز برای شما نیز پیش امده باشد که بپرسند ایا کفش های جاده مناسب دوندگی اند؟ باید برای جواب به این سوال بگویم که اگر فقط برای دویدن روی جاده از این کفش استفاده می کنید بله . ولی اگر از جاده با این کفش خارج بشید به احتمال 90درصد به زمین میخورید زیرا من خودم دوبار از با این دسته از کفش ها جاده خارج شده ام و هر دو با با کله به زمین خورده ام.

انواع کفش مخصوص دویدن

کفش های دوندگی در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با چند نوع از کفش ها مخصوص دویدن اشنا کنیم . پس تا اخر این مقاله با ما باشید.

کفش رانینگ

این کفش ها در جنس ها و رنگ های مختلف تولید می شوند کفش های رانیگ یکی از بهترین کفش ها برای دوندگی است. در تولید بسیاری از کفش های رانینگ تمام مشخصات یک کفش مخوص دویدن به کار رفته است. کفش ها رانینگ بسیار نرم و زیبا است و از طول عمر بالایی برخوردارند.

اطلاعات بیشتر:  رنگ سفید نماد چیست؟ [روانشناسی رنگ سفید]

پاشنه کفش های رانینگ طوری طراحی شده است که باعث تقویت پا هنگام راه رفتن و دویدن می شود و جلوی اسیب رساندن به ستون مهرها را می گیرد. علاوه بر این کفش های رانینگ بسیار سبک هستند. و جریان هوا را نیز به خوبی عبور می دهند.

مشابه کفش رانینگ
مشابه کفش رانینگ

کفش نایک

کفش های نایک بسیار زیبا و نرم هستند. امروزه استفاده از کفش های نایک بین جوانان بسیار رایج است. علاوه بر این کفش نایک در طرح ها ورزشی از جمله دوندگی نیز تولید می شود.

کفش ها نایک بسیار سبک هستند . پاشنه کفش های نایک به گونه ای طراحی شده است که باعث حمایت پا می شود و در برابر فشار هایی که به بدن انسان وارد می شود مقاومت می کند. علاوه بر این کفش های نایک جریان هوا را نیز عبور می دهند.

از کفش های نایک افراد زیادی استفاده می کنند. پیشنهاد ما به شما خرید کفش نایک مناسب دوندگی است که باعث شیک پوشی شما می شود. و شما را فردی امروزی نشان می دهد.

کفش نایک
کفش نایک

کفش فارماتن

این مدل کفش نیز بسیار زیبا هستند. کفش های فارماتن در طرح های سه خط و در رنگ های متنوعی تولید می شوند. پاشنه کفش های فارماتن نیز باعث تقویت پاها میشود.

زیره بیشتر کفش های فاماتن از جنس ژله است که این باعث نرمی بسیار زیادی کفش های فارماتن می شود. کفش های فارماتن شب رنگ هستند و این نکته باعث زیبایی این کفش ها می شود.

جنس رویه کفش های فاماتن به گونه ای است که جریان هوا را عبور می دهد و این ویژگی باعث کمتر عرق کردن پاهایتان می شود.

کفش مخصول دویدن فارماتن
کفش مخصول دویدن فارماتن

5 دیدگاه دربارهٔ «کفش مخصوص دویدن چه کفشی است و چه ویژگی هایی دارد»

  1. بازتاب: معرفی پنچ مدل از بهترین انواع کفش مخصوص دویدن زنانه | اسپرت پوش

  2. بازتاب: کفش پیاده روی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟تا به بدنمان اسیب نرساند | اسپرت پوش

  3. بازتاب: معرفی شش مدل از بهترین انواع کفش مخصوص دویدن زنانه - اسپرت پوش

  4. بازتاب: معرفی انواع جوراب - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید