کفش پیاده روی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ تا به بدنمان اسیب نرساند

5/5 - (1 امتیاز)
کفش پیاده روی
کفش پیاده روی

همانطور که میدانید پیاده روی برای سلامتی انسان مفید است ولی اگر کفش پیاده روی ما مناسب نباشد به بدن ما اسیب می رساند. درست است که دانشمندان میگویند پیاده روی باعث سلامتی بدن می شود . ولی در شرایطی که با کفش پیاده روی مناسب باشد.

امروزه افراد زیادی برای سلامتی خود و تناسب اندام به پیاه روی روی اورده اند. ولی همه انها از کفش مناسب پیاده روی استفاده نمی کنند. به همین دلیل به جایی اینکه سلامتی بدست اورند به بدنشان اسیب می رسانند.

پیاده روی کم هزینه ترین ورزش برای تناسب اندام است. پیاده روی باعث ایمن سازی بدن در برابر بیماری های مختلف از جمله (دیابت، آسم ، بیماری ها قلبی و….)می شود.

در این مقاله قصد داریم که شما را با تمام ویژگی های یک بهترین کفش برای پیاده روی اشنا کنیم. پس تا اخر این مقاله با ما باشید.

ویژگی های کفش پیاده روی

اخرین باری که از خودتان پرسید کفش مناسب پیاده روی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا مناسب ورزش پیاده روی شود به خودتان چه گفتید؟ در اینجا شما را با ویژگی های کفش پیاده روی اشنا می کنم.

یک : سبک و نرم باشد .

دو: ظاهر تقریبا خوبی داشته باشید.

سه : پا در ان عرق نکند.

چهار:در برابر ضربه مقاوم باشد.

کفش پیاده روی
کفش پیاده روی

اشتباه گرفتن کفش پیاده روی باکفش دویدن

توجه به این نکته مهم است که بیشتر کفشهای پیاده روی متفاوت از کفش های دویدن طراحی شده اند ، اما به این معنی نیست که برای راه رفتن نمی توانید کفش های مخصوص دویدن بپوشید. کفش هایی که برای راه رفتن طراحی و تولید می شوند ، معمولاً بیشتر دارای تکیه گاه قوسی هستند ، تا در هنگام قدم زدن از جایی که نیرو بیشتر است محافظت کنید. برخلاف کفش های دویدن که بالشتک معمولاً بیشتر در پاشنه است ، زیرا معمولاً محل تماس پاشنه پا است.

جوردانو می گوید: برای اینکه پایتان احساس خوبی داشته باشد ، هنگام خرید کفشهای پیاده روی این ویژگی ها را در نظر بگیرید:

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند روبرتو کاوالی

یک: بالشتک حمایتی در قوس ها و پاشنه ها باشد

دو:جعبه انگشت پا برای جلوگیری از تاول زدن و قرمز شدن پا.

سه : عبور راحت جریان هوا.

چهار: زیره های بادوام باکشش بالا برای جذب شوک

خریدن کفش به خاطر ظاهر کفش

برخی از افراد به ظاهر کفش بیشتر از همه چیز توجه می کنند . افرادی که در خرید کفش فقط به ظاهر کفش اهمیت فراوان میدهد . این افراد بعد از چند ماه بازمی‌گردند و می‌گویند کفش به پای آن‌ها اسیب رسانده است . پس قبل از توجه به ظاهر کفش به اندازه و راحتی و جنس کفش دقت کنید.

کفش پیاده روی
کفش پیاده روی

خرید کفش پیاده روی تنگ

بعضی از افراد کفشی می خرند که برایشان کوچک است به این دلیل ک پایشان را کمی کوچکتر نشان دهد . ولی کفش و تنگ باعث ایجاد مشکلاتی زیادی از جمله تاول و سیاه شدن ناخن پا و قرمز شدن پا می‌شود. زنان در بیشتر اوقات کفش‌هایی را می خرند که درست به پاها یشان بچسبدولی این کار نیز اشتباه است.

برای اینکه پی ببرید یک کفش برایتان اندازه است یا نه می‌توانیم چند قدم با ان کفش راه بروید و انگشتان پاهایتان را در کفش حرکت دهید و اگر انگشتان پایتان در کفش راحت بودکفش مورد نظر خود را بخرید. فکر کنید که قصد دارید با پاهایتان میخواید پیانو بزنید .

اندازه‌گیری پا در زمان اشتباه

بسیاری از ورزشکاران در اول روز( صبح ) برای خرید کفش اقدام می کنند یا اول روز پای خود را برای برای خرید اینترنتی اندازه گیری می کنند تا سایز کفششان را انتخاب کنند. اما همان کفشی که هنگام صبح به خوبی اندازه‌ی پاهایتان است. غیرممکن نیست که ساعت پنچ عصر برایتان تنگ باشد!

در واقع پاهای انسانها از صبح تا حدود ساعت ۴ الی 5 بعد از ظهر شروع به بزرگ شدن می‌کنند و در این ساعت ها به بزرگترین سایز خود می‌رسند. پس بهترین زمان برای اندازه‌گیری پا در این ساعت ها است.

ویژگی پای خود رادر نظر بگیرید

اگر ویژگی های پا مشخصی دارید ، باید بیشتر مراقب ویژگی های کفش خود باشید. ریكاردو كوك ، متخصص ارتوپدی در مراكز ارتوپدی پیشرفته در مریلند ، می گوید: به عنوان مثال ، افرادی كه پا صاف دارند باید كفشی با ثبات و حمایت بیشتر در ناحیه قوس و پاشنه بپوشند. اگر احساس کفش سبک تر روی پای خود را می پسندید ، او توصیه می کند از اندازه ای نیم قد بالا بروید و کفی بپوشید تا از این طریق حمایت بیشتری داشته باشید. اگر از افرادی با قوس بالاتر هستید، به دنبال بالشتک بیشتر برای کمک به جذب شوک باشید ، و اگر آرتروز در پا دارید یا با بی ثباتی مچ پا مشکل دارید . به جای کفش های سبک تر و انعطاف پذیر ، یک کفش کتانی بالش و پشتیبانی را انتخاب کنید.

اطلاعات بیشتر:  کفش مخصوص پینگ پنگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

وزن کفش پیاده روی

معمولا وزن کفشهای پیاده روی چیزی بین 200تا400گرم باید باشد تا پا هنگام پیاده روی اذیت نشود و احساس سنگینی نکند. اگر از کفش های سنگین استفاده کنید پایتان در طولانی مدت اذیت میشود ولی باعث قوی تر شدن پا میشود.

بالشتگ زدن

بالشتک توانایی کفش در جذب ضربه است. بیشتر شرکتها از اصطلاحات “بالشتک” و “جذب شوک” به جای یکدیگر استفاده می کنند. بنابراین ، در مورد کفش های کوهنوردی ، جذب شوک و بالشتک اصطلاحات متفاوتی برای یک چیز هستند بالشتک توانایی کفش در جذب ضربه است.

بدن انسان این توانایی را دارد که حرکات مخرب را به عنوان ناراحتی یا درد احساس کند. رتبه بندی ضعیف بالشتک پیش بینی خوبی برای ناراحتی و درد در پا است. اما بالشتک گذاری در واقعیت چگونه کار می کند؟ یک سیستم بالشتک با افزایش مدت زمان ضربه ، در نتیجه بار شوک منتقل شده به سیستم اسکلتی عضلانی را کاهش می دهد. در حین راه رفتن ، نیروی واکنش زمین تقریباً 1.25 برابر وزن بدن است و در هنگام دویدن ، نیروی واکنش زمین می تواند به سطوح 2 تا 3 برابر وزن بدن برسد. بنابراین ، قرار است که بالشتک های میانی باعث تضعیف نیروهای ضربه ای که بر بدن در حین استفاده می شوند ، شوند.

در سال های گذشته از لاستیک به عنوان یک ماده محافظ استفاده می شد. ولی امروزه فن آوری بالشتک بسیار متنوع است و تولیدکنندگان انواع کف هوا ، پد ، ژل یا کف مایع را به بازار عرضه می کنند.

امروزه EVA و PU هنوز هم رایج ترین مواد برای زیر کفش های پیاده روی هستند. EVA نوعی فوم است که باعث می شود بالشتک جذب شوک را افزایش داده و برش را کاهش دهد. PU پلیمری است که در برابر فشرده سازی مقاومت می کند. این سنگین تر و سخت تر است اما دوام بیشتری نسبت به EVA دارد.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کلاه

پد ضربه گیری

سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که در قسمت کفی و پاشنه پد گذاری شود. هنگام راه رفتن ، اولین ضربه به پاشنه ی پایتان می خورد و بعد از آن به صورت متوالی ضربات از پاشنه پایتان به پنجه پایتان در حرکت کردن است. درنتیجه وجود یک بالشتک انعطاف پذیر ، در کفشتان ضروری است تا از پا در برابر ضربات محافظت کند.

به طور کلی، کفش مناسب پیاده روی باید در قسمت های ‌جلوی‌ كفش منعطف باشد. به گونه ای که افراد بتواند به‌ میزان‌ چهل پنچ درجه‌ آنرا خم‌ کنند. علاوه براین قسمت‌ پاشنه‌ كفش‌ باید حالت‌ ارتجاعی‌ داشته باشد تا بتواندمقداری از ضربات زمین را بکاهد . در پیاده روی اول از همه پاشنه پا با زمین تماس پیدا مش کند. و به همین دلیل جنس پاشنه کفش ها باید از موادی تولید شده باشد که بتواند ضربات را به خوبی به خود جذب کند.

کفش رانینگ

کفش رانینگ یکی از پر طرافدار ترین کفش های دویدن و پیاده روی است. کفش های رانینگ در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند. بعضی از کفش ها رانینگ مناسب پیاده روی هستند و بعضی دیگر مناسب دویدن هستند.

پیشنهاد ما به افراد شیک پوش خرید کفش رانینگ برای پیاده روی و دویدن است زیرا این کفش علاوه بر ویژگی های فراوان بسیار زیبا است.

مشابه کفش رانینگ
مشابه کفش رانینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید