5 نکته برای مراقبت از لباس هایتان

Rate this post
5 نکته برای مراقبت از لباس هایتان
5 نکته برای مراقبت از لباس هایتان

اگر تا به حال شانه‌های پلیور مورد علاقه‌تان را با چوب لباسی دراز کرده‌اید، یا یک پیراهن چروک‌شده را از کشو بیرون آورده‌اید، می‌دانید که مراقبت از لباس هایتان چقدر مهم است. تغییر فصل زمان خوبی برای ارزیابی و خرید مجدد کمد لباس و مراقبت از لباس هایتان است. در مورد نحوه تا کردن، چه چیزی آویزان و کجا وسایل خارج از فصل خود را نگهداری کنید، در ادامه بخوانید.

چه چیزی را تا کنید: هر چیزی که به راحتی کشیده شود. مانند ژاکت، بافتنی، تی شرت و ژاکت باید به جای آویزان کردن، تا شود. زیرا تا کردن فشار کمتری به این مواد وارد می کند. اقلام محکم مانند جین، طناب و لباس های خاکی نیز به خوبی تا می شوند.

چه چیزی آویزان شود: لباس هایی که به راحتی چروک می شوند . مانند کت و شلوار، لباس، بلوز، پیراهن لباس و هر چیزی که از کتان خالص ساخته شده باشد، بهتر است روی چوب لباسی نگهداری شود.

نکته ذخیره‌سازی: کشوهای سیمی مانند آنچه در اینجا نشان داده شده است . فوق‌العاده هستند زیرا به شما امکان می‌دهند در یک نگاه داخل آن را ببینید . اما از آنجا که می‌توانند در مواد بسیار نرم فرورفتگی ایجاد کنند، برای لباس‌های محکم‌تر مانند شلوار جین بهترین هستند.

برای مراقبت از لباس هایتان درست تا کنید

نحوه تا کردن قسمت‌های بالا و پایین: روش KonMari را امتحان کنید . که در آن موارد به‌جای اینکه پس از تا کردن روی هم چیده شوند، تا می‌شوند تا عمودی بایستند. این نه تنها استفاده کارآمدتر از فضا است، بلکه یافتن چیزها بسیار ساده تر است زیرا می توانید همه چیز را به سرعت ببینید. برای امتحان کردن این کار در خانه، با تا زدن لبه های لباس خود به سمت مرکز شروع کنید تا یک مستطیل تشکیل شود. سپس مستطیل را از وسط یا به یک سوم تا کنید. تا زمانی که به اندازه کافی سفت و پایدار به نظر برسد که به تنهایی بایستد.

اطلاعات بیشتر:  چگونه از کفش های نوبوک و جیر خود مراقبت کنید

نحوه تا کردن ژاکت های ترمه: لباس هایی با الیاف ظریف مانند ترمه سزاوار توجه ویژه هستند. می‌توانید از همان روش اصلی تا کردن KonMari که قبلاً توضیح داده شد پیروی کنید، اما فقط یک بار مستطیل را از وسط تا کنید. لازم نیست، اما اگر می‌خواهید مایل بیشتری را طی کنید، قبل از تا کردن، یک دستمال کاغذی تازه را روی لباس قرار دهید. این دستمال به نرم‌تر شدن چین‌ها کمک می‌کند و از ترمه محافظت می‌کند.

برای مراقبت از لباس هایتان درست آویزان کنید

اولین قدم این است که مطمئن شوید که سعی نمی کنید . وسایلی را که می توانند کشیده شوند (مانند بافتنی، ژاکت و تی شرت) آویزان کنید. بنابراین آنها را در کشوها قرار دهید. هنگامی که برای آویزان کردن یک مورد آماده هستید، بررسی کنید که آیا حلقه های آویز در داخل آن دوخته شده است یا خیر. آنها به دلیلی آنجا هستند، بنابراین آنها را حذف نکنید، از آنها استفاده کنید! حلقه زدن نوارها به دور قلاب چوب لباسی مقداری از وزن مواد را از بین می برد . و باعث می شود فشار کمتری به قسمت باریک لباس که با چوب لباسی تماس دارد وارد شود.

نحوه آویزان کردن پیراهن و شلوار: روی پیراهن ها دکمه بالایی و حداقل دکمه های دیگر باید بسته باشد . زیرا این کار به لباس کمک می کند شکل خود را حفظ کند. شلوار را می توان از طول تا کرد و روی میله آویز آویزان کرد یا با گیره از آویز شلوار آویزان کرد.

نحوه انتخاب چوب لباسی

رخت آویزهای چوبی ضخیم برای پیراهن، کاپشن، کت و شلوار، انتخاب مناسبی هستند. کت و شلوارها و سایر ژاکت‌ها با ساختار زیاد، بهترین حالت را روی یک رخت آویز کت و شلواری دارند. آویزهای دامن با گیره های قابل تنظیم بهترین انتخاب برای دامن هستند. اگر دامن بسیار ظریف یا مستعد چین و چروک است . می توانید از یک تکه دستمال کاغذی کوچک بین گیره و پارچه به عنوان یک اقدام محافظتی استفاده کنید. برای پارچه های ظریف (و لغزنده) مانند ابریشم، از چوب لباسی های پد دار یا چوب لباسی های باریک با روکش مبهم استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر:  چرا لباس های قرمز بیشتر خونریزی می کنند؟

نحوه رسیدگی به خشکشویی

خشک‌شویی‌ها (حتی برخی از خشک‌شویی‌های ظاهراً «سبز») از مواد شیمیایی خشن استفاده می‌کنند که پس از آوردنشان به خانه همچنان گاز منتشر می‌کنند. به همین دلیل، بهتر است سریعاً خشکشویی خود را از کیسه های پلاستیکی بردارید و روی چوب لباسی خود قرار دهید. می توانید آویزهای سیمی را به خشکشویی خود برگردانید تا با خوشحالی از آنها استفاده مجدد کند.

نحوه نگهداری لباس خارج از فصل

فضای ذخیره‌سازی را انتخاب کنید که تمیز باشد و خنک، تاریک و خشک بماند و حتماً قبل از ذخیره‌سازی هر مورد را تمیز کنید. قبل از انتخاب روش ذخیره سازی، در نظر بگیرید که آیا ممکن است بخواهید هر اقلامی را در بین فصول بازیابی کنید – به عنوان مثال، اگر دوست دارید برخی از ژاکت های زمستانی خود را در روزهای سرد در اوایل بهار و دوباره در پاییز بپوشید. اگر اینطور است، سعی کنید مکانی را پیدا کنید که از لباس‌های فصل جاری حذف شده و همچنان در دسترس باشد، مانند کشوهای زیر تخت یا کمد در کمد سالن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید