در ورزش بدنسازی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

5/5 - (1 امتیاز)
ورزش بدنسازی
ورزش بدنسازی

ارائه برنامه تمرینی ورزش بدنسازی و رژیم غذایی مناسب شما و استفاده از کفش بدنسازی می تواند یک فرایند کامل باشد. شما باید برنامه ریزی کنید که چند روز در هفته قصد تمرین دارید . چه تمریناتی را در برنامه خود قرار می دهید . مدت زمان استراحت شما چقدر خواهد بود . چند تکرار باید برای هر تمرین انجام دهید و به طور مداوم ادامه می یابد.

بسیاری از افراد تمایل دارند . از میزان اطلاعات موجود در مورد اینکه “بهترین” چگونه کار می کند کمی غرق شده باشند . و بنابراین زمان بیشتری از آنچه نیاز است طول می کشد. همیشه باید به خاطر داشته باشید که نیمی از نبرد تازه شروع شده است . بنابراین از وارد شدن به جزئیات زیاد که فقط شما را از انجام بازی باز می دارد ، خودداری کنید.

هرچه زودتر بتوانید وارد سالن ورزش شوید و در واقع وزنه زدن را شروع کنید . زودتر عضله سازی را شروع کرده و بدن خود را به اندام ایده آل خود تبدیل می کنید. با این اوصاف ، شما بدیهی است . که باید از برخی استراتژی های صحیح پیروی کنید . تا تمریناتی که انجام می دهید به شما در عضله سازی کمک کند. اگر به این قوانین توجه کنید ، احتمالاً تا زمانی که مطمئن هستید که بخش تغذیه معادله نیز شامل می شود ، در راه موفقیت خواهید بود.

افزایش وزنه ها

اولین نکته ورزش بدنسازی که بیشترین تفاوت را در میزان افزایش عضلات شما ایجاد می کند . این است که آیا می توانید به طور متوالی وزن بیشتری به میله اضافه کنید. مهم نیست که از چند اصل فانتزی استفاده می کنید . اگر مقدار زیادی را که در حال بلند کردن هستید . در طول چند ماه افزایش ندهید . به همان سرعتی که باید عضله سازی نمی کنید.

اولویت شماره یک هر برنامه تمرینی برای افزایش عضلات ، باید وزنه های سنگین تر باشد. هنگامی که “گیر می کنید” و نمی توانید وزن خود را بالاتر بیاورید ، آن وقت است که شروع به کار با استراتژی های دیگر مانند ست ست ، سوپر ست و غیره می کنید . به عنوان وسیله ای برای افزایش پتانسیل بدن ، به طوری که در چند هفته دیگر ، می توانید آن را به سطح بعدی افزایش دهید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند نیکول میلر

هنگامی که به سطح عضلانی مورد رضایت خود رسیدید . قطعاً تمام این پروتکل های فانتزی دارای مزیت خواهند بود . اما تا آن زمان ، هنگامی که نمی توانید وزنه های سنگین تری را بلند کنید . باید به طور متناوب از آنها استفاده کنید.

کفش بدنسازی

کفش بدنسازی
کفش بدنسازی

مزیت اصلی یک کفش بدنسازی بهبود زوایای مکانیکی در پایین حالت اسکوات است. به دلیل بالا آمدن پاشنه پا ، مچ پای شما باید دور خمیدگی کمتری انجام دهد (قسمت پایینی کفش) تا به قسمت پایین اسکوات برسد. این امر را با سهولت خم شدن پشت اشتباه نگیرید ، در واقع به دلیل تغییر زاویه موثر ، تقاضای خم شدن را کاهش می دهد. در کنار آن ، وزن ، تراکم و صافی کفش باعث افزایش ثبات می شود . و باعث می شود احساس کنید در قفل شده و محکم تر روی زمین قرار گرفته اید. گذشته از آن ، کفش های وزنه برداری هیچ خاصیت جادویی ندارند.

تمرینات فشرده ورزش بدنسازی

بدنسازی تمرکز بر تمرینات ترکیبی است. شما فقط به دلیل محدودیت زمان و ریکاوری می توانید هر روز زمان محدودی را در ورزشگاه بگذرانید ، بنابراین اگر این زمان را صرف تمریناتی کنید که فقط یک یا دو گروه عضلانی کوچکتر کار می کنند ، دقیقاً پتانسیل خود را به حداکثر نمی رسانید. در عوض این قانون را رعایت کنید که در 80 درصد تمرینات خود فقط تمریناتی را انجام می دهید که حداقل دو گروه عضلانی را کار می کند.

به عنوان مثال پرس شانه روی شانه ها و عضلات سه سر بازو کار می کند. اسکوات چهار سر و همسترینگ را کار می کند. پرس نیمکت روی شانه ها ، قفسه سینه و عضلات سه سر بازو (حتی دو سر بازویی تا حد بسیار کمی) کار می کند. از طرف دیگر ، کشش هالتر فقط عضله دو سر بازو را انجام می دهد ، حرکت باسن سه سر فقط عضلات سه سر بازو را انجام می دهد . و فرهای ساق پا فقط به عضلات همسترینگ کمک می کند. همه این تمرینات در واقع بهترین نتیجه را برای شما به همراه نخواهد داشت ، بنابراین بهتر است آنها را محدود نگه دارید.

اطلاعات بیشتر:  چگونه در کوهنوردی ایمن بمانیم؟

علاوه بر این ، لیفت های ترکیبی شما معمولاً قادر خواهید بود وزنه های بیشتری را با آن بلند کنید ، و از آنجا که اولین نکته را در این مقاله خواندید ، می دانید که این برای موفقیت بسیار مهم است.

سوخت سازی ورزش بدنسازی

چهارمین نکته ای که باید در برنامه تمرینی بدنسازی خود رعایت کنید این است که مطمئن شوید که بدن خود را قبل و بعد از تمرین به درستی تغذیه می کنید. عدم دستیابی به آمینو اسیدها که بدن شما برای سنتز توده عضلانی جدید یا کربوهیدراتهایی که انرژی لازم را برای فرموله کردن بافت عضلانی جدید فراهم می کنند ، استفاده می شود یک خطای مهم است که نتیجه ای را به دنبال نخواهد داشت.

اگر یک بار می توانید در مورد تغذیه خود مطمئن نباشید ، در این دو نقطه از روز است. در طول بقیه روز می توانید از نظر زمان و ترکیب غذا کمی انعطاف پذیر باشید . به شرط آنکه هنوز نیازهای کالری و درشت مغذی خود را برآورده کنید . اما قبل و بعد از تمرین باید همه چیز 100٪ “روشن” باشد.

بدون تغییر پیش نروید

اگر تا به حال با تمرینات خود به جایی رسیده اید که احساس می کنید . دیگر هیچ عضله ای در حال افزایش نیستید . این نشانه مطمئنی است که در فلات هستید. فلات ها تمایل دارند . تقریباً در هر نقطه ای بر هر کسی تأثیر بگذارند . مگر اینکه شما برای جلوگیری از آن بسیار مراقب باشید.

فلات دقیقاً چیست؟ فلات را می توان به هر نقطه از زمان که در آن بیش از دو هفته بدون هیچ گونه پیشرفتی رفت و آمد دارید ، تعریف کرد. برای شما ، وزنه بردار اختصاص داده شده ، هدر دادن وقت و زمان ورزش را نشان می دهد. برای جلوگیری از وقوع این فلات ، وظیفه شما این است که مطمئن شوید چیزی در برنامه شما همیشه در حال تغییر است. این می تواند ترتیب انجام تمرینات ، میزان استراحت بین ست ها یا حتی نوع تمریناتی باشد که انجام می دهید. اگر نمی توانید وزن خود را در یک جلسه متوالی افزایش دهید ، وقت آن است که چیز دیگری را تغییر دهید. اگر این کار را انجام دهید ، مطمئن خواهید بود که به نتایج مورد نظر خود می رسید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی بهترین کفش وزنه برداری زنانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید