6 قانون برتر بولینگ

5/5 - (1 امتیاز)
تمام قوانین بولینگ
تمام قوانین بولینگ

همه ما بولینگ بازا باید به این نکته دقت کنیم . که ما برای تفریح به ورزش بولینگ می رویم. در نتیجه برای ارامش ذهن در ورزش قوانینی را باید رعایت کنیم . و همچنین از اسیب های احتمالی در امان بمانیم . در این مقاله چند تا از مهم ترین قوانین بولینگ را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما باشید . اگر مقاله ما را درباره ی خرید کفش بولینگ نخوانده اید اول اون مقاله را بخوانید .

اخلاق ورزشی در

در بولینگ درک این نکته مهم است که بین رقابتی بودن و غیر ورزشی بودن مرز باریکی وجود دارد. همه بازیکنان و داوران باید در زمین و بعد از بازی با یکدیگر با احترام رفتار کنند. همه باید فردا بروند سر کار، پس لطفاً ایمنی و اخلاق ورزشی را در آنجا در نظر داشته باشید! هر فردی که در بازی بولینگ شرکت می‌کند. می‌تواند به عنوان عضوی از جنسیتی که با آن شناسایی می‌شود، بدون توجه به جنسیت خود در بدو تولد، رقابت کند.

ما دریافتیم که ارتباط باز بین تیم ها بسیار مفید است. اگر موقعیتی وجود دارد که ممکن است سوالاتی را از سوی تیم های مقابل ایجاد کند . کاپیتان ها تشویق می شوند قبل از بازی با داور/مقام ما صحبتی سریع داشته باشند . تا مطمئن شوند همه در یک صفحه هستند.

قوانین بازی بولینگ

یک بازی بولینگ از ده فریم تشکیل شده است. در هر فریم، کاسه‌گر دو فرصت خواهد داشت . تا با توپ بولینگ خود، تا آنجا که ممکن است پین‌ها را از بین ببرد. در بازی هایی که بیش از یک بولر وجود دارد، همانطور که معمول است . هر بولر قبل از شروع فریم بعدی، فریم خود را به ترتیب از پیش تعیین شده می گیرد.

اگر یک بولر بتواند با اولین توپ خود هر ده پین ​​را به زمین بزند، یک ضربه به او تعلق می گیرد. اگر کاسه‌گر بتواند هر 10 پین را با دو توپ یک قاب از بین ببرد، به عنوان یدک شناخته می‌شود. بسته به امتیازی که در 2 توپ بعدی (برای ضربه زدن) یا 1 توپ (برای یک توپ اضافی) به ثمر می رسد . برای هر دوی این ها امتیاز جایزه تعلق می گیرد. اگر کاسه‌گر تمام 10 پین را در فریم دهم بکوبد، کاسه‌گر مجاز است 3 توپ را برای آن فریم پرتاب کند. این امکان 12 ضربه در یک بازی و حداکثر امتیاز 300 را فراهم می کند که یک بازی عالی است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ماسیمو دوتی

معلولیت

یک سیستم معلولیت برای تعیین برد و باخت تیم در جدول رده بندی و صعود به مرحله حذفی استفاده خواهد شد. هندیکپ هر بازیکن برای محاسبه مجموع تیم در هفته استفاده می شود. با اضافه شدن تعداد بازی های بیشتری به میانگین بازیکنان، هفته به هفته، هندیکپ ها تنظیم می شوند. هندیکپ با کم کردن میانگین بازیکن از 200 و سپس گرفتن 80٪ از کل محاسبه می شود. این نقص به امتیاز “خراش” (واقعی) هر بازیکن اضافه می شود تا مجموع ها مشخص شود. مجموع هندیکپ پس از انجام همه بازی‌های هفته محاسبه می‌شود و سپس امتیازها برای منعکس کردن مجموع جدید تنظیم می‌شوند و سپس برد/باخت برای جدول رده‌بندی تعیین می‌شود.

امتیاز دهی

بازی بولینگ
بازی بولینگ

به طور کلی به ازای هر پین که زده می شود یک امتیاز به دست می آید. بنابراین اگر بازیکنی با ضربه اول روی سه پین ​​و سپس با ضربه دوم شش پین را بپیچد، بازیکن در مجموع نه امتیاز برای آن فریم دریافت خواهد کرد. اگر بازیکنی با ضربه اول 9 پین را بزند اما با ضربه دوم از دست بدهد، بازیکن 9 پین را نیز به ثمر می رساند. زمانی که بازیکنی نتواند تمام ده پین ​​را پس از توپ دوم خود به زمین بزند، به عنوان یک فریم باز شناخته می شود. در صورتی که هر ده پین ​​توسط یک بازیکن در یک فریم شکسته شود، پاداش‌ها تعلق می‌گیرد.

ضربه: هنگامی که هر ده پین ​​با اولین توپ (که ضربه نامیده می شود . و معمولاً به صورت X در برگه امتیازات نمایش داده می شود) شکسته می شود. به بازیکن ده امتیاز تعلق می گیرد، به اضافه هر امتیازی که با دو توپ بعدی به ثمر می رسد. . به این ترتیب امتیازاتی که برای دو توپ پس از ضربه به دست می آید دو بار شمارش می شود.

قوانین بازیکن

تیم ها متشکل از چهار بازیکن بدون قانون جنسیت هستند. تیم شما می تواند حداکثر 8 بازیکن در فهرست داشته باشد. تیم‌ها می‌توانند در اولین بازی چهار نفر (4 نفر) را بغل کنند . و سپس در بازی بعدی یک مجموعه جدید از بازیکنان را کاسه کنند. مجموعه جدید بازیکنان می‌تواند شامل یک (1) بولر جدید یا چهار (4) بولر جدید باشد.

اطلاعات بیشتر:  چرا هنگام تولید لباس، پارچه اهمیت دارد؟

جدول رده بندی برنامه ها و جدول رده بندی به صورت هفتگی در طول فصل به روز می شود. رده‌بندی‌ها با مجموع پین‌های جمع‌آوری شده با نقص‌های فردی بازیکن که به امتیاز هر بازی اضافه می‌شود، تعیین می‌شود.

ضایعات بولینگ

اگر تیم شما در طول فصل بازی را شکست دهد، قوانین زیر اعمال می شود: اولین تخلف: بازی به عنوان باخت ثبت شد و اخطار صادر شد. تخلف دوم: بازی به عنوان باخت ثبت شده و کارکنان PSG این حق را برای خود محفوظ می دارند . که تیم را از لیگ و پلی آف بدون بازپرداخت برای بازی های انجام نشده حذف کنند. تخلف سوم: حذف از لیگ و پلی آف بدون بازپرداخت برای بازی های انجام نشده. اگر از قبل می‌دانید که تیم شما یک بازی را از دست می‌دهد، توصیه می‌کنیم با دفتر ما تماس بگیرید تا به ما در برنامه‌ریزی بازی حریف کمک کنید، اما این بدان معنا نیست که تیم شما باخت را به عنوان ضرر دریافت نمی‌کند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید