چگونه کفش های چرمی خود را به درستی تمیز و محافظت کنید

5/5 - (1 امتیاز)
چگونه کفش های چرمی را تمیز کنیم
چگونه کفش های چرمی را تمیز کنیم

کفش های چرمی در سبک های مختلف هستند . و کفش مناسبی برای پوشیدن در روزهای بارانی هستند. اما مهم نیست چقدر بادوام هستند یا چقدر زیبا به نظر می رسند . باز هم می توانند به مرور زمان فرسوده و زشت به نظر برسند. و این چیزی است که شما نمی خواهید، نه؟ دانستن نحوه تمیز کردن و جلا دادن کفش‌های چرمی باعث می‌شود . کفش‌های شما خوب ظاهر شوند و برای سال‌ها حفظ شوند. فقط این مراحل ساده را دنبال کنید .

مواردی که برای تمیز کردن کفش های چرمی نیاز دارید

برای کفش های چرمی معمولی موارد زیر بهترین هستند.

برس تمیز کردن کفش برای از بین بردن کثیفی های شل و پاک کردن کثیفی بین شیارها

برس مخصوص

برای از بین بردن آسان لکه نمک و آب

آب و صابون سریعترین راه برای از بین بردن کثیفی و لکه های جزئی از کفش های چرمی شماست. با این حال، ممکن است در مورد لکه های سخت یا آثار خراشیدگی موثر نباشند. در عوض، محصولات خاصی را انتخاب کنید که برای از بین بردن این لکه ها هستند.

دستورالعمل تمیز کردن کفش های چرمی در خانه

قبل از شروع، اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن آسان و جلوگیری از آسیب احتمالی، ورقه های روزنامه یا حوله را روی سطحی که روی آن کار می کنید قرار دهید. پس از تنظیم، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

1. بند کفش های چرمی خود را بردارید

از بین بردن توری ها از وارد شدن آب یا جلا بر روی آنها جلوگیری می کند. اما گاهی اوقات ممکن است نیاز به شستشو نیز داشته باشند. اگر کثیف هستند، حتما آنها را داخل ماشین لباسشویی بریزید یا با یک جفت دیگر جایگزین کنید.

2. خاک و زباله را پاک کنید

خاک و زباله ها را پاک کنید
خاک و زباله ها را پاک کنید

کثیفی می تواند الیاف کفش چرمی شما را تضعیف کند . که باعث ایجاد ترک (غیر قابل تعمیر) می شود . بنابراین حتما از یک برس کفش تمیزکننده برای پاک کردن هرگونه کثیفی، گل و لای شل یا نمک سطوح چرمی کفش استفاده کنید. همچنین هنگام تمیز کردن به خراش ها و خراش ها توجه کنید تا آسیبی نبیند. پاک کردن کثیفی هر زمان که آنها را پوشیده اید، باعث می شود که بعداً کفش های چرمی خود را صاف کرده و براق کنید.

اطلاعات بیشتر:  چگونه کفش های تقلبی را بشناسیم

3. برای از بین بردن لکه های سخت از صابون استفاده کنید

صابون بزنید
صابون بزنید

یک پارچه یا یک برس کفش نرم را در آب آغشته کنید . آن را با کمی صابون مخلوط کنید و سطوح بیرونی کفش چرمی را پاک کنید. همچنین می‌توانید با تکان دادن قوطی و مالیدن آن به صورت دایره‌های کوچک روی کفش با سمت نرم برس از فوم ما استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای از بین بردن کثیفی بین شیارها استفاده کنید. مراقب باشید که چرم خیلی خیس نشود. بهتر است به جای استفاده بیش از حد یکباره، این کار را با آب و صابون کمتر تکرار کنید. هنگام مواجهه با لکه های سخت یا آثار خراشیدگی، روی آنها ضربه بزنید. اگر باز هم پاک نشدند، با کمی فشار شروع به مالش ملایم لکه کنید.

صابون را پاک کنید

هنگامی که تمام لکه ها پاک شدند. صابون یا فوم را با یک پارچه خشک پاک کنید . و صبر کنید تا پولیش به اندازه کافی خشک شود تا شروع به پرداخت شود. این ممکن است 20 دقیقه – یک ساعت طول بکشد. علاوه بر این، می توانید برانکارد کفش را در کفش های چرمی خود قرار دهید تا شکل آنها راحت تر حفظ شود.

5. از پولیش استفاده کنید و آنها را با برس کفش بمالید

برس بزنید
برس بزنید

از یک پولیش رنگی شفاف یا مشابه و یک پارچه تمیز و نرم استفاده کنید تا لاک را با حرکات دایره ای روی کل کفش بمالید. این کار کفش چرمی را از لکه محافظت می کند، آن را تغذیه می کند و رنگ آن را افزایش می دهد. اما در مورد دوختی که ممکن است رنگ متفاوتی داشته باشد مراقب باشید!

نکته: پولیش را با فوروهند روی قسمتی که مشخص نیست تست کنید تا مطمئن شوید که باعث تغییر رنگ نمی شود.

6.کفش ها را براق کنید

کفش ها را براق کنید
کفش ها را براق کنید

وقتی کارتان تمام شد، اجازه دهید پولیش برای چند دقیقه خیس بخورد. پس از آن، یک پارچه نرم تمیز جدید یا یک برس صاف کننده بردارید تا کفش را با ضربه های کوتاه اما ثابت به خوبی براق کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند شنل

7. بگذارید خشک شود بگذارید

کفش ها و چکمه هایتان در هوای آزاد خشک شوند. مراقب باشید آنها را زیر نور خورشید (یا بخاری) قرار ندهید زیرا باعث تغییر رنگ یا ترک در چرم می شود.

8. با اسپری محافظ اسپری کنید

اسپری بزنید
اسپری بزنید

زمانی که کفش های چرمی شما تمیز و براق هستند، با یک اسپری محافظ خوب در فاصله 30 سانتی متری آن را اسپری کنید. این درمان کفش شما را نرم، انعطاف پذیر و ضد آب می کند. مطمئن شوید که این کار را حداقل چهار بار در سال تکرار کنید، به خصوص زمانی که در یک منطقه بارانی زندگی می کنید. به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است.

اما به یاد داشته باش…

تمیز کردن و جلا دادن کفش های چرمی واقعاً ساده است. فقط یک عنصر کلیدی وجود دارد . که گاهی اوقات ممکن است مشکل باشد: زمان بندی. اگر می خواهید عمر آنها را افزایش دهید، توصیه می کنیم کفش های چرمی خود را بلافاصله پس از کثیف شدن تمیز کنید. فقط در این صورت از آلودگی و لکه های ماندگار جلوگیری می کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید