چگونه سایز لباس خود را تعیین کنیم

Rate this post

قدم زدن در مغازه و مجبور شدن بعد از پوشیدن لباس برای تعیین اندازه شما بسیار خسته کننده است! نگران نباشید. اگرچه سایز لباس در اکثر فروشگاه ها متفاوت است . اما تا زمانی که اندازه های خود را می دانید . نباید مشکلی داشته باشید که بدانید کدام اندازه برای شما مناسب است.

اندازه گیری سایز لباس شما

برای اندازه گیری لباس های شیک خود باید کامل ترین قسمت نیم تنه خود را اندازه گیری کنید. مطمئن شوید که نوار اندازه گیری (ترجیحا نوار نرم لباس ساز) زیر بغل شما قرار گیرد. نوار اندازه گیری را محکم نگه دارید اما خیلی محکم نباشد. اگر این کار را خیلی محکم انجام دهید (اگر سینه شما روی نوار ظاهر می شود) ، اندازه گیری های اشتباه را انجام می دهید و لباس شما به درستی مناسب نمی شود.

کمر خود را اندازه بگیرید: به یک طرف خم شوید (مهم نیست کدام) و چین طبیعی کمرتان را پیدا کنید. در چین ، دور کمر خود را اندازه بگیرید ، مطمئن شوید که نوار اندازه گیری کمی شل است. همچنین می توانید با اندازه گیری 2 اینچ از ناف دور کمر طبیعی خود را پیدا کنید. این معمولاً کوچکترین قسمت دور کمرتان است.

باسن خود را اندازه بگیرید: بایستید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید. اندازه گیری کامل ترین قسمت باسن و پشت. این به طور معمول بین فاق و ناف شما است. باز هم می خواهید نوار اندازه گیری را تا حدودی شل نگه دارید تا اندازه لباس شما خیلی کوچک نباشد.

به نمودار اندازه نگاه کنید

به خاطر داشته باشید که نمودارهای اندازه برای فروشگاه های مختلف متفاوت است و حتی با اندازه گیری های شما و نمودار اندازه ، ممکن است از مجموعه وسیعی از اندازه ها که به نظر می رسد متعجب هستید شگفت زده شوید. با این حال ، می توانید از این نمودار اندازه به عنوان یک راهنمای اساسی استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ژیوانشی

اگر اندازه های شما بین دو اندازه است ، همیشه اندازه بزرگتر را انتخاب کنید ، به خصوص اگر سفارش آنلاین می دهید. از تولیدکنندگان اندازه لباس اجتناب کنید ، زیرا آنها اندازه های اشتباه را به شما می دهند. تولیدکنندگان اندازه لباس ادعا می کنند که می توانند اندازه لباس خود را در هر فروشگاه به شما بگویند (از آنجا که بسیاری از فروشگاه ها اندازه لباس زنانه خود را متفاوت می دانند). اگر به اندازه های اروپایی نگاه می کنید ، باید این نمودار را بررسی کنید ، که اندازه های آمریکایی را به اندازه های اروپایی تبدیل می کند .

جدول سایز بندی
جدول سایز بندی

برای اندازه گیری اعداد را به حروف تبدیل کنید. برخی فروشگاه ها از 6 ، 8 ، 10 ، 12 معمولی استفاده نمی کنند ، در عوض از حروف مانند XS ، S ، M و غیره استفاده می کنند. خوشبختانه این اندازه حروف مطابق با اندازه های عددی خاصی هستند و شما می توانید بر اساس آن اندازه خود را مشخص کنید به

هنگام خرید آنلاین همیشه راهنمای سایز لباس را بررسی کنید.

تعیین سایز لباس
تعیین سایز لباس

اکثر وب سایت های پوشاک آنلاین همانند اسپورت پوش ، دارای نمودار هستند . که اندازه اندازه آنها را توضیح می دهد. گاهی اوقات لباس ها بزرگتر یا کوچکتر از اندازه معمولی شما می شوند . بنابراین شما می خواهید اندازه گیری های شما مطابق راهنمای اندازه وب سایت باشد. ایده خوبی است که از همان وب سایت ها خرید کنید . زیرا به احتمال زیاد می دانید چه سایزی برای شما مناسب است .

سایز لباس هر فروشگاه را بررسی کنید.

هنگامی که اندازه گیری های خود را می دانید ، باید اندازه های مختلف را در فروشگاه های مختلف بررسی کنید. بسیاری از فروشگاه ها و بسیاری از مارک ها در مورد اندازه لباس های خود کار می کنند. در بسیاری از مواقع می توانید برچسب را بررسی کنید تا اندازه گیری های خود را پیدا کنید. به عنوان مثال ، در Target ، یک قطعه کوچک در Target (در اندازه عددی: 0 یا 2) دارای نیم تنه 85.09 سانتی متر تا 86.39 ، اندازه دور کمر 66.04 سانتی متر تا 67.31 سانتی متر و اندازه لگن 91.44 سانتی متر تا 93.98 سانتی متر است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لویی ویتون

پرسیدن سایز لباس

گاهی اوقات بهترین راه برای اطلاع از اندازه لباس در فروشگاه های مختلف این است که از فروشنده بپرسید. شما اولین فردی نخواهید بود که گیج شده است . و فروشندگان می دانند که اکثر فروشگاه ها روش اندازه بندی متفاوت برای لباس ها دارند. تا زمانی که اندازه گیری های خود را می دانید ، آنها باید بتوانند به شما کمک کنند.

لباس مناسب برای اندامی صاف انتخاب کنید

اگر اندامی صاف دارید (باسن باریک ، بدون سینه ، بدون پشت) ، لباس های خاصی وجود دارد . که بدن شما را بهتر از لباس های دیگر جلوه می دهد. غلاف های مجهز و لباس های شیفت کلاسیک به خوبی برای این تیپ بدنی کار می کنند. اگر روی آن لباس زیاد ندارید ، دامن های کمر امپراتوری یا خط A روی لباس به شما کمک می کند تا منحنی ایجاد کنید. همچنین می توانید با داشتن یک لباس خارج از شانه جلوه ای چشمگیرتر ایجاد کنید. یقه ی لباسی از این دست توجه بیشتری را به استخوان یقه و بازوها جلب می کند .

اندام گلابی شکل

اگر اندامی گلابی شکل دارید ، لباس هایی را انتخاب کنید که قسمت بالایی بدن شما را تقویت کنند.گلابی شکل اساساً به این معنی است که شما از ناحیه لگن و پشت پرتر هستید و در اطراف سینه خود کوچکتر هستید. لباس های یقه باز و بدون بند برای جلب توجه به قسمت بالای بدن و برجسته کردن دارایی های شما مناسب هستند. کمرهای امپراتوری ، دامن های کامل و خط A نیز باسن شما را تقویت کرده و به شما کمک می کند تا زیبا به نظر برسید!

اندام ساعت شنی

اگر شکل ساعت شنی دارید فرم خود را افزایش دهید. این بدان معناست که شما یک سینه کامل و باسن کامل ، با یک کمر باریک تر و مشخص دارید. شما می خواهید به سراغ لباس هایی بروید که کمر را به تن می کند و اندام خود را نشان می دهد. دستبندها ، لباس های بافتنی و غلاف هایی که دارای کمر هستند گزینه های مناسبی برای نمایان شدن اندام شما هستند..

اطلاعات بیشتر:  نحوه تمیز کردن کفش های جیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید