7 عارضه پوشیدن لباس های تنگ

5/5 - (1 امتیاز)
7 عارضه پوشیدن لباس های تنگ
7 عارضه پوشیدن لباس های تنگ

لباس های تنگ اگرچه ممکن است از بیرون احساس خوبی به شما بدهند. اما لباس های تنگ انتخاب خوشحال کننده ای برای سلامتی شما نیستند. در واقع، لباس‌های تنگ مملو از مشکلات زیادی هستند. از فشردن شلوار جین تنگ گرفته تا مکیدن در هر گوشه و کنار برای پوشاندن آن لباس‌های تنگ، شلوارهایی که به هر منحنی می‌چسبند . و حتی لباس‌های ورزشگاهی که تکه‌های گوشت را با جاروبرقی جارو می‌کنند…

این نوع لباس ها علاوه بر ناراحتی، می توانند اثرات طولانی مدتی بر سلامت و تندرستی شما داشته باشند. در اینجا، حقیقت را در مورد لباس‌های تنگ کشف می‌کنیم . و این افسانه‌ها را باز می‌کنیم که زیبایی درد است . و لباس‌های گشاد فقط برای چرخیدن در خانه هستند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه لباس های تنگ سلامتی شما را خراب می کند.

7 اتفاقی که با پوشیدن لباس های تنگ ممکن است اتفاق بیفتد

البته، ما کاملاً از همه در پوشیدن هر چیزی که از نظر روحی به آنها احساس خوبی می‌دهد، حمایت می‌کنیم. ما فقط می‌خواهیم مطمئن شویم که لباس‌های خاصی می‌توانند از نظر فیزیکی با شما چه کنند تا بتوانید هنگام انتخاب لباس، تصمیم آگاهانه بگیرید. این عوارض جانبی بالقوه ای را که می تواند با لباس های تنگ ایجاد شود، بررسی کنید.

1. لباس های تنگ می تواند باعث ایجاد یک وضعیت عصبی شود

عاشق ظاهر ستاره های راک شلوار جین تنگ باشید . آنها در واقع می توانند باعث ایجاد یک بیماری عصبی به نام مرالژیا پارستتیکا شوند. بله این وضعیت زمانی نشان می‌دهد که شلوار تنگ روی عصب جانبی فمورال فشار می‌آورد . و می‌تواند باعث احساس سوزن سوزن شدن در ران‌ها، منجر به درد یا بی‌حسی شود . و باعث شود مچ پا و پا احساس ضعف کنید. تحقیقات نشان داده است که به نظر می رسد این موضوع با کسانی که لباس های شکل یا لباس های طراحی شده برای صاف کردن شکم می پوشند ارتباط دارد. در حالی که احتمالاً هنگام تغییر به پارچه‌های گشادتر از بین می‌رود، اما این روشی است که بدن شما برای کمک فریاد می‌زند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لانوین

نکته : این وضعیت همچنین می‌تواند با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند با شلوار جین بدتر شود، زیرا لگن را به سمت جلو کج می‌کند و فشار و فشار بیشتری را ایجاد می‌کند.

2. لباس های تنگ می تواند شرایط پوستی را تحریک کند

تحریک پوست
تحریک پوست

پوست ما نیاز به تنفس دارد، اما وقتی لباس های تنگ می پوشیم . پارچه را به مالش دادن روی پوستمان دعوت می کنیم . که می تواند باعث التهاب پوست شود. این امر به ویژه برای افرادی که از پوست حساس یا شرایطی مانند اگزما، پسوریازیس رنج می برند، یا به دلیل حساسیت های خاص مستعد بثورات پوستی هستند، مشکل ساز است.

چسباندن لباس‌ها به نواحی بدن می‌تواند منجر به فعل و انفعالات با رنگ‌ها یا مواد شیمیایی در پارچه شود، به همین دلیل فضا، هوا و فضای کافی برای تنفس بسیار مهم است. هنگامی که ما مانع پوستی ظریف خود می‌شویم . برای انواع عفونت‌های قارچی، عفونت‌های باکتریایی و حتی عفونت‌های ویروسی یک «در» ایجاد می‌کنیم. پوشیدن لباس‌های تنگ نیز می‌تواند منجر به عفونت فولیکول‌های مو در پاهای شما شود . مخصوصاً برای کسانی که پاهای خود را می‌تراشند و سپس یک جفت ساق یا شلوار تنگ می‌پوشند . که باعث تحریک بیشتر می‌شود.

3. می تواند منجر به عفونت های مخمری شود

هر کسی که تحت تأثیر عفونت های قارچی قرار گرفته است می داند که برخی از توصیه هایی که داده می شود پوشیدن شلوارهای نخی سبک برای کمک به تنفس ناحیه است. عفونت قارچی ممکن است یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی باشد که از پوشیدن شلوارهای خیلی تنگ، شلوار جین تنگ، شلوارهای ساق، لباس های ورزشی یا لباس های فرم و حتی لباس های زیر تنگ به وجود می آید.

این به این دلیل است که لباس های خیلی تنگ می تواند دمای بدن شما را افزایش دهد . و باعث شود بیشتر عرق کنید . که دقیقاً همان محیطی است که باکتری ها دوست دارند . به ویژه در اطراف ناحیه کشاله ران. مواد مصنوعی تنگ همچنین رطوبت را در جای خود نگه می‌دارد . به همین دلیل است که شلوارهای گشاد یا لباس‌های گشاد زیبا در روزهای عرق‌ریز تابستان برای خنک و شاداب نگه‌داشتن شما و تمیز نگه داشتن شما در مورد هر نوع عفونت قارچی بسیار مهم است.

اطلاعات بیشتر:  کفش مخصوص دویدن چه کفشی است و چه ویژگی هایی دارد

4.می تواند به مشکلات معده کمک کند

لباس‌های تنگ و به‌ویژه هر چیزی که کمربند تنگ داشته باشد می‌تواند باعث ناراحتی در معده شود. هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی می نشینی احساس کنی که آن گروه به تو دست می دهد.

اما مشکلات کمربند تنگ فراتر از فشار و ناراحتی است. آنها حتی می توانند برای سیستم گوارش شما مضر باشند و می توانند اسید معده را افزایش دهند. نه تنها یک نقطه فشار بر روی کمر، اندام‌های شما را منقبض می‌کند، بلکه شلوارهای تنگ نیز می‌توانند اسید معده را به سمت مری بالا ببرند که می‌تواند منجر به رفلاکس اسید و سوزش سر دل شود.

تانر می‌گوید مشکلات گوارشی به دلیل لباس‌های تنگ ایجاد می‌شوند، زیرا “آنها اجازه نمی‌دهند روده و معده شما آزادانه حرکت کنند، زیرا سعی می‌کنند غذا را منقبض کنند و به سمت خود برانند.” در عوض، روده‌ها در فضای کوچکی قرار می‌گیرند و قادر به پشتیبانی از فرآیند گوارش نیستند.

5.می تواند به گردش ضعیف اضافه کند

یک دامن تنگ، یک لباس تنگ، یا حتی یک سوتین تنگ همگی می‌توانند جریان خون آزاد را کاهش دهند. گردش خون ضعیف خبر بدی است، به ویژه برای کسانی که در حال حاضر در معرض خطر مشکلات سلامتی مانند ترومبوز ورید عمقی یا لخته شدن خون به دلیل نشستن طولانی مدت یا بیش از وزن توصیه شده یا به دلیل سن، سیستم ایمنی ضعیف و غیره هستند. داشتن گردش خون خوب و جریان خون سالم برای سلامت طولانی مدت ما ضروری است، بنابراین از دامن مدادی تنگ چشم پوشی کنید و به جای آن شلوارهای گشاد را داخل آن قرار دهید.

6.می تواند منجر به مشکلات ستون فقرات و عضلات شود

شلوار جین لاغر، دامن های مدادی، لباس های ساختار یافته، ژاکت تنگ، کیف شانه ای سنگین و پاشنه بلند سیخ دار – همه این انتخاب های مد می تواند منجر به اختلالات ستون فقرات و مشکلات عضلانی شود . زیرا بر روی ماهیچه ها و ماهیچه های شما تأثیر می گذارد. ستون فقرات در شرایط کاری خوب باقی بماند. تحقیقات زیادی در مورد کفش‌های پاشنه بلند و مشکلاتی که می‌توانند برای کمر و ستون فقرات ایجاد کنند، انجام شده است، اما وقتی با لباس‌های تنگ ترکیب می‌شود، می‌تواند انواع خرابی‌ها را ایجاد کند و همه چیز را از نیشگون گرفتن عضلات گرفته تا تونل کارپ، آرتریت و حتی مشکلات تعادل ایجاد کند .

اطلاعات بیشتر:  تاریخچه هودی

7.می تواند شما را غش کند

ما فقط باید به زمانی نگاه کنیم که یک زن جوان از کرست به عنوان سبک مد استفاده می کرد تا مشکلات ناشی از لباس های تنگ را ببینیم. کرست ها با انواع دردسرها عرضه می شدند و طوری طراحی شده بودند که به اندازه های غیرممکن در کمر فشار بیاورند.

خوشبختانه کرست‌ها دیگر وجود ندارند، اما این بدان معنا نیست که با سبک دیگری از لباس‌های تنگ جایگزین نشده‌اند. کرست ها را با اسپندکس و تاپ های تنگ عوض کرده ایم و نتیجه ثابت می ماند. هر پوشش تنگ می تواند تنفس شما را محدود کند و به ریه های شما اجازه مکش هوای مورد نیاز خود را نمی دهد.

نتیجه کوتاه مدت این است که شما رو به پایین روی زمین هستید. در دراز مدت کاهش دریافت اکسیژن است. در رگ مشابه، پیراهن‌ها و کراوات‌هایی که دور گردن خیلی تنگ هستند می‌توانند گردش خون به مغز را کاهش دهند و منجر به سردرد، تیرگی و تاری دید شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید