کفش کشتی باید چه وِیژگی هایی را داشته باشد تا ما اسیب نبینیم؟

Rate this post
 کشتی
کشتی

فرقی نمی کند که دانشجوی دبیرستان باشید یا کشتی گیر المپیکی: داشتن بهترین کفش های کشتی ضروری است. آنها به شما امتیاز چنگ زدن می دهند ، از شما در برابر آسیب دائمی محافظت می کنند و هنگام کشتی راحتی را ایجاد می کنند. این راهنما برای کمک به شما در یافتن کامل ترین و موثرترین کفش های کشتی مناسب برای نیازهای منحصر به فرد شما تهیه شده است.

کفش یکی از نیاز های اولیه انسان در هر کاری است هنگام کشتی نیز باید از کفش کشتی مناسب خودمان استفاده کنیم.وقتی نوبت به مبارزه با ورزش می رسد ، تجهیزات بسیار مهم تر از شرایط دیگر می شوند. زیرا در هنگام رقابت دو ورزشکار ، احتمال آسیب دیدگی بسیار بیشتر است. البته ، هدف اصلی جنگ واقعی زخمی کردن دشمن نیست . اما این اتفاق می تواند به طور تصادفی در ورزش های رزمی نیز رخ دهد.

به همین دلیل است که شما همیشه می خواهید مطمئن باشید از تجهیزات مناسبی برای انجام ورزش خود استفاده می کنید . چه یک دستکش بوکس باشد یا یک جفت کفش مخصوص کشتی . در حقیقت ، این کفش ها موضوع مقاله امروز خواهند بود ، زیرا ما قصد داریم نحوه طراحی آنها را بیان کنیم.

کفش های کشتی یکی از مهمترین قطعات دنده ای است. که کشتی گیران به دلایل مختلفی برای رقابت نیاز دارند و ما در این راهنما به بررسی همه آنها خواهیم پرداخت. در پایان این مقاله ، شما یک متخصص کفش خواهید بود . و حتی ممکن است به شما در انتخاب جفت مناسب برای نیازهای شما کمک کند.

چرا اصلا کفش کشتی بخریم؟

زمان صداقت فرا رسیده است . اینجا این بازار با دید بالا نیست اکثر مردم وقتی به این ورزش فکر می کنند به جنبه کفش آن فکر نمی کنند. هر چند این کفش ها یک مزیت تاکتیکی کم ارزش را ارائه می دهند. آنها به راحتی می توانند مهمترین وسیله ای باشند که یک کشتی گیر در اختیار دارد. کفش های کشتی برای کمک به پا و مچ پا با ایجاد ثبات و پشتیبانی بیشتر ساخته شده اند. این به نوبه خود باعث می شود پاهای شما روی حصیر نرم و عرق نلغزد.

علاوه بر این ، کفش های کشتی با پشتیبانی بالاتر از ناحیه مچ پا نسبت به سایر کفش ها ساخته می شوند . تا مچ پا از چرخش یا پیچ خوردگی با حرکات تند و سریع جلوگیری کند. میزان کشش مورد نیاز به طور معمول در طول یک مسابقه کشتی با اکتان بالا می تواند به طرز شگفت آوری نجومی باشد. کفش های باکیفیت کشتی در برابر تشک عمل می کنند . و ثبات را از هر جهت برای کشتی گیر فراهم می آورند.

کفش های کشتی در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند که برای همه از مبتدیان تا کشتی گیران حرفه ای ساخته شده است. داشتن یک جفت کفش با کیفیت خوب به کشتی گیر در رسیدن به حداکثر پتانسیل بدنی کمک می کند و همچنین افزایش عملکرد را تجربه می کند. کفش های کشتی نه تنها برای حرفه ای ها و مبتدیان در همه اندازه ها وجود دارند . بلکه انواع مختلفی از سبک ها ، رنگ ها و رنگ های مختلف را نیز برای کشتی گیران در اختیار دارند.

کفش کشتی چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات ریز و درشت درباره این کفش ها بپردازیم . بیایید درمرحله اول آنچه را که هستند ، بپوشانیم. در حالی که بدیهی است کفش های کشتی که قرار است توسط کشتی گیران هنگام تمرین ورزشی مورد استفاده قرار گیرند باید ویژگی هایی داشته باشد ، اما دقیقاً چه چیزی این کفش ها را از سایر کفش ها متمایز می کند؟

کفش های کشتی مخصوصاً کفش های ورزشی نازکی هستند. که هدف اصلی آنها محافظت از پاهای کشتی گیر در طول مسابقه است.هرچند که از پشتیبانی مهمی نیز برخوردار هستند. کفش های کشتی ابتدا در دهه 1970 تولید می شدند. و از ابتدای تاسیس آن ها مسیری طولانی را طی کرده اند.

معیارهای اساسی در کفش کشتی

چند ویژگی وجود دارد که در طراحی این کفش ترجیح داده می شود زیرا تمرین ورزشی را برای شما آسان می کند. دوام ، وزن کم ، انعطاف پذیری ، پشتیبانی و چسبندگی همه در کفش های کشتی ضروری است . و بسیاری از ویژگی های آنها برای برجسته سازی این مزایا است.

وزن کم

کفش های سبک کشتی همیشه ترجیح داده می شوند . زیرا استفاده از پا یکی از مهمترین قسمت های تبدیل شدن به بهترین کشتی گیر ممکن است. اگر کفش های شما خیلی سنگین باشد ، پای شما را سنگین می کند و چابکی شما را کمتر می کند.

محافظت از پا

یکی از اصلی ترین دلایلی که کشتی گیران حتی کفش می پوشند این است که در طی یک دوره از مسابقه پایشان آسیب نبیند. کشتی یک ورزش شدید است و شما می توانید گاهی اوقات در گرمای لحظه صدمه ببینید . بدون اینکه حتی متوجه آن شوید ، به خصوص وقتی که شما و حریف دائماً پاها را حرکت می دهید.

ناخن های شکسته ، پاهای مهره دار و پارگی رباط ها همه آسیب های احتمالی پا برای کشتی گیران است. و یک کفش ساده محافظت کافی را برای جلوگیری از آسیب دیدگی آنها فراهم می کند. در حالی که آسیب های پا ممکن است خیلی شدید نباشد ، اما هیچ دلیلی برای خطر درد و ناراحتی غیر ضروری وجود ندارد.

انعطاف پذیری

همچنین منظور این است که کفش های کشتی بسیار انعطاف پذیر تر از سایر کفش های ورزشی هستند . البته برخی از کشتی گیران انعطاف پذیری بیشتری در موضع گیری خود ترجیح می دهند در حالی که برخی دیگر سفت و سخت خواهند ماند و در عوض کفش هایی با چسبندگی بیشتر را انتخاب می کنند.

اینکه کفش مورد نظر شما چقدر انعطاف پذیر باشد به طراحی کف بستگی دارد و دو نوع اصلی وجود دارد که شما را با آن روبرو می کنید: کف شکاف و یکدست. به زودی به تفاوت این دو نوع کفش خواهیم پرداخت.

کفش شکاف

دو کف پا برای این کفش ها وجود دارد که اولین گزینه کف شکاف است. همانطور که تصور می کنید ، کفه شکاف شکافی است که در وسط کفش جدا می شود. این منجر به سطح تماس کمتری با زمین می شود ، در نتیجه چسبندگی کاهش می یابد اما انعطاف پذیری کفش را به طرز چشمگیری بهبود می بخشد.

کفش یکدست

از طرف دیگر ، شما می توانید کفش های کشتی را انتخاب کنید که دارای یک شکل باشد .که در آنجا که طول پا را گسترش می دهد ، یک طراحی سنتی تر است. کفش های یکتایی کشتی شما را از لغزش زیاد باز می دارد ، زیرا آنها یک لمس تماس بزرگتر با زمین را دارند .

پشتیبانی کفش کشتی

البته ، پشتیبانی از مچ پا نیز مانند هر کفش دیگری که در یک ورزش استفاده می کنید بسیار مهم است. پشتیبانی بیشتر از مچ پا احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد. آسیب دیدگی مچ پا در کشتی تا حدی رایج است ، به خصوص هنگامی که از سبک پا بیشتر استفاده کنید.

کفش های کشتی تقریباً همیشه از طراحی بالایی برخوردار هستند تا بتوانند در حین ورزش ، مچ پا را مهاربند نگه دارند. البته ، بالا بودن به طور خودکار به این معنی نیست که کفش ها پشتیبانی زیادی از شما ایجاد می کند. شما باید از نزدیک به نحوه طراحی قسمت بالایی کفش نگاهی بیندازید.
مارک های تجاری

کفش کشتی
کفش کشتی


مارک های تجاری

مارک های مختلف با فلسفه های مختلفی در زمینه طراحی تولید این کفش ها وجود دارند.به این معنی که شما می توانید به نوع کفش آنها برای این ورزش وابسته شوید. بیشتر اوقات ، اولین چیزی که باید هنگام امتحان یک مارک جدید به آن توجه کنید اندازه آن است ، زیرا ممکن است استانداردهای مختلفی وجود داشته باشد.

به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها اندازه ای بزرگتر از کفش های روزمره شما را انتخاب می کنند در حالی که سایزهای دیگر فقط در صورت اندازه کوچکتر مناسب خواهند بود. به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت ها ممکن است چندین خط کفش کشتی داشته باشند که برای ورزشکارانی ساخته شده است که از موضع و سبک های مختلفی استفاده می کنند.

جنس کفش ها

کفشهای ورزش کشتی در انواع جنس ها تولید می شوند. از مش گرفته تا چرم. اگر پا های شما خیلی عرق می کند از مش استفاده کنید . در غیر این صورت از چرم استفاده کنید زیرا چرم پشتیبان بهتری است.

نتیجه گیری

طراحی این کفش ها مسئله ای پیچیده تر از محافظت از پای رقبا است و ما امیدواریم که بتوانیم نگاهی اجمالی به آن دنیا داشته باشیم. از اینکه وقت گذاشتید و راهنمای ما را خواندید متشکریم.

1 دیدگاه دربارهٔ «کفش کشتی باید چه وِیژگی هایی را داشته باشد تا ما اسیب نبینیم؟»

  1. بازتاب: در ورزش کشتی به چه نکاتی دقت کنیم تا اسیب نبینیم؟ - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید