استانداردهای لباس رسمی

Rate this post
استانداردهای لباس رسمی
استانداردهای لباس رسمی

لباس رسمی یک اصطلاح مد است که نوع خاصی از لباس را توصیف می کند. در انگلستان از آن به عنوان لباسهای رسمی یاد می شود. لباس رسمی به لباس هایی گفته می شود که در رویدادهای رسمی مانند عروسی ها، رقص های جشن، جشن ها، و وظایف دولتی بالاتر مانند شام های دولتی پوشیده می شود. این لباس ها در ایالات متحده استانداردهایی را تعیین می کند که سایر کشورها بر اساس آن عمل می کنند. اغلب، کشوری با قد و قامت کمتر کد لباس رسمی ندارد. آنها ایالات متحده را رعایت می کنند و کد لباس رسمی ما مطابقت دارد. هنگامی که مقامات بلندپایه کشورهای دیگر به این کشور سفر می کنند، اغلب لباس کامل کشور خود را می پوشند. داشیکی و ساری نمونه های بارز این لباس ها هستند.

بر خلاف هر بخش از جوامع آگاه به مد، سبک های لباس عنوان خود را از لباس های مردانه به جای زنانه می گیرند. استانداردهایی وجود دارد که بر لباسهای رسمی مردان حاکم است. این موارد در رویدادهایی که عموم مردم مشاهده خواهند کرد، به شدت رعایت می شوند. آنها همچنین در جشن های دبیرستان، رقص های رسمی و نمایش های جوایز تجاری سرگرمی هستند.

برای کسانی که در مناصب بالاتر یا سلطنتی نیستند، لباسهای رسمی را می توان با کد لباس رتبه بندی کرد. این کدهای لباس در نوزده صد سال زمانی که آمریکای شمالی استاندارد جهانی را تعیین کرد، ایجاد شد. از زمان جنگ جهانی دوم، استانداردهای لباسهای رسمی تغییر کرده است. آنها آرام تر و سفت تر شده اند. اگرچه کارشناسان صنعت مد هنوز از آداب لباس پوشیدن گذشته استفاده می کنند، مخصوصاً برای مراسم عروسی، لباسهای رسمی و نیمه رسمی تغییر کرده است. مشاوران مد از نام های امروزی برای تعریف لباسهای رسمی یا نیمه رسمی استفاده می کنند.

لباس رسمی مردانه

لباس دادگاه – این لباس توسط دادگاه و مقامات دولتی پوشیده می شود. طراحی آن در طول قرن ها تغییر نکرده است. ژاکت یقه بلند و دکمه دار است و روی سرآستین و سینه گلدوزی طلایی رنگ دارد. ژاکت نیز دارای دم بلند است. شلوار شلواری نامیده می شود و دو طرف آن دارای لوله های بافته طلایی است. کلاه سه طرفه با چرم شترمرغ در بالا.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کفش مخصوص تکواندو

کراوات سفید برای شام و مجالس کوچک. این رسمی ترین کد لباسی است که در بریتانیا وجود دارد. هنگامی که یک شام دولتی برای مقامات دولتی وجود دارد، معمولاً کراوات سفید است.

کراوات مشکی این یک کد لباس است که در آن لباسهای رسمی ضروری است، اما نه در حد کراوات سفید. یک رویداد کراوات مشکی مستلزم پوشیدن کت شام است. کراوات مشکی را می توان در هر نوع کارکردی پوشید. لباس صبح برای صبحانه و برانچ است.

لباس صبح یک دسته خاص از لباس های مردانه است. به غیر از لباس مجلسی، رسمی ترین نوع لباس پوشیدن است. علیرغم نام، ممکن است هر زمانی قبل از ساعت 5 بعد از ظهر پوشیده شود.

لباس صبح شامل:

یک مانتو صبحگاهی

جلیقه ای که ممکن است تک یا دو سینه باشد

یک جفت شلوار رسمی که با آویز پوشیده شده است

یک پیراهن دو بند یک یقه سفید سفت

یک کراوات

کفش رسمی مشکی

کت معمولاً مشکی است، در این صورت شلوار تقریباً همیشه راه راه خاکستری خواهد بود. جلیقه سالها همیشه خاکستری بود. در جامعه امروزی گاهی اوقات از جلیقه های رنگی و طرح دار استفاده می شود، اما این ها واقعاً فقط برای مراسم عروسی مناسب هستند. شلوار بدون کاف و چین دار است. از آویزها برای جلوگیری از نمایان شدن بند استفاده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید