راهنمای خرید کلاه

5/5 - (1 امتیاز)
راهنمای خرید کلاه
راهنمای خرید کلاه

سر، مانند اثر انگشت، برای هر فردی منحصر به فرد است. هنگام خرید کلاه باید متناسب با چهره، شخصیت و تیپ بدنی شما باشد. متأسفانه، وقتی وارد یک فروشگاه کلاه می‌شوید، کارمندان همیشه این ملاحظات کلیدی را به شما یادآوری نمی‌کنند. قبل از تصمیم گیری در مورد نوع کلاه برای خرید، مهم است که انواع کلاه را بشناسید.

انواع کلاه

کلاهک توپ: کلاه توپی دارای ساختار پانلی با لبه ای است که رو به جلو است. کلاه توپ انواع مختلفی دارد:

اسنپ ​​بک : اسنپ بک یک کلاه توپی است که دارای یک گیره پلاستیکی در پشت برای تنظیم قطر آن است. این نوع کلاه توپی در دهه 1950 شروع شد اما در نهایت تا دهه 80 و 90 محبوبیت کمتری پیدا کرد که دوباره به سبک ظاهر شد.

کلاه مناسب : کلاه مناسب کلاه بیسبال استانداردی است که از شش مثلث پارچه ای ساخته می شود و روی آن دکمه ای پوشیده از پارچه به نام اسکوچی روی آن قرار می گیرد. (شرط می‌بندید که قبلاً آن را نشنیده‌اید!) همانطور که از نام آن پیداست، این کلاه‌ها روی سر شما نصب می‌شوند، بنابراین قبل از خرید باید مطمئن شوید که دور سر خود را می‌دانید.

پشت بند : کلاه بند بند یا کلاه 5 یا 6 صفحه ای است . که از بند پلی استر یا چرمی استفاده می کند. تا بتوانید کلاه را متناسب با اندازه سر خود تنظیم کنید.

کلاه کامیون دار : ممکن است شما کلاه های کامیون دار مشتری را دیده باشید که توسط شرکت هایی که می خواهند تجارت خود را تبلیغ کنند ارائه می شود. این معمولاً از مش و فوم ساخته می شود و معمولاً به صورت اسنپ بک است. کامیون داران و افرادی که در صنعت کشاورزی کار می کنند به طور سنتی از این نوع کلاه استفاده می کنند.

لوبیاها: این کلاه ها مخصوصاً برای گرم نگه داشتن سر به خصوص در فصل زمستان و جلوگیری از ورود موهای صورت شما استفاده می شود. انواع مختلفی از لوبیا وجود دارد، از جمله کلاهک جمجمه و همچنین لوبیای لوبیا، رول آپ و پوم پوم.

اطلاعات بیشتر:  معرفی 5 تا از بهترین انواع مختلف کفش وزنه برداری

خرید کلاه مناسب

هنگام انتخاب کلاه مناسب، باید فرم صورت خود را در نظر بگیرید. مدل‌های کلاه خاصی وجود دارد که متناسب با هر شکل صورت است.

مربع: اگر صورت شما مربع است، به احتمال زیاد پیشانی پهن، گونه ها و خط فک قوی دارید. به دنبال کلاه هایی باشید که تمام زوایای شما را نرم می کند، مانند کلاه های فلاپی یا کلاه هایی که نمایه ای منحنی دارند.

الماسی شکل: برجسته ترین ویژگی صورت الماسی شکل، زوایای آن است. دارای پیشانی باریک، گونه های پهن و چانه نوک تیز است. اگر صورت الماسی شکل دارید، به دنبال چیزی با لبه متوسط ​​تا پهن باشید.

گرد: یک صورت گرد تقریباً از یک طرف به سمت بالا دارای ابعاد یکسانی با بالا به پایین است، بنابراین شما می خواهید چیزی بخرید که تقارن را از بین ببرد. به دنبال کلاه هایی باشید که می توانند به سمت جلو یا به پهلو کج شوند یا لبه های مایل یا قله ای داشته باشند.

مستطیل: اگر صورت مستطیلی دارید، پهنای صورت شما به میزان قابل توجهی کمتر از بلند است. صورت شما تماماً در مورد خطوط موازی طولانی بین پیشانی و چانه و سمت چپ به سمت راست صورت است. به دنبال کلاه هایی باشید که این خطوط را یکدست کرده و توجه را از خطوط طولانی دور کند . کلاه های لبه پهن یا روزنامه فروشی باید این کار را انجام دهند. همچنین مهم است که اندازه سر خود را در نظر بگیرید. کلاه شما باید متناسب با دور سرتان باشد زیرا کلاه بیش از حد بزرگ شلخته به نظر می رسد و در جای خود باقی نمی ماند، در حالی که کلاه خیلی کوچک احساس تنگی می کند و ممکن است با بقیه بدن شما نامتناسب به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید