معرفی کلی تاریخچه و دارایی برند ادیداس و بیان مزایای برند ادیداس

Rate this post
برند ادیداس
برند ادیداس

برند ادیداس یک شرکت چند جانبه آلمانی است. و که در زمینه تولید و فروش جهانی کفش ، پوشاک ، تجهیزات ، لوازم جانبی ، عینک ، ساعت فعالیت می کند. دفتر مرکزی برند ادیداس در شهر هرتسوگن‌آوراخ در ایالت بایرن است. شرکت های تولید پوشاک ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیرمجموعه‌های برند ادیداس هستند. آدیداس بزرگترین تولیدکننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین تولیدکننده بزرگ لوازم ورزشی در جهان است . اخرین تحقیقات نشان می دهد که برند نایک بزرگ ترین تولیدکننده لوازم ورزشی در جهان است.

بنیان گذار شرکت ادیداس آدولف داسلر بوده است . که در سال ۱۹۲۴ با کمک بردارش رودولف توانست تولید کفش های ورزشی را شروع کند. پس از جدایی رودولف از برادرش توانست که برند پوما را بنیان گذاری کند.

تاریخچه برند ادیداس

در سال 1920 آدولف داسلر بیست ساله توانست کفش های ورزشی زيبا و با دوام توليد کند. آدولف داسلر پس از پیدا کردن مشتری های زیاد تصمیم به ثبت شرکت خود گرفت . اشنایان به آدولف داسلر ادی می گفتند . او با استفاه از همین اسم و ترکیب ان به نام خانواده گی خود برند ادیداس را نام گذاری کرد. علاوه بر این او لوگویی برای شرکت خود انتخاب کرد . در نتیجه توانست شرکت خود را در سال 1948 به ثبت برساند .

اما اینا ها برای آدولف داسلر کافی نبود . او مدتی بعد گرم کن های ورزشی و تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت را نیز به محصولات شرکت خود اضافه کرد. علاوه بر این آدولف داسلر تصمیم به عوض کردن لوگو خود گرفت . و لوگو یی که دارای سه خط کوچک تا بزرگ بود را برگزید. شاید بگویید چرا سه خط.

زیرا آدولف داسلر نام ادیداس را از سه حرف اسم خود برگزیده بود. تصمیم گرفت که لوگو خود را نیز سه خط قرار دهد. سرانجام آدولف داسلر در سن 78 سالگی يعنی در سال 1978 فت کرد. در نتیجه شرکت ادیداس به پسر آدولف داسلر رسید . ولی پسر آدولف داسلر نتواست شرکت ادیداس را حفظ کند. درنتیجه سال1989 شرکت ادیداس به شرکتی سهامی تبدیل شد.

لوگو برند ادیداس
لوگو برند ادیداس

دارایی ادیداس

در اخرین باری که برند ادیداس را ارزش گذاری کردن به سال 2013 بر می گردد. در سال 2013 ارزش برند ادیداس را چیزی حدود 6 میلیارد یورو ارزش گذاری کردند.

رقابت پوما با ادیداس

آدولف داسلر و رودولف پس از جدایی از یکدیگر وارد رقابت شدیدی شدند. این مسئله باعث شد شهرشان به‌طور غیررسمی به دو بخش تبدیل شود . و به شهر گردن خم شهرت یابد. این شهر به گونه ای شده بود که نیمی از مردم از برند پوما و نیمه دیگر از برند ادیداس حمایت می کرند. به گونه که دریکی مسابقات فوتبال نیمی از بازیکنان کفش پوما و نیمه دیگر کفش ادیداس پوشیده بودند.

با مرور زمان محبوبیت برند ادیداس بیشتر شد . ولی برند پوما این وضیعت را قبول نکرد و اعلام کرد . که برند پوما به هر نفر از مردم شهر یک کفش پوما هدیه می دهد. با اینکه صاحبان این برند ها با هم برادر بودند ولی همیشه در رقابت بودن و حاضر بودن پول های زیادی برای تبلیغ برند خود بپرازند. برای مثال برند پوما با پرداخت پول به آرمین هری دونده ، از او خواست کرد که کفش‌های پوما را در مسابقات خود بپوشد. قبل این موضوع آرمین هری دونده با شرکت ادیداس قرار داد داشت . به همین دلیل درخواست برند پوما را رد کرد و پول بیشتری از ادیداش خواست.

پوما یا ادیداس

نمی توان گفت پوما بهتر است یا ادیداس . زیرا هر یک از این برند ها در صنعتی خوب هستند. مثلا شاید کفش های ادیداس برای دویدن بهتر از کفش های پوما باشند. ولی کفش ها پوما در فوتبال بهتر باشند. اما با اخرین تحقیقاتی که کارشناسان ما کرده کفش ها و گرم کن های ادیداس بیشتر از کفش ها و گرم کن های پوما استفاده می شوند.

مزایای برند ادیداس

یک : تقاضای این برند از برند پوما بیشتر است.

دو : در هرحوضه ای فعالیت می کند.

سه: در طرح ها و رنگ های مختلف محصول تولید می کند.

چهار : محصولات ادیداس جنس بسیار خوبی دارند.

معایب برند ادیداس

قیمت محصولات ادیداس به خاطر برند بودن کمی بالاست.

امروزه این مارک خیلی مد شده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کلی تاریخچه و دارایی برند ادیداس و بیان مزایای برند ادیداس»

  1. بازتاب: معرفی برند ریباک و بیان ویژگی های منحصر به فرد این برند | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید