تاریخچه برند ایسی میاکه

5/5 - (1 امتیاز)
تاریخچه برند ایسی میاکه
تاریخچه برند ایسی میاکه

اولین مجموعه ایسی میاکه در سال 1971 در نیویورک راه اندازی شد . و از پاییز 1973 در هفته مد پاریس به نمایش درآمد. از ابتدا تا به امروز ، طراحی ایسی میاکه بر مفهوم “یک تکه پارچه” متمرکز شده است.

ایسی میاکه مرزهای شرق و غرب را در هم شکست و “بدن ، پارچه ای که آن را می پوشاند و رابطه ای راحت بین این دو” را به عنوان یک مفهوم اساسی دنبال کرد ، هم مردم را تکان داد . و هم در سراسر جهان طنین انداز شد.

ایسی میاکه با تعداد زیادی پرسنل خلاق و تکنیک های جدید خلاقانه رشد کرده است . اما سبک اصلی طراحی آن – ایجاد لباس از مواد اولیه با تحقیقات یک نخ واحد – از نسل ها فراتر رفته است. این برند از بهار تابستان 2020 توسط طراح ساتوشی کاندو رهبری می شود . زیرا رابطه بین بدن و لباس را با ایده های خلاقانه برای زنان مدرن بررسی می کند.

تاریخچه ایسی میاکه

فروشگاه برند ایسی میاکه
فروشگاه برند ایسی میاکه

ایسی میاکه در هیروشیما ، در جنوب ژاپن ، در سال 1938 متولد شد. در سال 1965 از دانشگاه هنر تاما در توکیو فارغ التحصیل شد . جایی که در رشته طراحی گرافیک تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی ، او تنها سه ماه پس از ورود کنزو تاکادا ، اولین طراح ژاپنی که در فرانسه موفق شد ، به پاریس رفت.

میاکه و کنزو در توکیو یکدیگر را می شناختند و در مدرسه خیاطی ، l’Ecole de la chambre sendicale de la couture ، با هم درس می خواندند. در سال 1966 ایسی میاکه به عنوان شاگرد زیر نظر Guy Laroche کار کرد . و دو سال بعد در ژوانشی شاگردی کرد. سپس به نیویورک رفت تا قبل از بازگشت به توکیو ، با طراح آمریکایی جفری بین همکاری کند . و در آنجا استودیوی طراحی میاکه را تاسیس کرد.

اطلاعات بیشتر:  تاریخچه برند بربری یا باربری Burberry چیست؟

یکی از دوستان نیویورکی میاکه برخی از نمونه های طراحی او را به مجله Vogue و یک فروشگاه بزرگ برد . Vogue و هم Bloomingdale مشتاق کار او بودند . و Bloomingdale آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت . که Miyake یک بخش کوچک در فروشگاه گرفت.

اولین مجموعه کوچک او در نیویورک شامل تی شرت های رنگ شده با طرح های خالکوبی ژاپنی و مانتوهای ساکیکو دوزی بود. در سال 1973 ، هنگامی که لباس آماده فرانسوی برای اولین بار به عنوان prêt-port-porter نهادینه شد . میاکه به پاریس دعوت شد تا با دیگر طراحان جوان مانند سونیا ریکیل و تیری موگلر به یک نمایش گروهی بپیوندد. او دو سال بعد در آنجا بوتیک باز کرد و به نمایش مجموعه خود در پاریس ادامه داد. میاکه بعداً عضو رسمی سازمان pret-port-porter فرانسه شد.

پارچه میاکه

محصول برند ایسی میاکه
محصول برند ایسی میاکه

میاکه بیشتر به خاطر پارچه های اصلی اش شهرت دارد. او با مدیر نساجی خود ، Makiko Minagawa ، همکاری می کند . که ایده های انتزاعی او را تفسیر می کند. او با میناگاوا و کارخانه های نساجی ژاپنی موفق ترین مجموعه تجاری خود را با نام Pleats Please در سال 1993 معرفی کرد.

به طور سنتی ، قبل از بریدن لباس ، چین ها به طور دائمی فشرده می شوند . اما او این کار را برعکس انجام داد. او لباسی را دو نیم تا سه برابر اندازه مناسب برید و جمع کرد. سپس مواد را تا کرد ، اتو کرد و بر آن نظارت کرد . تا خطوط مستقیم در جای خود باقی بمانند. سرانجام این لباس در یک پرس بین دو ورق کاغذ قرار گرفت . که از آن با چین های دائمی بیرون آمد.

میاکه می گوید: هنگامی که من برای اولین بار در ژاپن شروع به کار کردم ، مجبور شدم با پرستش بیش از حد مردم ژاپن به کالاهای خارجی و ایده ثابت اینکه لباس باید چگونه باشد روبرو شوم. من می خواستم فرمول سخت لباس را که ژاپنی ها از آن پیروی می کردند ، تغییر دهم.

اطلاعات بیشتر:  کفش پیاده روی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ تا به بدنمان اسیب نرساند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید