تاریخچه شلوار جین

5/5 - (1 امتیاز)
تاریخچه شلوار جین
تاریخچه شلوار جین

تاریخچه شلوار جین , شلوار جین شلواری است که از پارچه جین یا دنیم ساخته شده است. آنها توسط ژاکوب دیویس و لوی اشتراوس در سال 1873 اختراع شدند و فرسوده اما در زمینه ای متفاوت. نام شلوار جین از شهر جنوا در ایتالیا گرفته شده است، مکانی که در آن پارچه‌های مخملی نخی به نام جین تولید می‌شد. لوی اشتراوس در سال 1851 از آلمان به نیویورک آمد تا به برادر بزرگترش که یک فروشگاه کالاهای خشک داشت بپیوندد.

در سال 1853 او در مورد گلد راش در غرب شنید، بنابراین به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد تا شعبه غربی تجارت کالاهای خشک خانوادگی را تأسیس کند. او در آنجا، پارچه های پنبه ای می فروخت. یکی از مشتریان او جیکوب دبلیو دیویس، خیاطی از رنو، نوادا بود. دیویس اقلام کاربردی مانند چادر، پتوی و روکش واگن می ساخت.

یک روز مشتری او یک شلوار محکم سفارش داد که می توانست کار سخت را تحمل کند. او آنها را از جینی که از Levi Strauss & Co خریداری کرده بود درست کرد و با قرار دادن پرچ های مسی در مکان هایی که شلوارها بیشتر پاره می شوند: جیب ها و مگس ها آنها را قوی تر کرد. وقتی می خواست آنها را ثبت کند، به لوی اشتراوس نامه نوشت و آنها شریک شدند. آنها یک کارخانه بزرگتر افتتاح کردند و شلوار جین به این ترتیب متولد شد.

تاریخچه ساخت شلوار جین

تاریخچه ساخت شلوار جین
تاریخچه ساخت شلوار جین

شلوار جین از ماده ای به نام جین ساخته شده است. نام “جین” از نام پارچه محکمی به نام “Serge de Nîmes” گرفته شده است . که در ابتدا در Nîmes فرانسه ساخته شد. بافندگان نیمز تلاش کردند تا کرک پنبه‌ای را که در شهر جنوا ایتالیا ساخته می‌شد، بازتولید کنند، اما شانسی نداشتند. با آزمون و خطا، پارچه‌ای دیگر ساختند که به جین معروف شد. منسوجات جناغی پنبه ای بود که در آن پود از زیر دو یا چند نخ تار می گذرد.

اطلاعات بیشتر:  نحوه شروع وزنه برداری: راهنمای مبتدیان

تارهای تار به رنگ نیلی رنگ می‌شدند . در حالی که نخ‌های پود سفید باقی می‌ماند که از یک طرف به جین رنگ آبی و از طرف دیگر سفید می‌داد. جین بسیار بادوام است و به همین دلیل است که توسط افرادی استفاده می شود که به لباس هایی با دوام طولانی نیاز دارند. به همین دلیل است که توسط لوی اشتراوس و جیکوب دبلیو دیویس برای مواد شلوار جین استفاده شد.

رنگ نیلی رنگی است که برای رنگ آمیزی جین استفاده می شود. این یک رنگ ارگانیک با رنگ آبی متمایز است. از قدیم الایام در هندوستان که نام خود را از آنجا گرفته است، تولید و مورد استفاده قرار می گرفت. از هند، نیل به مصر، یونان و رم وارد می شود. سایر تمدن های باستانی مانند چین، ژاپن، بین النهرین، مصر، بریتانیا، بین النهرین، پرو، ایران و آفریقا نیز از نیل برای رنگرزی استفاده می کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید