تاریخچه کت چرمی

5/5 - (1 امتیاز)
تاریخچه کت های چرمی
تاریخچه کت های چرمی

کت چرمی نمادین، و قطعه بسیار مهم از تجهیزات موتورسیکلت، در طول زمان تغییر کرده و تکامل یافته است. راه خود را به فرهنگ عامه و تاریخ جهان باز کرده است. کت چرم همانند شلوار جین مشکی یکی از لباس هایی است. که همه ما باید در کمد لباس داشته باشیم، چه موتور داشته باشیم و چه نباشیم. به دلیل اهمیت کت چرم، بهتر است نگاهی به تاریخچه کت چرم و به طور خاص ژاکت دوچرخه سواری چرمی بیندازم. بیایید از ابتدا شروع کنیم.

تاریخچه کت های چرمی

شرکت اصلی طراحی ژاکت چرمی که بسیار محبوب شده است Schott NYC است. این شرکت نیویورکی در سال 1913 شروع به ساخت کت های چرمی کرد. این شرکت انواع کاپشن های چرمی ساخت و در سال 1928 اولین ژاکت موتور سیکلت چرمی خود را تولید کرد. این پرفکتو نامگذاری شد و نسخه‌ای از آن هنوز هم تولید می‌شود.

این ژاکت به لطف جیب های هوشمندانه و یک زیپ بزرگ بسیار محبوب بود. اکثر کاپشن های چرمی دیگر در آن زمان دارای دکمه بودند و این طرح زیپ دار بسیار برتر بود. این ژاکت ها و نسخه های مشابه در جنگ جهانی دوم در ارتش مورد استفاده قرار گرفتند. این به محبوبیت آنها در بسیاری از محافل مختلف کمک کرد. آنها به طور خاص در نیروی هوایی مورد استفاده قرار گرفتند، اما نسخه های آن در سایر شاخه های ارتش نیز ظاهر شد. کاپشن چرمی موتورسیکلتی که شات طراحی کرد موفق بود، اما تا دهه 1950 بود که واقعاً به موفقیت رسید و تعداد زیادی از طرح‌های کپی و دیگر طرح‌های اسپین‌آف را به وجود آورد.

این ژاکت ها و نسخه های مشابه در جنگ جهانی دوم در ارتش مورد استفاده قرار گرفتند. این به محبوبیت آنها در بسیاری از محافل مختلف کمک کرد. آنها به طور خاص در نیروی هوایی مورد استفاده قرار گرفتند، اما نسخه های آن در سایر شاخه های ارتش نیز ظاهر شد. کاپشن چرمی موتورسیکلتی که شات طراحی کرد موفق بود، اما تا دهه 1950 بود که واقعاً به موفقیت رسید و تعداد زیادی از طرح‌های کپی و دیگر طرح‌های اسپین‌آف را به وجود آورد.

اطلاعات بیشتر:  تاریخچه شلوار جین

سال 1953 تا 1990

در سال 1953، مارلون براندو، دلسوز، یکی را در فیلم The Wild One پوشید. این فیلم بسیار محبوب شد و تبدیل به فیلمی افسانه ای برای دنیای موتورسواری شد. ژاکت شات به طور ناگهانی توسط اکثر آمریکایی ها شناخته شد. از آنجا در سراسر جهان گسترش یافت و به نماد فرهنگی و نماد ضد فرهنگ تبدیل شد. با تغییر به دهه 1960، طرح کلاسیک ژاکت دوچرخه سواری که شات پیشگام بود، با نگرش های بی خیال همراه بود و راک اند رول هویت ضد فرهنگ آن را بیشتر کرد. این طرح تقریباً در همه جا دیده می شد و حتی پوشیدن آن شیک تر شد.

این روند کت چرمی به عنوان یک لباس شیک در دهه 1970 و در دهه 1980 با کت چرمی و به طور خاص طراحی کت دوچرخه سواری به عنوان نمادی از فردی که فردی فردگرا و آزاده بود ادامه یافت. این نماد ژاکت چرمی تا دهه 1990 ادامه داشت و هنوز هم رایج است. این روزها سبک‌ها و تنوع‌های بیشتری از کت چرم کلاسیک وجود دارد، اما تصویر شخصی که کت چرم را می‌پوشد در اوایل تثبیت شد و امروز نیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

چگونه کت ها تکامل یافته اند؟

چگونه کت های چرمی تکامل یافته اند؟
چگونه کت های چرمی تکامل یافته اند؟

کت چرم امروزه یک انتخاب مد روز است. همچنین یکی از بهترین راه ها برای ایمن و راحت ماندن در حین موتورسیکلت است. چرم دارای ویژگی های ذاتی است که به آن اجازه می دهد یکی از بهترین مواد برای تجهیزات محافظ موتور سیکلت باشد. طراحی کلاسیک که توسط Schott پیشگام بود همچنان ادامه دارد. با این حال، شرکت های دیگر طراحی را به عهده گرفته اند و آن را برای خود ساخته اند. همچنین، بسیاری از طرح‌های دیگر به کمد لباس افراد و پشت آن‌ها هنگام موتورسواری راه پیدا کرده‌اند.

شگفت‌انگیزترین چیز در مورد کت چرم این است که در واقع بسیار شبیه به کت‌های اصلی دهه 1920 است و هویت سرکشی که با کت‌های چرمی عرضه می‌شود تا به امروز ادامه دارد.

اطلاعات بیشتر:  چه چیزی کیفیت را در کت و شلوار مناسب تعریف می کند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید