معرفی برند ورساچه

5/5 - (1 امتیاز)
 معرفی برند ورساچه
معرفی برند ورساچه

در سال های گذشته گذشته ، برند ورساچه مانند برند های تام فورد و زارا و کانورس ….. یکی از شناخته شده ترین مارک های مد لوکس بوده . و لباس و اکسسوری هایی را که در خانه روی فرش قرمز هستند . و توسط برخی از مشهورترین افراد در جهان پوشیده می شود ، را تولید می کند.

امروزه نام و لوگوی نماینده این شرکت مترادف با این سطح از تجمل و سبک شده است. با این حال ، چه چیزی باعث شد برندورساچه این شهرت جهانی را به دست آورد و چگونه لوگوی آنها به خودی خود به چنین مد مشهور تبدیل شده است؟ در پایین ، ما نگاهی به تاریخ جذاب برندورساچه و لوگوی نماینده آن می اندازیم.

تاریخچه

در سال 1970 ، جیانی ورساچه طراح مد جدیدی بود که در کشور ایتالیا و در شهر میلان زندگی می کرد . تا سال 1972 ، او اولین مجموعه خود را برای شرکت های Callaghan ، Genny و Complice طراحی کرد. این مجموعه در دنیای کالا های لوکس مورد پسند قرار گرفته بودند . اما جیانی هنوز آرزو داشت که برند مد خود را تاسیس کند.

در سال 1978 ، جیانی توانست اولین بوتیک ورساچه را درمیلان تاسیس کند . و ارزو داشتن یک برند مد را به واقعیت تبدیل کرد. در زمان بازکردن این بوتیک ، جیانی یکی از تنها طراحان در این صنعت بود . که تمام جنبه های مارک خود را کنترل می کرد. این سطح کنترل به جیانی اجازه می دهد ورساچه را بر اساس دید دقیق خود راهنمایی کند . از نحوه طراحی لباس هایش گرفته تا نحوه نمایش و بازاریابی و …..

انقلاب ورساچه

در اوایل ، برندورساچه فقط لباس هایی را که طراحی می کرد می فروخت. اما با گذشت زمان ، در سال 1982 ، این شرکت با ارائه محصولات دیگر مانند مبلمان و چین خوب با مارک ورساچه شروع به پیشرفت کرد.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند دیور (DIOR)

جیانی با تعدادی از ستارگان برجسته در صنعت موسیقی ، مانند التون جان ، اریک کلاپتون ، نائومی کمپبل ، شر ، و…. مذاکره کرد تا هنگامی که این افراد جلوی دوربین هستند . از لباس های یک مارک استفاده کنند . تا لباس های این برند جلب توجه کند.

جیانی یکی از اولین طراحانی بود . که صنعت موسیقی را به صنعت مد پیوند داد . این موضوع برای این برند پاداش های زیادی به ارمغان اورد. برای مثال ناگهان همه می خواستند همان لباسی را که شِر روی آن بود . یا کمربندی که التون جان بر تن داشت بپوشند . و این به معنای سیل مشتریان جدید ورساچه بود.

اما در سال 1997 ، تراژدی رخ داد. در 15 جولای 1997 ، جیانی 50 ساله در حال بازگشت . به عمارت ساحلی میامی بود . که توسط اندرو کاننان مورد اصابت گلوله قرار گرفت . و کشته شد. اندرو کانان بعد از آنکه هشت روز با همان تفنگ جان خود را از دست دهد ، اما افسوس که اندرو کانان یکی از با استعدادترین طراحان جهان را ربود.

بعد از مرگ جیانی ورساچه

پس از مرگ غم انگیز جیانی ، نام تجاری وی توسط خواهر و برادرش ، دوناتلا و سانتو ورساچه ، تصاحب شد. سانتو مدیرعامل شرکت شد . و دوناتلا نقش مدیر خلاق را بر عهده گرفت.در اوایل سال 2000 ، سود این شرکت کاهش یافت. چند مدیرعامل مختلف برای امتحان شرکت به آنجا آورده شدند . اما همه انها آنجا را ترک کردند . و دلیل ترک خود را توافق نکردن با این شرکت بیان کردن.

ولی باز هم با وجود این همه مشکل ، ورساچه همچنان یکی از شناخته شده ترین و مورد توجه ترین مارک های امروزی در جهان است. حتی از زمان مبارزات اولیه او در سال 2000 ، این شرکت در طیف گسترده ای از مشاغل مشارکت داشته است . از جمله ساخت یک هتل لوکس ، همکاری با لامبورگینی برای تولید خودروی لامبورگینی با مارک ورساچه ،ادامه دادن تولید پوشاک برای افراد ثروتمند و معروف در سراسر جهان .

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند سلین

تاریخچه لوگو

لوگو
لوگو

با توجه به اینکه جیانی ورساچه ابتدا طراح و سپس تاجر بود . تعجب آور نیست که او تصمیم به طراحی لوگوی خود داشته باشد. جیانی ورساچه که در رم بزرگ شد . به شدت تحت تأثیر آثار هنری یونانی بود که در این منطقه رایج است. در حقیقت ، جیانی ورساچه ادعا کرد که الهام گرفتن از آرم ورساچه از آثار هنری موجود در طبقه ویرانه های روم که او و خواهران و برادرانش در آن بازی می کردند ، ناشی شده است.

جیانی گفت که او مدوسا را ​​به طور خاص انتخاب کرده است . به این دلیل که وی باعث شده مردم بدون هیچ شانس به او عشق بورزند . و امیدوار است که شرکت او همین تأثیر را بر افرادی که محصولات او را خریداری کرده اند ، داشته باشد. با این حال ، تا سال 1980 دو سال پس از تأسیس ورساچه جیانی اولین لوگوی این برند را رونمایی کرد . و این اولین لوگو فقط نام جیانی ورساچه را نشان می داد. تنها در سال 1993 بود که این شرکت از لوگوی سر معروف مدوسا رونمایی کرد. از سال 1993 ، آرم ورساچه تغییر چندانی نداشته است. در طول سالها ، تغییرات جزئی در حروف لوگو و حاشیه آن اعمال شده است ، اما تصویر کلاسیک از چهره مدوسا ثابت مانده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند ورساچه»

  1. بازتاب: معرفی برند موسکینو و بیان تمام تاریخچه این برند - اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید