چگونه کفش خوب را پیدا می کنید؟

5/5 - (1 امتیاز)
چگونه کفش خوب را پیدا می کنید؟
چگونه کفش خوب را پیدا می کنید؟

کفش ها عملکردهای زیادی را انجام می دهند. از پاهای ما محافظت می کنند. آنها وزن بدن ما را کاهش می دهند. آنها می توانند باعث شوند پاهای ما احساس راحتی یا مد روز کنند . امیدوارم هر دو! پیدا کردن کفش خوب و اطمینان از تناسب آنها برای شاد نگه داشتن پاها و بدن شما مهم است. کفشهای نامناسب می‌توانند دردناک باشند و باعث مشکلات پا مانند بونیون، میخچه، پینه، انگشت چکشی، فاسیای کف پا، شکستگی‌های استرسی و غیره شوند.

این نکات را از جراحان ارتوپد پا و مچ پا دنبال کنید تا کفش خوب خود را پیدا کنید:

یک : پاهای خود را اندازه بگیرید. اندازه و شکل پای شما می تواند در طول زمان تغییر کند. به این واقعیت اعتماد نکنید که همیشه سایز خاصی را پوشیده اید.

دو : کفشهای خود را به پای بزرگتر بچسبانید. اکثر مردم یک پا بزرگتر از پای دیگر دارند، بنابراین مطمئن شوید که هر دو پا را اندازه گیری کنید.

سه :در پایان روز که پاهای شما بزرگ‌ترین هستند، اندازه‌گیری کنید. هنگامی که در طول روز بیدار هستید، پاهای شما متورم می شود و مقداری می نشیند. شما می خواهید مطمئن شوید که در طول روز راحت هستید و نه فقط وقتی صبح از خانه بیرون می روید.

چهار : فقط به اندازه تکیه نکنید. درست مانند لباس، سایز مشخص شده در داخل نیز بسته به برند ممکن است متفاوت باشد. بنابراین اندازه شما یک نقطه شروع در انتخاب کفش خوب است.

پنج : به شکل ان نگاه کنید. مطمئن شوید که شکل کفش شبیه به شکل پای شما باشد و به راحتی با پای شما مناسب باشد.

سایر موارد

شش : برای کشش کفش در طول زمان برنامه ریزی نکنید. هنگام خرید آنها باید به خوبی جا بیفتند.

هفت : عرض ان را بررسی کنید. گوی پای شما (بازترین قسمت درست قبل از شروع انگشتان پا) باید به راحتی در پهن ترین قسمت کفش قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر:  روانشناسی رنگ سبز

هشت : عمق ان را بررسی کنید. کفشها باید به اندازه کافی عمیق باشند . که با انگشتان پا مناسب باشند، به خصوص اگر انگشت چکشی یا شرایط دیگر دارید. اگر جعبه پنجه کفش خیلی کوچک باشد . انگشتان پا به بالای کفش ساییده می شود و پینه یا زخم می گیرید.

نهم : فضای انتهای ان را بررسی کنید. بایستید و مطمئن شوید که بین بلندترین انگشت پا (معمولاً انگشت دوم) و انتهای کفش 3/8 یا 1/2 اینچ (تقریباً عرض انگشت شما) وجود دارد.

دهم : همیشه بایستید و با کفشها راه بروید تا ببینید که آیا کفشها راحت هستند، مناسب هستند و به جایی چروک یا مالش ندهید. هنگام راه رفتن پاشنه پای شما نباید بلغزد یا سر بخورد.

کفش مناسب
کفش مناسب

نکات اضافی

کفش را با فعالیت خود مطابقت دهید . کفشهای ایده آل شما بر اساس فعالیتی که می خواهید . در هنگام پوشیدن آن ها انجام دهید، تغییر می کند.

کفشهای مخصوص دویدن برای ایجاد بالشتک مناسب در پاشنه و انعطاف پذیری در انگشتان پا که ورزشکاران به آن نیاز دارند، طراحی شده‌اند.

کفشهای پیاده روی دارای پاشنه ضربه گیر هستند و در قسمت توپی پا خم می شوند. کراس مربیان اغلب کفشهای همه منظوره خوبی برای ورزش عمومی هستند.

کفشهای بسکتبال برای بسکتبال در نظر گرفته شده اند . و اگر زیاد پیاده روی می کنید ممکن است بهترین انتخاب نباشند.

کفشهای دوچرخه‌سواری سفت‌تر هستند و به شما کمک می‌کنند . تا با کارایی بیشتری رکاب بزنید، اما برای اکثر فعالیت‌های دیگر خوب کار نمی‌کنند.

کفشهای مجلسی می‌توانند راحت و زیبا باشند. بسیاری از کفشهای مجلسی اکنون با زیره‌ای مانند کتانی ساخته می‌شوند که بالشتک و آج بهتری را فراهم می‌کند و قوس آن را بهتر نگه می‌دارد. لوفرهای گران قیمت ایتالیایی برای همه مناسب نیست.

به دنبال ساخت کفش خوب باشید

برخی از اصول اولیه یک کفش خوب عبارتند از: پاشنه بالشتکی، زیره محکم که به راحتی پیچ خورده یا خم نمی شود . و انعطاف پذیری در ناحیه مناسب بسته به نوع کفش. اگر قسمت رویی کفش از مواد نرم و قابل تنفس ساخته شده باشد . پوشیدن آن برای مدت طولانی راحت‌تر خواهد بود و کمتر باعث ساییدگی یا تحریک پوست می‌شود.

اطلاعات بیشتر:  چگونه در کوهنوردی ایمن بمانیم؟

قسمت بالایی کفش باید دارای بند یا بند باشد . تا با فعالیت، پا را به راحتی در جای خود نگه دارد. باید مقداری تکیه گاه قوس در کفش یا در قسمت داخلی کفش وجود داشته باشد. بسیاری از کفش‌ها را می‌توان به سادگی با برداشتن قسمت کارخانه و جایگزینی آن با یک ارتز با کیفیت بالا ساخت. ارتزهای سفارشی به ندرت ضروری هستند و باید توسط جراح ارتوپد پا و مچ پا برای اختلالات خاص پا تجویز شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید