نحوه تمیز کردن کفش های جیر

Rate this post
نحوه تمیز کردن کفش های جیر
نحوه تمیز کردن کفش های جیر

کفش های جیر یک انتخاب محبوب برای زنانه و مردانه است . زیرا بادوام و ماندگار است و در عین حال بسیار قابل تنفس و نرم است. همچنین مانند کفش های چرمی گرما را حفظ می کند، به همین دلیل است که چکمه های جیر زیادی برای پاییز و زمستان عرضه می شوند. متأسفانه، جیر به اندازه چرم بادوام نیست و بیشتر مستعد جذب کثیفی و لکه‌های ناشی از استفاده روزمره است. قبل از شروع به جمع کردن گرد و غبار در ماجراجویی بعدی خود، یک دقیقه وقت بگذارید و یاد بگیرید که چگونه کفش های جیر را بدون آسیب رساندن به رنگ یا یکپارچگی مواد تمیز کنید.

کفش های جیر چیست؟

کفش های جیر از قسمت زیرین پوست بره، خوک، گاو، گوزن، بز و سایر حیوانات ساخته می شود. در حالی که چرم از لایه بیرونی پوست ساخته می‌شود، جیر ماده نرم‌تر و متخلخل‌تری است . که از لایه‌های عمیق‌تر پوست واقع در داخل بدن حیوان گرفته می‌شود.

چرم صاف و سخت با ظاهری کره ای و صیقلی است. با این حال، جیر بیشتر دارای پوششی تیره یا پوشک است که به مواد اجازه می دهد گرما نگه داشته شوند. در حالی که هر دو ماده بادوام هستند، جیر کمی ظریف‌تر است و به احتمال زیاد مایعات را جذب می‌کند و لکه‌ها را نگه می‌دارد. مایعی که ممکن است درست از روی یک کفش چرمی بغلتد، احتمالاً به جیر خیس می شود.

از نظر دوام، جیر حد وسطی بین چرم و پارچه های سبک تر مانند پنبه است. این کفش ورزشی نسبت به یک کفش ورزشی سبک وزن که از الیاف بافته شده است . قدرت و ماندگاری بیشتری دارد، اما این استحکام با استحکام بیشتری همراه است. در حالی که مواد بافته شده کفش کتانی احتمالاً در هنگام حرکت همراه با پای شما کشیده و منقبض می شود . کفش های جیر کمی سنگین تر هستند و کشیده نمی شوند.

جیر نسبت به کفش ورزشی مورد علاقه‌تان انعطاف‌پذیری کمتری دارد . اما آیا این همان چیزی نیست که از چکمه‌های زمستانی‌تان می‌خواهید یا یک چکمه ظریف که به راحتی از محل کار به ساعت خوشی می‌رسد؟ هنگامی که به جیر می روید، انتظار دارید کفشی محکم داشته باشید که ثابت و راحت باشد. شما می خواهید پاهای گرم و آماده برای مقابله با یک روز شلوغ در هوای سرد داشته باشید.

نقطه ضعف جیر

نقطه ضعف کفش های زمستانی ساخته شده از جیر آسیب پذیری در برابر رطوبت است. جیر در باران یا برف خوب نمی ماند. در واقع، ممکن است متوجه شوید که با قدم گذاشتن به آرامی از روی یک گودال بزرگ، آثار آب قابل مشاهده بر روی جیر با رنگ روشن‌تر باقی می‌ماند. اگر کفش های جیر را برای هوای خشک رزرو کنید، زمان بسیار کمتری را صرف تمیز کردن کفش های جیر خواهید کرد. وقتی صحبت از تمیز کردن کفش های جیر شد، زمان آن رسیده است که نگاه دقیق تری به این فرآیند تمیز کردن داشته باشیم.

تمیز کردن جیر

بیایید با توجه به این نکته شروع کنیم که جیر مورد استفاده برای ساخت کفش شما احتمالاً با مواد مورد استفاده برای تولید لباس جیر متفاوت است. اگر جیر در کمد خود آویزان کرده اید، می توانید دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید تا آن را در ماشین لباسشویی بیندازید یا به خشکشویی ببرید. به این دلیل که پارچه جیر با چرم جیر که برای ساخت یک جفت کفش باکیفیت استفاده می شود متفاوت است. اگر می‌خواهید بدانید چگونه کفش‌های جیر را خودتان خودتان تمیز کنید، به خواندن ادامه دهید.

آنچه برای تمیز کردن کفش های جیر خود نیاز دارید

می‌توانید کفش‌های چرمی را به خشک‌شویی ببرید، درست مانند یک لباس گران‌قیمت که از پارچه جیر ساخته شده است. اگر بودجه قابل توجهی برای تمیز کردن کفش های خود ندارید یا ترجیح می دهید آن بودجه را برای گسترش مجموعه کفش خود صرف کنید، باید یاد بگیرید که چگونه تمیز کردن اولیه را به تنهایی انجام دهید. آن سفرها به خشکشویی را برای آسیب جدی که فکر نمی کنید به تنهایی تمیز کنید، ذخیره کنید. اکنون خودتان را انجام دهید و یاد بگیرید که چگونه کفش های جیر خود را تمیز کنید.

بسته به نوع لکه یا لک روی جیر شما، یک یا چند ابزار زیر کار را به نحو احسن انجام می دهند:

برس جیر

لاستیک جیر

دستمال توالت

حوله پارچه ای

مداد پاک کن

سرکه سفید

فایل ناخن

آیا از این ابزارها غافلگیر شده اید؟ برخی از غیرمنتظره ترین اقلام بهترین دوستان شما هستند. زمانی که کفش های جیر نیاز به تمیز کردن دارید. اقلامی که احتمالاً در حال حاضر در اطراف خانه خود دارید، ابزار مناسبی برای حفظ ظاهر جدید کفش شما هستند.

وقتی متوجه شدید که پاک کردن بسیاری از لکه‌ها و عیوب از جیر چقدر ساده است . متوجه می‌شوید که چرا توصیه نمی‌کنم . هر بار که متوجه خراش‌های کوچک یا توده‌ای از گل می‌شوید، پول خود را برای رفتن به خشک‌شویی هدر دهید.

نحوه تمیز کردن کفش های جیر DIY

بیایید با توجه به این نکته شروع کنیم که جیر مورد استفاده برای ساخت کفش شما احتمالاً با مواد مورد استفاده برای تولید لباس جیر متفاوت است. اگر جیر در کمد خود آویزان کرده اید، می توانید دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید تا آن را در ماشین لباسشویی بیندازید یا به خشکشویی ببرید. به این دلیل که پارچه جیر با چرم جیر که برای ساخت یک جفت کفش باکیفیت استفاده می شود متفاوت است.

قبل از ارائه نکاتی در مورد تمیز کردن انواع خاصی از لکه‌ها از کفش‌های جیر، می‌خواهم مراحل اولیه پاک‌سازی را مرور کنم. می‌توانید از این دستورالعمل‌ها برای تمیز کردن چکمه‌های جیر که از زمستان گذشته نپوشیده‌اید یا کفش‌هایی که دیگر به نظر نمی‌رسند استفاده کنید. آنها ممکن است مشکلات تمیز کردن خاصی نداشته باشند، اما به مقداری TLC نیاز دارند.

اگر کفش‌هایتان را به آرامی می‌پوشید و سعی می‌کنید در طول دوره‌های استفاده فعال از آن‌ها مراقبت کنید . این روند نباید شما را خیلی طولانی کند. صرف حتی چند دقیقه برای هر مرحله می تواند ظاهر کفش شما را بهبود بخشد، بنابراین اگر کفش های شما فقط نیاز به تازه کردن دارند برای خرید به سایت اسپورت پوش بروید . و در این فرآیند زیاد فکر نکنید.

من در صورت امکان چندین گزینه ابزار را در اختیار شما قرار می دهم، بنابراین امیدواریم که نیازی به صرف هزینه برای فرآیند تمیز کردن نداشته باشید. بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا فرآیند تمیز کردن جیر توصیه شده است.

فرایند تمیز کردن کفش های جیر
فرایند تمیز کردن کفش های جیر

فرایند تمیز کردن

یک : اگر کفش‌هایتان خیس یا مرطوب هستند، آن‌ها را خشک کنید

دو : سطح کفش را با یک حوله پارچه ای نازک یا یک برس جیر مالش دهید یا برس بزنید.

سه: برای از بین بردن هر گونه لکه یا بریدگی آشکار از یک پاک کن لاستیک جیر یا مداد استفاده کنید.

چهار : لکه های سخت تر را با سرکه سفید روی یک پارچه نرم بشویید.

پنچ :اگر لکه‌های روغن بدن را دارید که در مرحله قبل پاک نشده‌اند، از یک چربی‌گیر چرمی ساخته شده برای لکه‌ها استفاده کنید.

ششم : یک بار دیگر سطح کفش را برس بکشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید