نحوه تشخیص شلوار جین تقلبی

Rate this post

شلوار جین Levi’s همانند پیراهن لی یک لباس بسیار پرطرفدار است و بسته به مدل و سال، اغلب می تواند قیمت بسیار بالایی در بازار قدیمی داشته باشد. متأسفانه، این بدان معنی است که شلوار جین تکرار می شود، به عنوان واقعی عرضه می شود و به مشتریان ناآگاه فروخته می شود. چه شلوار جین خود را از یک فروشنده رسمی، چه دست دوم یا از یک فروشنده غیرمجاز خریداری کرده باشید، همیشه می تواند ایده خوبی باشد که علائم مشخص کننده را برای تشخیص شلوار جین تقلبی بررسی کنید!

نحوه تشخیص شلوار جین تقلبی
نحوه تشخیص شلوار جین تقلبی

تشخیص شلوار جین تقلبی با زبانه قرمز در پشت شلوار جین

برای تشخیص شلوار جین تقلبی زبانه قرمز Levi’s را در پشت جیب سمت راست شلوار جین خود پیدا کنید. این تب قرمز تقریباً در تمام جفت‌های Levi’s وجود دارد و به نمادی شناخته شده در سراسر جهان تبدیل شده است. این یک نقطه شروع خوب برای تشخیص جین Levi’s به عنوان معتبر یا تقلبی است. همه جفت‌های اصلی زبانه دارند، اما در چند مدل شلوار جین، زبانه ممکن است رنگ متفاوتی داشته باشد، مانند سبز، زرد یا سفید.

اطمینان حاصل کنید که دوخت اطراف زبانه تمیز و یکدست است. اگر نامرتب است، یا به نظر دستکاری شده است، ممکن است جفت جعلی باشند. بسیاری از تولیدکنندگان تقلبی، جین شلوار جین معمولی را از دوخت خارج می‌کنند و زبانه آن را می‌دوزند تا آنها را شبیه به Levi’s اصلی نشان دهند.

تشخیص شلوار جین تقلبی با شناسایی کمربند Levi’s

به دنبال وصله چرمی با کیفیت بالا در پشت کمر بند باشید. این وصله چرمی راه دیگری برای شناسایی یک محصول معتبر است و با اکثر جفت‌های جین Levi’s سازگار است. برخی از محتواها ممکن است متفاوت باشند، با این حال، همه آنها ویژگی های بسیار مشابهی خواهند داشت. رنگ وصله چرم در تمام جفت‌های Levi’s یکسان است. پچ خیلی کم رنگ یا خیلی تیره نخواهد بود و برچسب در هنگام شستشو محو نمی شود.

اطلاعات بیشتر:  لیست 10 فروشگاه گران قیمت لباس جهان

طراحی پچ را برای هر گونه خطا بررسی کنید. مدل/استایل، اندازه‌های دور کمر و پاهای Levi’s معتبر همیشه با متن سیاه چاپ می‌شوند. این به این دلیل است که آنها ابتدا برچسب استوک را می سازند و سپس این جزئیات را روی هر یک از شلوار جین چاپ می کنند. برچسب های خارج از مرکز یا اشتباهات املایی نیز نشان می دهد که جفت جعلی است. طراحی وصله در طول سال ها متفاوت بوده است، بنابراین اگر پچ خود را با پچ دیگری مقایسه می کنید، مطمئن شوید که مربوط به یک دوره زمانی است.

بافت و نرمی پچ را احساس کنید. مواد یک پچ معتبر کمی بافت خواهد داشت و احساس نرمی و فرسودگی می کند. ماده نباید خیلی صاف یا خیلی سفت به نظر برسد. بسیاری از تولیدکنندگان تقلبی از چرم ارزان قیمت یا جایگزین استفاده می کنند. اگر وصله احساس می‌کند که پوشیده شده است، یا حس پلاستیکی به آن دارد، ممکن است نشان دهنده تقلبی بودن شلوار جین شما باشد.

وصله چرمی شلوار جین
وصله چرمی شلوار جین

بازرسی جزئیات

جزئیات و علائم دکمه های بالایی را بررسی کنید. دکمه بالایی روی تمام Levi’s یک دکمه مسی یا نقره ای است که به خوبی تکمیل شده است که با گذشت زمان فرسوده یا محو نمی شود. در حالی که طراحی دکمه در طول سال ها چندین بار تغییر کرده است، یک دکمه معتبر همیشه دارای “LEVI STRAUSS & CO” در قسمت جلویی است. همچنین یک عدد (کد) 3 یا 4 رقمی در پشت دکمه بالایی مهر شده است. این عدد روی دکمه بالایی را می توان با یک عدد روی برچسب سفید مراقبت در داخل شلوار جین مطابقت داد. اگر نمی توانید این را پیدا کنید، نشان دهنده جفت جعلی است. در سبک‌های مدرن، این عدد معمولاً 3 یا 4 رقمی است، با این حال، گاهی اوقات می‌تواند با جفت‌های قدیمی Levi’s متفاوت باشد.

کیفیت ساخت کلی شلوار جین را بررسی کنید. Levi’s استاندارد بسیار بالایی برای کنترل کیفیت دارد. اگر ایرادی در دوخت یا روی هر یک از کارهای فلزی وجود داشته باشد، به احتمال زیاد تقلبی هستند، یا ممکن است لازم باشد برای بازرسی به Levi’s بازگردانده شوند.

اطلاعات بیشتر:  کفش فوتسال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اجتناب از خرید لوای تقلبی

وب سایت Levi’s را برای فروشگاه های نزدیک خود بررسی کنید. وب‌سایت Levi’s فهرستی از تامین‌کنندگان رسمی و فروشگاه‌های خروجی آن‌ها را دارد. این بهترین راه برای اطمینان از اصل بودن 100% شلوار جین شما است. اگر شلوار جین خود را از یک فروشگاه بدون مجوز خریداری کنید، ممکن است شلوار جین واقعی Levi’s نباشد.

در مورد فروشندگان آنلاین به صورت آنلاین تحقیق کنید تا مطمئن شوید که آنها یک تامین کننده قانونی هستند. بسیاری از Levi’s های تقلبی از طریق اینترنت فروخته می شوند. اگر قصد خرید آنلاین شلوار جین خود را دارید، کمی تحقیق کنید و نظرات فروشگاه های آنلاین را بررسی کنید. این نشانه خوبی برای اینکه آیا فروشگاه آنلاین قابل اعتماد است یا خیر خواهد بود. مراقب فروشگاه‌هایی باشید که فقط نظرات خوب خود را نشان می‌دهند یا نظراتی دارند که خودکار به نظر می‌رسند.

مراقب معامله ای باشید که آنقدر خوب است که درست نباشد. در حالی که بسیاری از فروشگاه‌ها ممکن است فروش داشته باشند، اگر یک جفت جین Levi’s معتبر را با قیمتی بیابید که آنقدر خوب است که درست نباشد، این ممکن است باعث شک شود. ایده خوبی است که ابتدا در مورد سبک مورد نظر خود تحقیق کنید تا بدانید تقریباً چقدر هزینه خواهید کرد. البته ممکن است قیمت از فروشگاهی به فروشگاه دیگر متفاوت باشد، با این حال، همه آنها باید در یک محدوده باشند.

هنگام خرید دست دوم اصل رسید را دریافت کنید. اگر شلوار جین خود را دست دوم، آنلاین یا در گاراژ فروش، بازار و غیره خریدید، رسید اصلی را بخواهید. در حالی که بسیاری از مردم هنوز آن را ندارند، این می تواند راه خوبی برای اطمینان از اینکه شلوار جین از یک فروشنده مجاز و یک جفت معتبر است باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید