چگونه کفش های تقلبی را بشناسیم

5/5 - (1 امتیاز)

خرید کفش های اورجینال اغلب بسیار گران است. لذتی که از یک جفت جدید تازه به دست می‌آورید، معمولاً پشیمانی از مبلغی را که خرج کرده‌اید سرکوب می‌کند، اما زمانی که معلوم می‌شود کفشی که رویای آن را داشتید، مشکلی ایجاد می‌کند. در این مقاله، ما در مورد پدیده تقلبی صحبت خواهیم کرد که در درجه اول بر روی کفش های کتانی تقلبی تمرکز می کنیم. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه کفش های تقلبی را بشناسید، در هنگام خرید به چه نکاتی توجه کنید، و نکات دیگر تا دیگر هرگز طعمه کفش های تقلبی نشوید.

چگونه کفش های تقلبی را بشناسیم
چگونه کفش های تقلبی را بشناسیم

چگونه کفش های تقلبی را از اصل تشخیص دهیم

برخی از کفش های کتانی تقلبی را می توان بلافاصله تشخیص داد، برخی دیگر نه به این راحتی. تعداد افرادی که از فروش کفش‌های کتانی تقلبی سود می‌برند، و همچنین دامنه «کیفیت» آن‌ها زیاد است. وقتی کفش‌های کتانی آدیداس شما فاقد یکی از سه راه راه هستند، لوگوی نایک مانند خماری به نظر می‌رسد یا زیره وافل ون‌های شما شل‌تر از خود غذا است، کاملاً واضح است که با یک غذای تقلبی سروکار دارید. اما اگر در نگاه اول کفش‌های کتانی شبیه آنهایی هستند که هفته‌ها در سایت‌های مختلف کفش‌های ورزشی تماشا می‌کردید، چه کاری باید انجام دهید؟ بیایید قدم به قدم پیش ببریم.

بسته بندی کفش

ممکن است شک شما حتی قبل از برخورد رو در رو با جفت جدید افزایش یابد. جعبه خود می تواند بسیار گویای اصالت باشد. اگر علائم آسیب، استفاده یا چیزی در نگاه اول توجه شما را جلب کرد، بهتر است بررسی کنید. ورود کفش های شما در جعبه به خودی خود نشانه خوبی است. اگر کفش‌های کتانی‌تان به‌طور غیرمنتظره‌ای در چند تکه کاغذ یا حتی یک کیسه پلاستیکی پیچیده‌شده به دستتان برسد، خیلی بدتر است. برخی از فروشگاه ها تحویل کفش را بدون جعبه ارائه می دهند، اما این موارد خاص هستند که باید قبل از کلیک نهایی سفارش خود از آنها مطلع شوید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی نام تجاری بریونی

هر جعبه کفش از برند معتبر باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

1.محل تولید

2. کد SKU 3. بارکد

4. نام کفش های کتانی

5. اطلاعات اندازه

در بیشتر موارد، تمام این اطلاعات را روی برچسب روی جعبه پیدا خواهید کرد. در موارد منحصر به فرد، می توان آن را مستقیماً روی جعبه چاپ کرد، اما این بسیار نادر است. بهتر است انتظار داشته باشید که اطلاعات روی برچسب چاپ شود و اگر قرار نیست آن را به عنوان نشانگر جعبه جعلی در نظر بگیرید.

برچسب جعلی؟

حتی برچسب های جعلی نیز رخ می دهد. هنگامی که این کار انجام می شود، تشخیص تقلبی موضوع جزئیات است. به دنبال هر نشانه یا علامتی باشید. اکثر برندها برچسب های خود را با فرمت، فونت و فاصله یکسان تولید می کنند. اگر شک دارید، بهتر است در اینترنت جستجو کنید تا برچسب واقعی چگونه است و آن را با برچسب خود مقایسه کنید. حتما به ناهماهنگی در فاصله بین کلمات یا حروف و همچنین تفاوت در جزئیات خود اعداد و حروف توجه کنید. برندها فونت های خود را بسیار جدی می گیرند، اما جعلی ها این کار را نمی کنند.

برچسب جعلی
برچسب جعلی

کد SKU

مخفف عبارت stock keeping unit است که می توان آن را تعداد واحد سهام فهمید. این عدد که گاهی حاوی حروف است، برای هر طرح رنگی هر مدل کفش مارک دار منحصر به فرد است. با استفاده از این، می توانید در اینترنت متوجه شوید . که آیا محصول شما با جفت سفارش داده شده مطابقت دارد یا خیر. فقط کد را در موتور جستجوی خود تایپ کنید و نتایج بلافاصله ظاهر می شوند.

کد SKU را هم روی استیکر ذکر شده روی جعبه و هم روی تگ داخل یک یا هر دو کفش می توانید پیدا کنید. همانطور که گفتم، گاهی اوقات فقط از اعداد تشکیل شده است . گاهی اوقات شامل حروف یا خط فاصله است. به یاد داشته باشید که کد SKU چگونه کار می کند، زیرا این یکی از بهترین راه ها برای تشخیص کفش های کتانی تقلبی است.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کفش مخصوص تکواندو

بو

عجیب به نظر می رسد، اما در تشخیص کفش های کتانی تقلبی، می توان به راحتی چشم ها را گمراه کرد. بینی نه چندان موادی که برندها برای ساخت کفش استفاده می کنند بسیار خاص هستند و بوی آنها نیز مشخص است. جایگزین‌های ارزان‌تر از مواد ارزان‌تری ساخته می‌شوند . و منطقاً با بوی قوی‌تر قابل تشخیص هستند.

اگر نمی توانید جفت مشکوک خود را با نمونه اصلی مقایسه کنید. به یک مغازه آجر و ملات مراجعه کنید، با یک دوست متخصص مشورت کنید یا نکات دیگری را در مورد نحوه شناسایی تقلبی ها دنبال کنید.

کیفیت درز

فرآیندهایی که طبیعتاً به بیشترین دقت نیاز دارند، بزرگترین اشتباهات را نیز آشکار می کنند. هنگام بررسی درزها و مقایسه با نمونه اصلی، فاصله بین سوراخ های جداگانه و همچنین کیفیت و ساختار نخ را رعایت کنید. توجه به درزهای ناقص قبل از پوشیدن کفش می‌تواند باعث شک و تردید شود . اما به یاد داشته باشید که حتی کفش‌های واقعی نیز می‌توانند نقص‌های تولیدی جزئی داشته باشند. بنابراین، درزها را یک شاخص 100٪ قابل اعتماد از اصالت در نظر نگیرید، گاهی اوقات می توانند به سادگی جفتی باشند که باید با ادعای گارانتی آن را بازگردانید.

الگوهای پیچیده

هرچه الگوی پیچیده تر باشد، تکرار الگوهای خاص دشوارتر است. در نگاه اول ممکن است کفش از نظر بصری مفهومی یکسان داشته باشد، اما به جزئیات کوچکی توجه کنید که جعلان نمی توانند به طور کامل کپی کنند.

بافت کفش های تقلبی

تا زمانی که جعل‌کنندگان به کارخانه‌های نایک یا آدیداس راه پیدا نکنند و دستگاه‌های آن‌ها را بدزدند، هرگز نمی‌توانند ساختار سطحی یا مواد خاص را صد در صد تقلید کنند. تفاوت های خاص مدل های تقلبی ممکن است در نگاه اول آشکار نباشد. فقط بررسی دقیق می‌تواند تفاوت‌ها را در ساختار رویه پارچه، زبری چرم (چه چرم واقعی یا مصنوعی)، جزئیات در چیدمان یا جهت الیاف یا مستعد ترک خوردن، که اغلب یک سیگنال فوری است، آشکار کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لالیک

وزن کفش های تقلبی

مواد بصری مشابه می توانند ترکیبات کاملاً متفاوتی داشته باشند. وزن کفش ورزشی در هر دو حالت می تواند یک شاخص واضح باشد. برخی از کفش‌های کتانی به سبکی منحصربه‌فرد خود معروف هستند که معمولاً یک کفش تقلبی نمی‌تواند به آن دست یابد. از سوی دیگر، مواد بدلی به دلیل کیفیت پایینی که دارند، می توانند بسیار سبک تر از قیمت واقعی باشند که می تواند یک نشانگر نیز باشد.

چگونه از خرید کفش های تقلبی جلوگیری کنیم؟

از فروشندگان تایید شده، که نظرات خود را در چندین وب سایت مختلف دارند، خرید کنید. حتی نقدها نیز قابل دستکاری هستند، بنابراین به دنبال انتقادات سازنده در آنها باشید و به تجربیات خوب و بد آن توجه کنید و بخوانید که چه مشکلاتی وجود داشته است. معمولاً تشخیص نظرات مشتریان واقعی در مقایسه با ربات‌ها یا چند نفری که خود بخشی از کسب و کار مشکوک هستند، عقل سلیم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید