چگونه رنگ شلوار جین را برای همیشه قفل کنیم

5/5 - (1 امتیاز)
چگونه رنگ شلوار جین را برای همیشه قفل کنیم
چگونه رنگ شلوار جین را برای همیشه قفل کنیم

شما به تازگی یک شلوار جین مشکی زیبا خریده اید که به شما احساس راحتی می دهد .با اینکه که رنگ شلوار جین بسیار زیبا هست . ولی مطمئن هستید که رنگی که به شما ظاهر و احساس خوبی می دهد. برای مدت طولانی دوام نخواهد داشت. شما گزینه های خود را در نظر می گیرید تا چیزی که مورد علاقه شما شده است به جفت محو شده در پایین کشو کمد تبدیل نشود. برای کمک به سیاه نگه داشتن شلوار جین مشکی، ما یک سری نکات را برای استفاده در روز شستشوی ایجاد کرده ایم.

چرا رنگ الیاف را ترک می کند؟

با ناپدید شدن رنگ از لباس های شیک، لباس ها خونی می شوند . فرقی نمی‌کند لباس‌ها بیش از حد رنگ‌شده باشند . تا در فروشگاه درخشان به نظر برسند . رنگ‌ها به‌خوبی ست نشده باشند . یا از نوع رنگ اشتباهی روی پارچه استفاده شده باشد . از بین رفتن رنگ می‌تواند چالشی برای حفظ ظاهر جدید لباس‌ها ایجاد کند. برخی از رنگ ها زمانی که روی سطح دیگری ساییده می شوند، رنگ را انتقال می دهند. برخی دیگر هنگامی که پارچه خیس می شود، شسته می شوند.

همچنین، مواد شیمیایی مانند اشعه ماوراء بنفش می توانند رنگ ها را آزاد یا سفید کنند. یک سرنخ در مورد اینکه آیا لباس ها بیشتر دچار خونریزی و رنگ پریدگی می شوند روی برچسب محصول موجود است. اگر هشدارهایی مانند “رنگ ممکن است پاک شود”، “از مواد شوینده استفاده نکنید”، “قبل از پوشیدن بشویید” یا “استفاده از آب سرد” را مشاهده کردید . این احتمال وجود دارد که این رنگ های زیبا خونریزی کند. اگر برچسب این هشدارها را ذکر نکرده باشد، لباس شما احتمالاً رنگی است . به این معنی که رنگ ها در برابر خونریزی و محو شدن مقاوم تر هستند. همچنین، پارچه های مصنوعی بهتر از الیاف طبیعی، مانند پنبه یا پشم، رنگ را حفظ می کنند.

اطلاعات بیشتر:  7 نوع مرد شیک

راهکار های تغییر نکردن رنگ شلوار جین

خبر خوب این است که چند راه برای ماندگاری بیشتر رنگ شلوار جین شما وجود دارد. برای شستشوی بدون نگرانی، از این نکات برای کاهش محو شدن و خونریزی استفاده کنید:

رنگ های مشابه را با هم بشویید. اگر رنگی آزاد شود، لباس های دیگر را تغییر رنگ نمی دهد.

لباس ها را از داخل به بیرون بچرخانید تا اصطکاک که منجر به محو شدن بیرون می شود را کاهش دهید.

پارچه های سنگین را جدا از پارچه های ظریف تر بشویید . و برای کاهش اصطکاک همه زیپ ها را ببندید.

در آب سرد بشویید که الیاف را بسته نگه می دارد . و رنگ را داخل آن می گیرد. آب گرم الیاف را باز می کند و رنگ را آزاد می کند. بسیاری از مواد شوینده در هر دمای آب به خوبی کار می کنند و استفاده از آب سرد باعث صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

لباس‌ها را با استفاده از پرس دائمی یا تنظیمات ملایم بشویید . که شست‌وشو راحت‌تر از چرخه‌های معمولی است. ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید یا لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید. آنها نه تنها تمیزتر ظاهر می شوند، بلکه لباس ها نیز در معرض اصطکاک کمتری قرار می گیرند.

1 فنجان سرکه را به چرخه آبکشی یا نصف فنجان نمک به شستشو اضافه کنید تا رنگ ها باقی بماند.

از ورقه های رنگ گیر استفاده کنید که رنگ های اضافی را در طول چرخه شستشو به دام می اندازند تا از خونریزی جلوگیری شود.

خشک کن خود را زیاد پر نکنید لباس ها زودتر خشک می شوند. اگر خط بیرون خشک می شود، به محض خشک شدن لباس ها را بردارید تا در معرض اشعه ماوراء بنفش به حداقل برسد.

توجه

در بیشتر موارد، رنگ شلوار جین پس از چند بار شستشو آزاد می شود . اما، بهتر است به استفاده از این نکات برای به حداقل رساندن خونریزی و محو شدن ادامه دهید . تا بتوانید بارها و بارها با پوشیدن آن شلوار جین مشکی احساس خوبی داشته باشید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه ساتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید