چگونه از خونریزی رنگ لباس در لباسشویی جلوگیری کنیم

5/5 - (1 امتیاز)
چگونه از خونریزی رنگ لباس جلوگیری کنیم
چگونه از خونریزی رنگ لباس جلوگیری کنیم

بشویید، خشک کنید، تا کنید، تکرار کنید… حفظ کردن رنگ لباس‌ها می‌تواند یک چرخه بی‌پایان به نظر برسد، اما حداقل شما لباس‌های تمیزی می‌ پوشید. متأسفانه، یک سفر شستشو ممکن است لباس های شیک شما را بدتر از همیشه نشان دهد. یک پیراهن قرمز که با مقداری رنگ سفید ترکیب شده باشد . می تواند شما را با انبوهی از جوراب های رز رنگی همراه کند. حتی جدا کردن رنگ سفید از رنگ تضمینی برای موفقیت نیست . رنگ های لباس‌های تیره‌تر می‌توانند روی لباس‌های روشن‌تر نفوذ کنند و لباس‌ها کثیف و محو به نظر برسند.

خونریزی رنگ زمانی اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان لباس به روش‌های بی‌موثر یا رنگ‌های ارزان قیمت متکی باشند. گاهی اوقات رنگ ها به سادگی ناپایدار هستند یا به طور دائم در پارچه قرار نمی گیرند. در مواقع دیگر، تولیدکنندگان لباس‌ها را بیش از حد رنگ می‌کنند تا در فروشگاه روشن‌تر و پر جنب و جوش‌تر به نظر برسند . اما در اولین باری که آنها را می‌شویید محو می‌شوند. رنگ های قرمز و نارنجی در برابر خونریزی آسیب پذیر هستند، بنابراین این رنگ ها نیاز به هوشیاری بیشتری از سوی مصرف کننده دارند.

در گذشته، افراد برای جلوگیری از خونریزی رنگ، لباس های هم رنگ را از هم جدا می کردند. در حالی که این می تواند یک روش موثر برای نگهداری لباس باشد، اما زمان بیشتری را می طلبد و منجر به مصرف انرژی و آب بیشتر می شود. با صرف هزینه های هنگفت برای خشک شویی و خدمات خشکشویی حرفه ای، چه کار دیگری می توانید انجام دهید تا رنگ سفید و رنگ ها روشن بماند؟ برای یادگیری برخی از بهترین نکات و ترفندها برای جلوگیری یا حتی معکوس کردن اثرات خونریزی رنگ در شستشو، ادامه مطلب را بخوانید.

نکاتی برای جلوگیری از خونریزی رنگ ها در شستشو

راز به حداقل رساندن خونریزی رنگ بدون گذراندن عمر خود در اتاق لباسشویی در انتخاب لباس هایی نهفته است. که احتمال خونریزی کمتری دارند. وقتی خرید می‌کنید، از برچسب‌هایی با دستورالعمل‌هایی مانند «رنگ ممکن است شستشو شود»، «رنگ مالش می‌شود»، «از مواد شوینده استفاده نکنید»، «برای شستشو از داخل خارج کنید»، «قبل از پوشیدن بشویید» یا «از آب سرد استفاده کنید» اجتناب کنید. اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد . رنگ های مورد استفاده برای رنگ آمیزی لباس ناپایدار هستند یا احتمالاً در هنگام شستشو خونریزی می کنند.

اطلاعات بیشتر:  نحوه شروع وزنه برداری: راهنمای مبتدیان

اگر برچسب های مراقبت از یک مورد را بررسی کنید و هیچ یک از این علائم هشدار دهنده را مشاهده نکنید، به احتمال زیاد رنگ آن تند است، به این معنی که می توان انتظار داشت که در بیشتر موارد از محو شدن و خونریزی جلوگیری کند. البته، حتی پارچه های رنگ ثابت را نیز نباید با پیراهن سفید مورد علاقه خود در ماشین لباسشویی انداخت. این اقلام را در اولین باری که آنها را می شویید، به تنهایی بشویید تا هر رنگ شل یا ناپایدار، در هر صورت، آبکشی شود.

رنگ های در معرض خون ریزی
رنگ های در معرض خون ریزی

کاهش مشکلات ناشی از بین رفتن رنگ لباس

برای کاهش بیشتر مشکلات ناشی از خونریزی رنگ، لباس های ساخته شده از الیاف مصنوعی مانند پلی استر یا نایلون را انتخاب کنید. این الیاف مصنوعی بیشتر از مواد طبیعی مانند پنبه یا پشم رنگ خود را حفظ می کنند و در نتیجه انتقال رنگ کمتر و محو شدن در هنگام شستشو انجام می شود.

هنگامی که پارچه های مقاوم در برابر محو شدن را انتخاب کردید . تغییر تکنیک های لباسشویی می تواند به شما در کاهش بیشتر خطر خونریزی رنگ کمک کند. بسیاری از مردم بر این باورند . که برای تمیز کردن لباس‌ها باید آن‌ها را با آب گرم بشویید. با شوینده های مدرن، شستن لباس ها در آب داغ نه تنها ضروری نیست . بلکه ممکن است کاملاً مضر باشد. آب گرم الیاف لباس را باز می‌کند تا رنگ آزاد شود . در حالی که آب سرد آنها را بسته نگه می‌دارد . و رنگ را در داخل محبوس می‌کند . تا از خونریزی جلوگیری کند. انتخاب حالت سرد در ماشین لباسشویی بیشتر مشکلات مربوط به خونریزی رنگ را از بین می برد . و همچنین ممکن است به ماندگاری لباس ها کمک کند.

پرسش‌های متداول برای شستشوی لباس‌های رنگی

چه رنگ هایی در شستشو خونریزی می کنند؟ لباس های قرمز رنگ بیش از هر رنگ دیگری مستعد خونریزی رنگ هستند. برای چند شستشوی اول، شستن لباس قرمز را به تنهایی در آب سرد در نظر بگیرید.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خریدکفش دریایی

چگونه لکه های خونریزی رنگی را از لباس پاک کنم؟ می توانید لکه های خونریزی رنگی را با حل کردن سفید کننده اکسیژن در آب داغ و سپس اجازه دادن به مخلوط خنک شده پاک کنید. لباس را اضافه کنید و آن را به مدت 15 دقیقه خیس کنید و سپس آبکشی کنید. لکه باید از بین برود.

آیا جوش شیرین می تواند ریزش رنگ را از بین ببرد؟ جوش شیرین به دلیل خاصیت سفید کنندگی طبیعی معمولاً برای از بین بردن خونریزی روی لباس های سفید استفاده می شود.

آیا سرکه سفید رنگ را از لباس پاک می کند؟ سرکه دارای تعدادی خاصیت پاک کنندگی شگفت انگیز است که یکی از آنها توانایی آن در از بین بردن خونریزی رنگ از لباس است. اضافه کردن نصف فنجان سرکه به شستشوی نهایی خود برای روشن تر و تمیزتر شدن لباس ها.

چگونه لکه های رنگی را از خشک کن پاک کنم؟ برای پاک کردن لکه های رنگی از خشک کن خود می توانید از ترکیب سرکه و بکینگ پودر استفاده کنید. درام خشک کن می تواند به مرور زمان رنگ لباس ها را مهار کند و این معجون به پاک کردن آن ها کمک می کند.

آیا می توانم همه چیز را با آب سرد بشوییم؟ شستن لباس ها در آب سرد باعث صرفه جویی در انرژی می شود، از خونریزی رنگ جلوگیری می کند و بیشتر لباس ها را تمیز می کند. اما وقتی صحبت از ملحفه و حوله می شود، برای از بین بردن میکروب ها و مایت های گرد و غبار، بهتر است با آب گرم بچسبانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید