نحوه شستن پیراهن مجلسی

Rate this post
نحوه شستن پیراهن مجلسی
نحوه شستن پیراهن مجلسی

پیراهن ها ، شلوار ها ، کت ها و…. برای پوشیدن ساخته شده اند، نه برای پرستش. این به این معنی است که آنها کثیف می شوند. با این حال، با مراقبت مناسب، یک پیراهن با کیفیت بالا می تواند چندین سال دوام بیاورد و همچنان عالی به نظر برسد. در این پست، دو مورد از محبوب‌ترین روش‌های شستن پیراهن را توضیح می‌دهیم . و جزئیاتی را بیان می‌کنیم که چگونه می‌توانید پیراهن‌های لباس خود را برای سال‌های آینده عالی نگه دارید. ما همچنین نحوه برخورد با شرایط اضطراری خاص و همچنین برخی نکات تمیز کردن دیگر را توضیح خواهیم داد.

پیراهن را خودتان در خانه بشویید

اگر به خشکشویی خود اعتماد ندارید، یا اگر می خواهید کمی بیشتر روی نحوه شستن پیراهن های خود کنترل داشته باشید، ممکن است بخواهید پیراهن های لباس خود را در خانه بشویید. ما واقعاً این گزینه را دوست داریم، اما انجام این کار به درستی نیازمند کمی زمان و دقت از جانب شما است. برای نتایج بهینه این مراحل را دنبال کنید:

1. با تهیه پیراهن شروع کنید. همه دکمه‌ها، از جمله دکمه‌های کاف و هر دکمه یقه را باز کنید. یقه را در صورت وجود جدا کرده و در مکانی امن قرار دهید.

2.قبل از درمان هر لکه ای با کمی مواد شوینده روی آنها کار کنید یا بهتر است لکه ها را با یک قلم پاک کننده لکه تمیز کنید.

3.ماشین لباسشویی خود را راه اندازی کنید: برای به حداقل رساندن سایش یک پیراهن لباس ظریف یا سبک وزن، از چرخه Delicate استفاده کنید. اگر پیراهن از پارچه سنگین تری ساخته شده است، یا به خصوص کثیف است، می توانید چرخه معمولی را انتخاب کنید. رنگ های سفید و روشن می توانند از آب گرم استفاده کنند. پیراهن های تیره رنگ که نمی خواهید پژمرده شوند باید با آب سرد شسته شوند. مراقب باشید که لباس‌های دیگری را با رنگ‌های تند که ممکن است در پیراهن‌هایتان ریخته شود، اضافه نکنید.

اطلاعات بیشتر:  معارفه برند بالنسیاگا

4.از مواد شوینده با کیفیتی که متناسب با رنگ پیراهن است استفاده کنید. مطمئن شوید که از شوینده ها یا پاک کننده های حاوی کلر استفاده نکنید زیرا باعث تغییر رنگ بسیاری از پارچه های پیراهن می شود.

سایر نکات در شستن پیراهن

5.پیراهن ها را در ماشین لباسشویی بشویید و سپس اجازه دهید چرخه چرخش بیشتر آب را از لباس خارج کند.

6.پیراهن‌ها در ماشین لباس‌شویی مچاله می‌شوند، بنابراین قبل از اینکه این چروک‌های شدید در پیراهن خشک شوند، بخواهید آن‌ها را فوراً پاک کنید. پیراهن ها را آویزان کنید یا دراز بکشید تا بتوانند در هوا خشک شوند. مواظب آویزان کردن پیراهن ها به چوب لباسی تیز یا با گیره لباس های تنگ باشید زیرا این کار می تواند پارچه را مخدوش کند یا اثری روی پیراهن بگذارد.

7.بعد می خواهید پیراهن ها را اتو کنید. برای شروع این مرحله لازم نیست منتظر بمانید تا پیراهن ها کاملاً خشک شوند، اما باید اکثراً خشک شوند.

تمیز کننده

در حالی که ما واقعاً پیراهن های لباس نخی را با خشک شویی توصیه نمی کنیم، برخی از افراد دوست دارند پیراهن های خود را به تمیزکننده ها ببرند و آنها را خشک شویی کنند. در حالی که این روش تمیز کردن مطمئناً به پیراهن آسیب نمی رساند و انقباض را به حداقل نمی رساند، اما دارای معایبی است. اولین مورد این است که می تواند گران باشد – معمولاً بیش از 5 دلار. دیگر اینکه لکه های محلول در آب مانند تعریق پاک نمی شوند.

حلال های خشکشویی حاوی آب بسیار کم یا بدون آب هستند، بنابراین کثیفی های مبتنی بر تعریق می توانند دست نخورده باقی بمانند. شستن پیراهن ها در آب برای از بین بردن کثیفی ها و لکه های محلول در آب از عرق بهتر است. همانطور که گفته شد، اگر پیراهن لباس شما دارای لکه روغنی است، ممکن است شانس بیشتری داشته باشید که آن را با یک خشکشویی تمیز کنید تا در ماشین لباسشویی.

اطلاعات بیشتر:  نحوه شستن لباس های مشکی برای کاهش رنگ پریدگی

آیا در شستن پیراهن از خشک کن استفاده کنیم؟

توصیه می کنیم از خشک کن دوری کنید و اجازه دهید پیراهن روی چوب لباسی با هوا خشک شود، اگرچه (بسته به اندازه خانه شما) این همیشه عملی نیست. اگر باید پیراهن را در خشک کن قرار دهید، از حرارت زیاد یا خشک کردن بیش از حد پیراهن خودداری کنید. از خشک کن استفاده کنید تا رطوبت بیشتری از پیراهن خارج شود و سپس پیراهن را فورا اتو کنید تا باقیمانده رطوبت و چروک های آن از بین برود. اگر پیراهن‌های خود را به طور کامل در خشک‌کن خشک کنید، اتو کردن کامل پیراهن کمی سخت‌تر می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید