نحوه شستن لباس های مشکی برای کاهش رنگ پریدگی

Rate this post
نحوه شستن لباس های مشکی
نحوه شستن لباس های مشکی

برای بسیاری از ما، لباس‌های تیره یا مشکی ما عناصر اصلی کمد لباس را تشکیل می‌دهند .که می‌توانند ما را در هر رویدادی ببینند، به ما کمک می‌کنند باهوش به نظر برسید و هرگز از مد نمی‌افتیم. اما نقطه ضعف این سایه قابل اعتماد و قابل اعتماد این است . که شستن لباس های مشکی می‌تواند باعث کمرنگ شدن لباس‌های مشکی شود . و شلوار جین مشکی مورد علاقه‌تان را کسل‌کننده و لباس‌های تیره‌تان را تا حدودی بی‌درخشش کند. راهنمای مفید ما توضیح می دهد که چگونه شلوار لی مشکی و…. را مشکی نگه دارید . و لوازم ضروری کمد لباس تیره خود را برای مدت زمان طولانی تری خوب به نظر برسید.

شستن لباس های مشکی در 7 مرحله آسان

1 لباس های مشکی را از لباسی روشن کنید

وقتی به شستن لباس های مشکی بدون محو شدن فکر می‌کنید، همیشه لباس‌های تیره را جدا از رنگ‌های روشن بشویید، از جمله لباس‌های پاستلی. به خوبی شناخته شده است که برای روشن نگه داشتن سفیدها، باید آنها را جداگانه بشویید، اما بسیاری از مردم متوجه نیستند که شستن لباس های مشکی نیز باید با هم شسته شوند تا رنگشان حفظ شود.

لباس‌های تیره‌ای که با لباس‌های رنگی یا روشن شسته می‌شوند، شروع به محو شدن می‌کنند، یا رنگ شسته می‌شوند. به همین دلیل، بهتر است رنگ های تیره و مشکی را به تنهایی بشویید.

رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای و دیگر رنگ‌های بسیار تیره می‌توانند با هم هماهنگ شوند.

2. در شستن لباس های مشکی نوع لباسشویی خود را جدا کنید

نوع لباسشویی
نوع لباسشویی

برای صرفه جویی در زمان، وسوسه نشوید که تمام اقلام تیره یا سیاه خود را در شستشو کنار هم قرار دهید. علاوه بر رنگ‌ها، باید انواع پارچه‌هایی را که با هم می‌شوید نیز در نظر بگیرید. هنگام دسته بندی لباس های تیره خود، لحظه ای به وزن ها و ساختار پارچه فکر کنید:

اطلاعات بیشتر:  پارچه ارگانزا چیست؟

به عنوان مثال، یک تاپ سبک وزن نباید در همان چرخه جین سنگین قرار گیرد. این به این دلیل است که پارچه های درشت می توانند به تدریج پارچه های ظریف را در طول چرخه شستشو فرسایش دهند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که لباس های شسته شده شما چقدر کثیف هستند. توصیه نمی شود اقلام بسیار کثیف را با مواردی که فقط کمی کثیف هستند در شستشو قرار دهید.

شستن اقلام تیره ظریف با موارد سنگین‌تر، مانند حوله یا جین، می‌تواند باعث ایجاد حوله‌های پوستی شود – حباب‌های ناخوشایندی از الیاف که به شکل توپ در می‌آیند و لباس‌های شما را کسل‌کننده، کهنه و پژمرده می‌کنند.

3. در شستن لباس های مشکی به برچسب مراقبت از لباس توجه کنید

قبل از اینکه لباس های خود را با هم بشویید . برچسب های مراقبت از آنها را بررسی کنید. ممکن است کمی بد به نظر برسد، اما می تواند شما را از برخی مصیبت های شستشو نجات دهد و به لباس های شما کمک کند تا برای مدت طولانی تری نو به نظر برسند. به عنوان مثال، آیا می دانستید که توصیه می شود در ابتدا لباس های قرمز را با دست بشویید، زیرا این رنگ شناخته شده است؟

همه لباس ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیستند و ممکن است لازم باشد آنها را با دست بشویید یا در صورت داشتن یک چرخه شستشوی دستی انجام دهید.

ابریشم، ترمه و سایر مواد ظریف اغلب فقط خشکشویی می شوند.

موارد ظریف مانند لباس زیر را باید جداگانه شست.

4. دمای مناسب را انتخاب کنید

وقتی صحبت از شستن لباس های مشکی می شود، دمای شستشو در حفظ رنگ آن ها بسیار مهم است. اغلب گرمای شستشو است که می‌تواند باعث پخش شدن یا محو شدن رنگ شود، به این معنی که تیره‌ها باید در آب سرد شسته شوند تا رنگ خود را حفظ کرده و کم رنگ شدن آن را کاهش دهند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لانکوم

سردترین شستشوی ممکن را برای تاریکی خود انتخاب کنید. بهتر است لباس‌های تیره مخصوصاً کثیف را قبل از شستشو در آب سرد خیس کنید، نه اینکه آن‌ها را روی یک شستشوی داغ قرار دهید. شستشوی داغ می تواند به ساختار فیبر، تناسب و رنگ لباس تیره آسیب برساند.

اگر می خواهید بدانید که چگونه شلوار جین مشکی را سیاه نگه دارید، این نیز صدق می کند. شلوار جین خود را با آب سرد بشویید و برای مدت طولانی تری زیبا به نظر می رسند.

5. شوینده مناسب را انتخاب کنید

هنگام شستن لباس‌های تیره، شوینده‌ای را انتخاب کنید که برای رنگ‌های تیره مناسب است و همیشه از مواد افزودنی مانند سفیدکننده که می‌تواند آسیب‌رسان باشد، اجتناب کنید. سپس:

بسته بندی مواد شوینده خود را بررسی کنید تا ببینید آیا برای استفاده در شستشوی سردتر مناسب است یا خیر. به عنوان یک قانون کلی، مایعات در آب سرد بهتر عمل می کنند زیرا پودرها همیشه به درستی حل نمی شوند.

اگر برخی از اقلام تیره شما به‌خصوص کثیف هستند، می‌توانید برخی از لکه‌ها را با یک پارچه مرطوب و مقداری مواد شوینده لباس‌شویی از قبل تمیز کنید یا ابتدا در آب سرد خیس کنید.

6. لباس های تیره را از داخل بچرخانید

اگر به این فکر می کنید که چگونه شلوار جین مشکی را با کمترین احتمال محو شدن بشویید، پاسخ این است که آنها را از داخل بچرخانید. این هک ساده به ماندگاری رنگ بیشتر کمک می کند

زیرا: اثر آب و مواد شوینده عمدتاً روی لایه بیرونی (که اگر از داخل به بیرون تبدیل شود به لایه داخلی تبدیل می شود) عمل می کند و اغلب باعث محو شدن می شود. از این ترفند برای هر لباس تیره ای که می خواهید کیفیت و رنگ آن را حفظ کنید نیز استفاده کنید.

نکته: سعی کنید عادت های خوب خود را از همان ابتدا با برگرداندن شلوار جین یا لباس های تیره خود به هنگام درآوردن آن ها به سمت بیرون و در سبد لباسشویی خود ایجاد کنید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند کیت اسپید

7. از استفاده از خشک کن خودداری کنید

در حالی که خشک کردن لباس های تیره همیشه منجر به رنگ پریدگی نمی شود، اما به جرات می توان گفت که خشکشویی می تواند یک عامل موثر باشد. در اینجا دلیل آن است:

گرما و اصطکاک، مانند چرخه شست و شو، می تواند منجر به پریشان شدن الیاف لباس شود و باعث محو شدن رنگ و در نتیجه رنگ خاکستری تیره ای شود که می بینیم، به خصوص پس از خشک شدن شلوار جین تیره.

در حالی که برخی از اقلام بدون شک در ماشین خشک کن بهتر از بقیه هستند (جوراب، تی شرت، و اقلام نخی که برای محو شدن طراحی شده اند)، توصیه می شود برای حفظ رنگ، شلوار جین سنگین تر و لباس های تیره خود را با خط خشک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید