نحوه پوشیدن لباس تکواندو

5/5 - (1 امتیاز)
نحوه پوشیدن لباس تکواندو
نحوه پوشیدن لباس تکواندو

قبل از خرید اولین لباس تکواندو و کفش ورزشی خود با مربی خود مشورت کنید. برخی از مربیان به شما اجازه می‌دهند . که لباس فرم خود را خریداری کنید. اما بسیاری از آنها از شما می‌خواهند . که مستقیماً یک یونیفرم را با لوگوی مدرسه گلدوزی شده از آنها خریداری کنید. لباس‌های تکواندو تقریباً همیشه سفید هستند . و لباس اول شما تقریباً هرگز رنگ اضافی در اطراف یقه‌تان نخواهد داشت، که مخصوص دانش‌آموزان پیشرفته‌تر است.

شلوار یکدست را روی یک جفت لباس زیر راحت بپوشانید. شلوار به منظور امکان حرکت آزادانه بدون بستن در فاق، چفت شده است. اما لباس زیر هم برای بهداشت و هم برای درزهای غیرمنتظره ایده خوبی است. اگر در حال مسابقه دادن هستید . ممکن است بخواهید پوشیدن محافظ کشاله ران را در نظر بگیرید . این محافظ در طول مسابقات ضروری است و ممکن است در طول مسابقه در کلاس ضروری یا اختیاری باشد. شما می توانید محافظ کشاله ران را برای مردان و زنان خریداری کنید.

کمر شلوار را به گونه ای ببندید که بالای استخوان ران شما قرار بگیرد . و خطر سر خوردن به پایین نباشد. شلوار تکواندو قد پایین وجود ندارد. و علیرغم نظرات تند و تیز، کمربند کمک چندانی به بالا نگه داشتن شلوار شما نمی کند. فقط بند کشی این کار را با اطمینان انجام می دهد.

سایر نکات

اگر زن هستید، حتماً از زیر تاپ تای کوان دو خود استفاده کنید. اگر مرد هستید، از نظر تئوری می توانید با سینه برهنه حرکت کنید، و در تئوری یک زن مجبور نیست چیزی روی سوتین ورزشی خود بپوشد. اما پوشیدن زیرپیراهن به هر دو جنس کمک می کند . تا تعداد دفعات شستن یونیفرم خود را کاهش دهند . و برخی از مربیان ممکن است نیاز به زیرپیراهن به عنوان بخشی از لباس داشته باشند.

بالاتنه یکنواخت را مستقیماً روی سر خود بکشید، با “V” گردن رو به جلو. همچنین ممکن است با تاپ های یکنواخت کراواتی روبرو شوید که کمی شبیه ژاکت یا تونیک متقاطع هستند. برای یک کراوات، هر دو بازو را داخل آستین قرار دهید، سپس سمت راست یونیفرم را روی بدن خود ضربدر بزنید. از طناب های روی یونیفرم استفاده کنید تا این فلپ را در جای خود ببندید. سپس طرف دیگر را از روی بدن خود رد کنید . و مجدداً از طناب های ثابت شده روی لباس استفاده کنید تا آن را در جای خود ببندید.

وسط کمربند تکواندو خود را پیدا کنید. آن را روی ناف خود نگه دارید و دو سر کمربند را دور کمر خود بپیچید. آنها باید یک لایه صاف، یکی در داخل دیگری، به طوری که وقتی دوباره آنها را به جلوی بدن خود می آورید، به جای اینکه از پشت سر خود عبور کنند، دو انتها متقابل شوند.

بیرونی ترین کمربند را از میان لایه های دیگر کمربند جلوی خود بچسبانید تا به سمت چانه شما ظاهر شود. سپس انتها را از نصف گره روی دست رد کنید. انگار که آماده می شوید آنها را مانند بند کفش ببندید. کمربند باید یک گره مرتب تشکیل دهد و هر دو انتهای آن مستقیماً جلوی شما آویزان باشد.

کمربند لباس تکواندو

اولین کمربند تکواندو شما سفید خواهد بود که نشان دهنده وضعیت مبتدی شماست. معمولاً پس از اتمام تست، کمربندهای متوالی را مستقیماً از مربی خود دریافت می کنید تا تسلط خود را بر هر مجموعه مهارت جدید ثابت کنید. هنگامی که به یک کمربند مشکی رسیدید، معمولا تاپ یکنواخت سفید خود را با یک تاپ سفید دیگر با یک “V” مشکی دور یقه عوض می کنید. لباس خود را تمیز نگه دارید، بسته به میزان عرق کردنتان، آن را بعد از هر چند کلاس یا گاهی بعد از هر کلاس بشویید.

نحوه پوشیدن لباس تکواندو

لباس فرم تکواندو
لباس فرم تکواندو

لباس تکواندو به عنوان “دوبوک” شناخته می شود. دانش‌آموزان مبتدی همیشه دوبوک سفید می‌پوشند . و دانش‌آموزان پس از رسیدن به سطح کمربند سیاه و رسیدن به موقعیت‌های رهبری، به یونیفرم‌های رنگی یا لباس‌های سفید با یقه‌های مشکی ارتقا می‌یابند. رعایت آداب صحیح تکواندو برای دانش آموزان در پوشیدن لباس فرم بسیار مهم است. یونیفرم ها می توانند گران باشند. بنابراین شما می خواهید از آن به خوبی مراقبت کنید . تا از هزینه های تعویض جلوگیری کنید. این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید که لباس را به درستی می پوشید.

زیرپیراهن : پیراهن شما باید گشاد و راحت باشد تا حرکات شما را محدود نکند. دقت کنید که همرنگ لباستان باشد تا بیرون نیاید. یک پیراهن سفید ساده برای دوبوک سفید استاندارد شما به خوبی کار خواهد کرد. خانم‌ها باید زیر یونیفرم از سوتین ورزشی استفاده کنند.

سایز لباس فرم تکواندو : پایین شلوار نباید با زمین تماس داشته باشد . زیرا این می تواند یک خطر زمین خوردن باشد. آستین های شما نباید از بند انگشتان شما عبور کند تا بتوانید تمام حرکات دستی را که تکواندو در پی دارد انجام دهید. می توانید انتظار داشته باشید که آستین های خود را روی لباس های جدید بالا بزنید . زیرا شستن لباس فرم را کمی کوچک می کند.

نحوه بستن کمربند

کمربند شما نمادی از میزان دانش تکواندوی شماست. مرکز کمربند را پیدا کنید و آن را در مرکز پشت خود قرار دهید. سپس کمربند را دور کمر خود بپیچید و هر دو سر را به طور یکنواخت به جلوی شکم خود بیاورید. یکی از انتهای آن را بردارید و زیر هر دو لایه دیگر قرار دهید تا فرمتان به هم ببندد.

کمربند باید روی باسن شما زیر بند کمر شلوار قرار گیرد تا به آنها کمک کند تا بیدار بمانند. کت شما بدون کمربندتان خیلی بزرگ به نظر می رسد زیرا کمربند کت را در جای خود فشرده می کند.

یونیفرم خود را حفظ کنید مهم است که لباس خود را همیشه تمیز نگه دارید. کل لباس را به جز کمربند در ماشین لباسشویی خود قرار دهید. شما همچنین باید آن را فشار دهید . هرگونه لکه یا پارگی خون را که در حین تمرین ایجاد می شود از روی لباس بردارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید