10 نکته ای که باید هنگام انتخاب جلیقه چرمی در نظر بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)
10 نکته ای که باید هنگام انتخاب جلیقه چرمی در نظر بگیرید
10 نکته ای که باید هنگام انتخاب جلیقه چرمی در نظر بگیرید

اگر به دنبال خرید جلیقه چرمی و شلوار جین هستید، مهم است که نوع مناسب آن را انتخاب کنید. در حالی که تمام جلیقه‌های چرمی دارای طراحی بدون آستین در ساختار تمام چرمی هستند، تفاوت‌های ظریفی بین آنها وجود دارد که نباید مورد توجه قرار گیرد. برای پیدا کردن جلیقه چرمی مناسب، 10 مورد زیر را در نظر بگیرید.

زیپ یا دکمه جلیقه چرمی

آیا یک جلیقه چرمی با زیپ یا دکمه در جلو می خواهید؟ اگرچه استثنائاتی وجود دارد، اما اکثر جلیقه ها یکی از این دو طرح را دارند. استفاده از جلیقه‌های چرمی با زیپ در جلو، مسلماً ساده‌تر است، اما بسیاری از افراد ظاهر کلاسیک و شیک دکمه‌های جلو را ترجیح می‌دهند. شما نمی توانید با هر یک از سبک ها اشتباه کنید. فقط یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ترجیحات شخصی شما را منعکس می کند.

نوع چرم جلیقه چرمی

به نوع چرمی که جلیقه از آن ساخته شده است توجه کنید. بیش از نیم دوجین نوع چرم وجود دارد که هر کدام خواص خاص خود را دارند. به عنوان مثال، چرم اسپلیت یک نوع چرم با کیفیت پایین است که ارزان است اما به شدت آسیب پذیر است. چرم دانه اصلاح شده نیز وجود دارد که یک نوع چرم با کیفیت بالاتر است که ظاهر و احساس بهتری نسبت به چرم خرد شده دارد. با این حال، بهترین نوع چرم که در آن جلیقه ها ساخته می شود، دانه کامل است. این چرم که به عنوان چرم تاپ نیز شناخته می شود، نرمی بسیار خوبی را ارائه می دهد که در جای دیگر نخواهید یافت.

رنگ جلیقه چرمی

رنگ جلیقه شما بر روی لباس ها و لوازم جانبی که می توانید آن را بپوشید تاثیر می گذارد. اگر یک جلیقه با رنگ پررنگ مانند بنفش خریداری می کنید – بله، جلیقه های چرمی به رنگ بنفش موجود است – احتمالاً نمی توانید آن را با بسیاری از لباس ها یا لوازم جانبی دیگر بپوشید. بنابراین، توصیه می شود جلیقه را در رنگ های معمولی و سنتی مانند قهوه ای یا مشکی انتخاب کنید. هر یک از این رنگ ها به شما این امکان را می دهد که جلیقه جدید خود را با انواع رنگ ها و سبک های دیگر بپوشید.

اطلاعات بیشتر:  پارچه جین چیست؟

محو شده در مقابل غیر محو

برخی از تولیدکنندگان شروع به ساخت جلیقه های چرمی با ظاهری از پیش رنگ رفته کرده اند. جلیقه‌های پژمرده و پژمرده نیز به‌عنوان جلیقه‌های پریشان شناخته می‌شوند، در کل رنگ روشن‌تری نسبت به همتایان خود دارند و برخی از آن‌ها دارای تکه‌هایی از تغییر رنگ برای سطح بیشتری از اصالت هستند. اگر می خواهید یک جلیقه جدید بخرید، باید تصمیم بگیرید که آیا جلیقه رنگ و رو رفته یا بدون رنگ و رو رفته می خواهید. جلیقه های رنگ و رو رفته یک سبک منحصر به فرد وینتیج ارائه می دهند، در حالی که جلیقه های رنگ و رو رفته سبک مدرن تری را ارائه می دهند.

جیب ها

به جلوی هر جلیقه که قصد خرید آن را دارید نگاه کنید تا ببینید چند جیب دارد. برخی از جلیقه های چرمی هیچ جیب در جلو ندارند، اما برخی دیگر یک، دو، سه یا حتی چهار جیب دارند. البته انتخاب جلیقه جیب دار فضای ذخیره سازی بیشتری را برای شما فراهم می کند. می‌توانید از این جیب‌ها برای نگهداری اقلام کوچک مانند کلید ماشین، پول نقد، گوشی هوشمند، کارت‌های اعتباری و سایر موارد زشت استفاده کنید. و بسیاری از مردم ظاهر جلیقه های چرمی جیب دار را به جلیقه های بدون جیب ترجیح می دهند.

لحافی یا غیر لحافی

اگر قصد دارید جلیقه خود را در فصل زمستان بپوشید، ممکن است بخواهید مدل لحافی را انتخاب کنید. جلیقه لحافی دقیقا چیست؟ جلیقه لحافی نوعی جلیقه بدون آستین است که از چرم ساخته شده و دارای قسمت داخلی بالشتک است. فضای داخلی به صورت لحاف مانند به هم دوخته شده است تا جیب های عایق برای گرمای بیشتر و سبکی منحصر به فرد ایجاد شود. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان ها به شدت سرد می شود، انتخاب خوبی است. اما حتی اگر در منطقه ای با زمستان های معتدل زندگی می کنید، پوشیدن جلیقه چرمی لحافی می تواند به شما کمک کند ظاهری منحصر به فرد داشته باشید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه کرپ

نو یا دست دوم

شما می توانید جلیقه های چرمی نو و دست دوم را برای فروش پیدا کنید. بسیاری از فروشگاه‌های کالا و وب‌سایت‌های حراج، جلیقه‌های چرمی دست دوم و دست دوم را با این فرض که در شرایط خوبی هستند، می‌فروشند. برای اینکه بیشترین ارزش را از جلیقه خود داشته باشید، احتمالاً باید یک جلیقه جدید بچسبانید. خرید یک جلیقه جدید به شما آرامش می‌دهد که بدانید آن را نپوشیده‌اید، بنابراین خطر آسیب یا نقص کمی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید