3 نکته کلیدی برای خرید پارچه

5/5 - (1 امتیاز)

خرید پارچه یک نکته مهم در تولید لباس است. به همین دلیل است که ما نیز مطمئناً می خواهیم پارچه های باکیفیت داشته باشیم. بنابراین، قبل از خرید پارچه باید ملاحظات بسیار دقیقی داشته باشیم. هنگام خرید پارچه موجود، ممکن است ابتدا مجبور شوید از نظر ذهنی آماده شوید، زیرا با تعداد زیادی از انواع پارچه ها استقبال خواهید کرد. اما اشکالی ندارد که ما 3 نکته کلیدی را برای خرید پارچه مناسب به شما می گوییم که می تواند به عنوان راهنمای دوخت کت و شلوار استفاده شود.

 3 نکته کلیدی برای خرید پارچه
3 نکته کلیدی برای خرید پارچه

وزن پارچه را در نظر بگیری

این کار بسیار سخت و دردسرساز است زیرا انتخاب های زیادی برای پارچه وجود دارد . اول از همه باید روی رنگ لباسی که می خواهید تمرکز کنید. بعدی اندازه گیری وزن پارچه در فروشگاه است. فقط با مشاهده ضخامت پارچه از روی رول ها می توانید وزن را تشخیص دهید. ضخامت پارچه برجسته است و این به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید.

به عنوان مثال پارچه های تعریف شده بر اساس دسته وزنی:

وزن سبک: ارگانزا، نوعی پارچه ابریشمی، ولوم، تافته و سینگل نیوجرسی .

متوسط: مخملی، کامبریک، ساتین، چمبری و اینترلاک جرسی .

سنگین: نمد پشمی، جین، هسی و تویل .

پارچه را بررسی کنید

همچنین باید با توجه به نیاز لباسی که می سازید به پارچه توجه کنید. مثلا دامن درست می کنید پس بعد از بازکردن پارچه ببینید که چگونه پارچه آویزان می شود. اگر می خواهید دامنی روان مانند ابریشم داشته باشید، پرده نرم به بدن شما نزدیک می شود. پارچه های بیشتر دامن را از شما دور نگه می دارد و وقتی چین دار یا جمع می شود بیرون می آید. در زیر لیستی از پارچه های پارچه ای از چندین نوع پارچه آورده شده است که به شما کمک می کند:

ابریشم: مایع

ول: متوسط

اطلاعات بیشتر:  چگونه قد بلندتر شویم؟

پنبه: متوسط

کتانی: متوسط

ریون: متوسط

پلی استر: متوسط

برواد: حجیم

وزن پارچه یک عامل بسیار مهم برای مطابقت با لباسی است که تصور می کنید. آسان به نظر می رسد اما مراقب این اصطلاح پرده باشید زیرا بسیاری از افراد وزن پارچه را درک نمی کنند.

در خرید پارچه کشش پارچه را تست کنید

کشش پارچه توانایی پارچه برای بازگشت به شکل اولیه خود در هنگام کشش است. کشش محصول نهایی را با بدن شما در هنگام استفاده تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که بسیار کشدار است، انجام حرکت اشتباه بسیار آسان است و اگر مبتدی هستید، بهتر است تا زمانی که واقعاً آماده نشده اید، از این پارچه خودداری کنید. این فرمول برای محاسبه کشش است:

مثلا پارچه ای به طول 5 سانتی متر می کشید و انتهای آن را می کشید تا به 7.5 سانتی متر برسد. کشش چند درصد است؟

محاسبه = (7.5-5) /2.5 X100% = 50%

بنابراین، این بدان معنی است که پارچه می تواند 50٪ از طول اصلی را بکشد. باید به انتخاب صحیح پارچه ها و جزئیات دقت کنید. انتخاب پارچه مناسب ممکن است تلاش بیشتری را ببرد، اما ارزش آن را دارد زیرا می توانید بهترین پارچه را تهیه کنید.

 کشش پارچه
کشش پارچه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید