11 نکته مهم در نگهداری کفش

5/5 - (1 امتیاز)
11 نکته مهم در نگهداری کفش
11 نکته مهم در نگهداری کفش

باور کنید یا نه، روشی که کفش های ورزشیان را نگهداری می کنید، تاثیر زیادی در طول عمر آن ها دارد. کفش یک سرمایه گذاری عالی هستند زیرا کفش های شما را از گرد و غبار و رطوبت هوا محافظت می کنند. علاوه بر این، آنها می توانند از چروک شدن یا بدشکل شدن کفش ها جلوگیری کنند، که اغلب زمانی اتفاق می افتد که آنها روی هم روی زمین قرار می گیرند.

نکات مهم در نگهداری از کفش

1. فکر کنید: اول کیفیت. موثرترین راه برای اطمینان از دوام بیشتر کفش هایتان این است که در وهله اول روی آنها سرمایه گذاری کنید.

2. از کف پا محافظت کنید. اولین جایی که می‌بینید کفش‌هایتان ساییده می‌شوند، زیره‌ها (obvs) هستند . اما می‌توانید با استفاده از محافظ‌های چسبنده جدا شونده، طول عمر بیشتری به کفش‌های خود بدهید.

3. با محافظ آب اسپری کنید. جیر یا چرم در هنگام خیس شدن آسیب پذیر هستند، اما مقدار زیادی اسپری وجود دارد که می تواند جلوی آسیب را بگیرد. به سادگی قبل از پوشیدن آن ها اسپری کنید و دستورالعمل های روی بطری را دنبال کنید . تا هر چند ماه یکبار محافظت را تکمیل کنید.

4. از درخت کفش چوبی استفاده کنید. این کفش ها را به اندازه اصلی خود کشیده و از چروک شدن آن جلوگیری می کند و به چرم اجازه تنفس می دهد. درختان کفش چوبی همچنین هر گونه عرق / رطوبتی را که می تواند کفش های شما را پیر کند (و بوی بدی می دهد) جذب می کند.

5. آنها را با روزنامه پر کنید. اگر اعتیاد شما به کفش باعث می‌شود که یک وام مسکن کوچک برای درختان کفش بگیرید، از روزنامه به عنوان جایگزین استفاده کنید. از سخاوتمند بودن نترسید و تا جایی که امکان دارد کفش ها را بپوشید.

نکات مهم

6. آنها را در کیسه های گرد و غبار نگهداری کنید. اگر یک جفت کفش گران قیمت پاشیده اید، به احتمال زیاد آنها از قبل با یک کیسه گرد و غبار دستی برای محافظت از آنها در هنگام نگهداری عرضه می شوند. اگر به اندازه کافی خوش شانس نیستید که یکی از آنها را داشته باشید، روبالشی به عنوان یک جایگزین عالی کیسه گرد و غبار عمل می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند بولگاری

7. در جای خشک نگهداری شود. کفش + رطوبت = بد است، پس سعی کنید یک بازی خنک و خشک برای خواب کفش هایتان در شب پیدا کنید.

8. کفش های خود را بچرخانید. ما می دانیم که آنها جفت کفش های مورد علاقه شما هستند، اما واقعاً، اگر آنها را هر روز در ماه آینده بپوشید، خیلی سریع پیر می شوند. سعی کنید دو روز پشت سر هم یک جفت کفش نپوشید.

9.کفش های چرمی خود را جلا دهید. ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما یک جلای لطیف واقعاً می تواند در بازگرداندن کفش های چرمی شما معجزه کند. همچنین می‌توانید با بررسی دقیق‌تر متوجه ساییدگی یا پارگی‌هایی شوید که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند.

10. از شاخ کفش استفاده کنید. برای پوشیدن کفش هایتان هر روز تلاش می کنید؟ هرچه بیشتر پاهای خود را در کفش های خود فرو کنید، بیشتر به پشت پاشنه ها آسیب می زنید و سال ها از طول عمر آن ها کوتاه می شوید.

11. کف پاها را تعویض کنید. اگر کف پاها به نظر می رسد که در حال بیرون آمدن هستند، آنها را به یک پینه دوز ببرید و کفش های جدید تهیه کنید. هر چه بیشتر زیره ها را فرسوده کنید، بیشتر روی بقیه کفش تاثیر می گذارد و آنها را غیر قابل تعمیر می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید