معرفی پارچه کرپ

5/5 - (2 امتیاز)
 پارچه کرپ
پارچه کرپ

کرپ یک روش بافت پارچه است که منجر به یک بافت موج دار و سه بعدی می شود. پوشاک و سایر منسوجات ساخته شده با پارچه کرپ معمولاً ظریف هستند . و برای مراسم تشریفاتی استفاده می شوند.

به طور سنتی ،کرپ در زمان عزاداری در بسیاری از فرهنگ های غربی توسط زنان پوشیده می شد . اما این عمل تا حد زیادی از مد افتاده است. فرهنگ های دیگر در سراسر جهان انواع کرپ را در تولید پارچه خود وارد می کنند و در برخی موارد ، کرپ سنتی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد . که هزاران سال به همین روش بافته شده است.

تاریخچه

پارچه کرپ همانند پارچه کتان و یا ابریشم نقطه مبدأ روشنی در تاریخ تمدن بشری ندارد. از آنجا که مفهوم پشت کرپ بسیار ساده است ، بسیاری از فرهنگ ها اشکال این پارچه را در مرحله ای از توسعه یا مرحله دیگر اتخاذ کرده اند. به عنوان مثال ، کرپ هنوز توسط زنان یونانی ارتدوکس برای عزاداری استفاده می شود و فرهنگ های مختلف شبه قاره هند کرپ را در لباس های سنتی خود قرار می دهند. در غرب ، کرپ در خارج از لباس عزاداری در طول قرن 19 محبوبیت یافت. به سرعت ، شرکتی به نام Courtaulds تقریباً به طور کامل بر بازار تولید کرپ تسلط داشت و در طول سالها ، این شرکت نمادین انواع مختلف بافت و مواد کرپ را آزمایش کرد.

پارچه کرپ امروزی

امروزه کرپ بیشتر در مد روز و سایر انواع طراحی لباس های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. کرپ مدت هاست که ارتباط فوری خود را با لباس عزاداری از دست داده است . که باعث شده است استفاده از این پارچه در خارج از مصارف سنتی خود گسترش یابد. کرپ که اغلب با انواع پارچه ها و بافت های دیگر مخلوط می شود . دارای نمای سبک و بافت منحصر به فردی است که آن را در پوشیدن لباس های بادی و بسیار کاربردی بسیار مفید می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی نام تجاری ایو سنت لوران

در قرن 21 ، کلمه “کرپ” آنقدر مشخص است که می تواند . به انواع مختلفی از پارچه های بافت دار اشاره کند. حتی می توانید تا آنجا پیش بروید که بگویید . کرپ معنای اصلی خود را از دست داده است ، و این خوب است. تعریف مدرن ما از کرپ مناسب تر است . و در صورت امکان از محصولات نساجی ارگانیک و ایمن استفاده می کند.

پارچه کرپ چگونه ساخته می شود؟

طیف گسترده ای از فرایندهای مختلف ممکن است برای ساخت پارچه های پایه مورد استفاده در کرپ استفاده شود. تنها ویژگی بارز این نوع پارچه بافت آن است ، بنابراین چه با الیاف طبیعی و چه مصنوعی ، طراحان و تولیدکنندگان نساجی بیشمار روش های مختلف را برای ایجاد جلوه ای پیدا کرده اند که می توان آن را “کرپ” دانست.

نخ کرپ با روشی به نام پیچش سخت ساخته می شود . که شامل پیچاندن الیاف نساجی مورد استفاده در تولید نخ بسیار محکم تر از حد معمول است. علاوه بر این ، پیچ های متناوب “S” و “Z” برای ایجاد بافت برجسته و متمایز نخ استفاده می شود.

این تکنیک های چرخش متناوب که به عنوان پیچ های راست و چپ نیز شناخته می شوند . باعث ایجاد نخ کرپ می شود ، مهم نیست از کدام پارچه استفاده می شود. هنگامی که نخ کرپ تولید شد ، ممکن است رنگ شود . درمان شود و به لباس تبدیل شود. در برخی موارد ، تولید محصولات کرپ نهایی ممکن است . در همان مکانی که نخ ریخته می شود اتفاق بیفتد . اما معمولاً کار بین دو شرکت جداگانه تقسیم می شود.

کاربرد کرپ

پارچه کرپ به دلیل ماهیت ظریف آن معمولاً در روسری ، لباس شب و سایر انواع لباس های سبک استفاده می شود. کرپ پشمی از کرپ ابریشم دوام بیشتری دارد . به این معنی که می توان از آن در لباس های سنگین تر مانند ژاکت و لباس استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند گرلن

کرپ مصنوعی ممکن است از جهاتی دوام بیشتری داشته باشد ، اما به یاد داشته باشید . که بیشتر پارچه های مصنوعی بسیار قابل اشتعال هستند . در حالی که بسیاری از الیاف طبیعی ، به ویژه پشم ، در برابر شعله مقاوم هستند. لباس های کرپ ساخته شده از ابریشم و پشم نیز بسیار راحت تر هستند . و به یاد داشته باشید که حتی می توان کرپ را از پشم لوکس آلپاکا و دیگر انواع پشم بسیار نرم تهیه کرد .

یکی از رایج ترین کاربردهای کرپ در لباس ها است . این پارچه به خوبی روی پارچه های دیگر می پیچد و به گونه ای چسبیده است . که عموماً به عنوان روشی جذاب و حسی تصور می شود .

با این حال ، لباس های معمولی معمولاً معمولاً تحت درمان کرپ قرار نمی گیرند . این پارچه فانتزی معمولاً برای عکاسی های مد ، عروسی ، جشن ها و سایر محیط های با کلاس بالا مناسب است.

کرپ کجا تولید می شود؟

اکثر تولیدکنندگان عمده نساجی در سراسر جهان نوعی پارچه را با بافت کرپ می سازند ، که این امر هنگامی که می خواهید بدانید کرپ در کجا تولید می شود ، به بررسی محل تولید مواد اولیه می پردازد.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی پارچه کرپ»

  1. بازتاب: معرفی پارچه ژرژت - اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید