معرفی برند دونا کرن

Rate this post
معرفی برند دونا کرن
معرفی برند دونا کرن

دونا کرن یک شرکت آمریکایی واقع در نیویوک است .که همانند برند کیت اسپید در حوضه مد فعالیت دارد و امروزه به نام “DKNY” شناخته شده است. دونا کاران طراح مد آمریکایی بود . که توانست برند Donna Karan نیویورک را تاسیس کند.

دونا کاران

دونا ، یکی از تأثیرگذارترین طراحان مد در جهان است . که ، اثری ماندگار در دنیای پوشاک از خود به جا گذاشت . و شیک های بالای شهر نیویورک را وارد جریان اصلی کرد. در سال 2004 ، او برنده جایزه یک عمر دستاورد از شورای طراحان مد آمریکا شد.

کاران دونا آیوی فاسکه در 2 اکتبر 1948 در فارست هیلز نیویورک متولد شد. از دوران کودکی کاران ، در دنیای مد غرق شد. مادرش به عنوان مدل کار می کرد . در حالی که ناپدری اش به عنوان طراح کت و شلوار امرار معاش می کرد . تأثیر خانواده کاران در اوایل زندگی او آشکار بود. در سن 14 سالگی ، او تحصیل را رها کرده و فروش لباس در بوتیک محلی را آغاز کرد. سال 1968 ، کاران در مدرسه طراحی معتبر پارسونز در شهر نیویورک پذیرفته شد. در دوران مدرسه ، کاران شغل معتبر تابستانی را برای طراح آن کلاین به دست آورد. کارهای او در آنجا بسیار چشمگیر بود . که در عرض دو سال به عنوان طراح دستیار انتخاب شد. در سن 26 سالگی ، کاران ، که در آن زمان با همسر اولش ، مارک کاران ازدواج کرده بود ، به عنوان طراح اصلی انتخاب شد .

تاسیس برند دونا کرن

دونا کاران
دونا کاران

در سال 1984 ، کاران ، که تا آن زمان از همسر اولش ، مارک جدا شده بود ، تصمیم گرفت که خود به خود اعتراض کند. در کنار او استفان ویس ، شوهر دومش ، نقاش و مجسمه ساز بود که رفتار آرامش بخش به همسرش کمک کرد . تا کاران آن کلاین را ترک کند . در نتیجه کاران اولین مجموعه زنانه خود را در سال 1985 معرفی کرد.

کاران از همان ابتدا تاسیس ، برند خود را برای “طراحی لباس های مدرن برای افراد شیک پوش” تعیین کرد. با افزایش ورود زنان به نیروی کار حرفه ای ، زمان بندی کاران بی عیب و نقص شد. همکاری او با ویس نیز ارزشمند بود . گفته می شود ویسی که در سال 2001 از سرطان ریه درگذشت ، بر بسیاری از مجموعه های پوشاک مردانه او تأثیرگذار بود. در سال 1992 ، هنگامی که کاران اولین عطر خود را عرضه کرد. به سازندگان آن دستور داد تا چیزی را که بوی “نیلوفرهای کازابلانکا ، جیر قرمز و پشت گردن استفان” می دهد ، بیابند.

در سال 1988 ، کاران با تشخیص نیاز به یک خط مد مقرون به صرفه ، Donna Karan New York (DKNY) ، خط زنانه ای را تحت تأثیر مجموعه امضای اصلی خود قرار داد. سال 1990 ، او DKNY Jeans را توسعه داد و سپس ، دو سال بعد ،خط تولید دونا کرن را برای مردان معرفی کرد. از آن زمان تا به حال مجموعه ای از محصولات جانبی با نام DKNY از لباس کودکان گرفته تا مبلمان ایجاد شده است.

فروش برند دونا کرن

در سال 2001 ، کاران شرکت عمومی خود را به LVMH ، Moet Hennessy Louis Vuitton ، که یک مجتمع لوکس فرانسوی فروخت. گفته می شود که مبلغ فروش این برند چیزی نزدیک به 650 میلیون دلار است.

به عنوان بخشی از فروش ، کاران موافقت کرد که به عنوان طراح نام تجاری باقی بماند. در طول این سال ها ، کاران دریافت کننده جوایز و افتخارات متعددی بوده است. در سال 2003 ، او اولین آمریکایی بود که تا به حال “جایزه سوپراستار” Fashion Group International را دریافت کرده است. سال بعد ، او جایزه معتبر یک عمر دستاورد را از شورای طراحان مد آمریکا دریافت کرد. کاران زندگینامه خود را با عنوان “سفر یک زن” در سال 2004 منتشر کرد. در سال 2015 ، او به عنوان رئیس برچسب شخصی خود کناره گیری کرد . تا وقت خود را به Urban Zen اختصاص دهد ، نام تجاری سبک زندگی که در سال 2007 راه اندازی کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید