معرفی برند فندی

5/5 - (1 امتیاز)
فندی
فندی

برند فندی در سال 1925در شهر رم توسط آدل و ادواردو فندی بنیان گذاری شد . این برند نیز مانند برند پرادا در حوضه کالا های لوکس فعالیت می کند . این برند به خاطر تولید محصولات خزی و چرمی مشهور شده است و توانسته است که به اوج شکوه خود برسد . امروزه شرکت فرانسوی ال و ام هاش مالک برند فندی است . معروف ترین محصول این برند کیف های چرمی است .

سه نسل متوالی از خانواده فندی و همچنین کمک کارل لِسه با هم تلاش های بسیار زیادی کرده اند تا این برند را به مشهورترین برند در حوضه تولید لباس های خزی تبدیل کنند.

تاریخچه برند فندی

تاسیس اولین بوتیک این برند، که یک فروشگاه کیف دستی بود در سال 1926 انجام شد . بین پایان دهه 40 در دهه 50 ، پائولا ، آنا ، فرانکا ، کارلا و آلدا ، پنج دختر ادواردو و ادل ، برای کسب و کار خانوادگی کار می کنند . و انرژی و ایده های جدیدی را به ارمغان می آورند. در سال 1965 آنها با طراح جوان آلمانی ، مرحوم کارل لاگرفلد همکاری می کنند. در دستان او ، یک انقلاب مد رخ می دهد . طراحی مجدد و دوباره تفسیر می شود.

در این زمان او لوگوی نمادین “double F” را که مخفف “Furs Furs” است طراحی می کند. در سال 1992 ، سیلویا ونتورینی فندی ، نسل سوم خانواده فندی ، به این شرکت ملحق می شود . و کارل لاگرفلد را در سمت هنری قرار می دهد. در سال 1994 مسئولیت لوازم جانبی و سپس خطوط لباس مردانه به او واگذار شد. در سپتامبر 2020 ، کیم جونز به عنوان مدیر هنری مد و لباس زنانه منصوب شد.

همکاری فندی و لاگرفلد

پس از گذشت چهل سال از تاسیس این برند خانواده فندی تصمیم گرفتند . که یک طراح آلمانی پیشرو به نام کارل لاگرفلد همکاری کنند. در نتیجه در سال1965 کارل لاگرفلد به این شرک ملحق شد. و وظیفه مدیر طراحی را به عهده گرفت . پس از گذشت 12 سال خط تولیدی برای لباس های اماده زنانه راه اندازی کرد که وظیفه مدیریت این خط تولید نیز به عهده اقای لاگرفلد بود .

با توسعۀ تکنیک ‌های جدید و با همکاری صنعتگران فندی، وی توانست برای اولین پارچه ‌ای سبک و منعطف طراحی و تولید کند. برند فندی نیز تصمیم گرفت از این پارچه ها در خط تولید خود استفاده کند . که همین موضوع باعث شروع پیشرفت های این برند شد.طراحی لوگوی امروزی این برند (که به شکل دو F که یکی از آن‌ها به شکل معمولی و دیگری به شکل برعکس این حرف است) نیز توسط اقای لاگرفلد انجام شده است. 

کیف ها

خلاقیت بی نظیر و زیبای کیف های Baguette و Peekaboo باعث شده است که در مدت زمان کمی مشهور شوند. این خلاقیت ها به ترتیب توسط Silvia Venturini Fendi در سال 1997 و 2008 ایجاد شده اند ، نه تنها آزمون زمان را پس داده اند بلکه به نمادی از خود Maison تبدیل شده اند .

کیف تولیدی فندی
کیف تولیدی فندی

نمایش لباس ها

شرکت فندی همیشه برای نمایش های خود فراتر از انتظار بوده است. در سال 2007 ، FENDI اولین شرکتی بود که نمایشی را بر روی دیوار چین اجرا کرد. در سال 2016 ، 90 سالگی ساخت Maison با یک نمایش منحصر به فرد در فواره Trevi جشن گرفته شد. در سال 2019 ، FENDI با ارائه نمایش Couture خود در معبد زهره و رم ، از کارل لاگرفلد ادای احترام کرد.

خز

شرکت فندی بالاترین هنرهای دستی را پرورش می دهد . و خزها را با طراحی منحصر به فرد خود ایجاد می کند. این توجه زیاد به صنایع دستی خارق العاده ترین خزها ، تعقیبی است . که بیش از 90 سال دوام آورده و میراثی از اختراعات و خلاقیت های بی سابقه در هنر خز را ایجاد کرده است. از سال 1925 ، آزمایش بی باک با خزهای گران بها باعث ایجاد مجموعه های فندی شده است . همراه با قدرت فنی بی نظیر ، کیفیت فوق العاده مواد و خلاقیت بی نظیر Maison. در دست صنعت گران و با استفاده از تکنیک های جدید ، خز سبک ، نرم و همه کاره می شود.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند فندی»

  1. بازتاب: تام فورد کیست ؟ تاریخچه ی تاسیس برند مشهور تام فورد - اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید