معرفی پارچه گاباردین

5/5 - (2 امتیاز)
معرفی پارچه گاباردین
معرفی پارچه گاباردین

تاریخ غنی و عمیق پارچه گاباردین به مدت ها پیش در سال 1879 بر میگردد . که فردی به نام توماس باربری ، بنیانگذار خانه مد بربری در Basingstoke ، این پارچه را اختراع کرد. ا این پارچه محکم بافته شده و ضد آب است ، اما راحت تر از پارچه های لاستیکی است. از سال 1590 کلمه “گاباردین” برای اشاره به “لباس” یا “پوشش” استفاده می شود.

گاباردین یک پارچه محکم بافته شده است . که برای تهیه کت و شلوار ، مانتو ، شلوار ، لباس فرم ، بادگیر استفاده می شود. بسیاری از الیاف نیز برای ایجاد انواع گاباردین ، ​​از جمله پنبه ، ابریشم ، الیاف مصنوعی (یعنی ابریشم مصنوعی) و مخلوط الیاف استفاده می شوند. از طرف دیگر گاباردین پلی استر گاهی اوقات “گاباردرم” نامیده می شود. همچنین ، پارچه نام خود را از کلمه “گاباردین” گرفته است . که در اصل یک روپوش یا لباس بلند و گشاد در قرون وسطی است. با این حال ، بعداً نشان دهنده یک روپوش بارانی یا لباس محافظ بود.

پارچه گاباردین

گاباردین ، ​​هر یک از انواع مختلف پارچه های کتان ، پنبه ، ابریشم و پارچه های محکم بافته شده ، که برخی ویژگی های مشترک را در بر می گیرد و عمدتاً کت و شلوار و مانتو می شود. این یک پارچه نسبتاً محکم است . که با بافت پارچه ای ساخته شده است .و تا حدودی شبیه تخته ویل است اما بافت سبک تری دارد. پود یا پرکن به طور کامل در پشت قرار دارد و بنابراین از جلو قابل مشاهده نیست . شرایطی که امکان استفاده از پرکن با کیفیت پایین بدون از دست دادن دوام را می دهد . زیرا فقط سطح تار در معرض سایش قرار می گیرد.

گاباردین در اصل نوعی پارچه ضد آب بود که برای تولید بارانی استفاده می شد. پارچه ای با بافت بازتر و بسیار سبک تر ، که کاملاً از ابریشم تولید می شود ، ابریشم یا گاباردین فرار نامیده می شود.

پارچه گاباردین
پارچه گاباردین

چهره های مهمی که گاباردین را پوشیده اند

گاباردین توسط بسیاری از کاوشگران قطبی پوشیده شد ، به ویژه فردی به نام روالد آموندسن ، که اولین کسی بود که در سال 1911 به قطب جنوب رسید. و ارنست شکلتون ، که رهبری یک اکتشاف در سال 1914 برای عبور از قطب جنوب را بر عهده داشت. همچنین ، این اولین کسی است که در سال 1924 در کوه اورست جهان از کوههای وحشیانه جهان بالا رفت.

اطلاعات بیشتر:  با دانستن فرم بدن خود جذاب تر شوید

علاوه بر این ، مانتوهایی که از پارچه گاباردین به اشکال مختلف ساخته شده اند . از اواخر قرن 18 توسط ارتش استفاده می شده اند . و به طور خاص با مبارزات زمستانی مانند کمپین ناپلئون در روسیه مرتبط بوده است. مانتوی تمام طول یکبار دیگر با استفاده از کت ترنچ در جنگ جهانی اول رواج یافت. پارچه گاباردین ، ​​به صورت کلیشه ای ، ویژگیهای مشترکی را در بر می گیرد و عمدتاً به کت و شلوار و مانتو تبدیل می شود. این یک پارچه نسبتاً محکم و محکم است که با بافت پارچه ای ساخته شده است و تا حدودی شبیه تخته ویل است اما بافت سبک تری دارد.

دوخت پارچه گاباردین

دوخت این نوع پارچه بسیار آسان است ، اما فشردن آن سخت است. همچنین برای معرفی سهولت مشکلاتی را ایجاد می کند. یکی از راه های تأکید بر گاباردین استفاده از بوم موی سبک وزن با برش مغرضانه است. استفاده از نخ ابریشمی و یک سوزن ظریف باعث ایجاد دکمه های مناسب می شود. در دوران مدرن بود که پارچه گاباردین برای وجود آن مفید بود.

الیاف گاباردین

گاباردین می تواند شامل الیافی با منشاء مختلف باشد . که دامنه استفاده و ویژگی های اساسی آن متفاوت است. 100٪ پشم برای ساخت کت مناسب است: زیرا سبک و زیبا است . اغلب لباس ها و لباس های افسری از چنین پارچه ای دوخته می شود. علاوه بر این واقعیت که لباسهای پشمی گاباردین اجازه رطوبت نمی دهند ، هنوز بسیار گرم است. باد به سختی از طریق آن نفوذ می کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید