معرفی پارچه کشمیر

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی پارچه کشمیر
معرفی پارچه کشمیر

پارچه کشمیر هزاران سال است که در مغولستان ، نپال و کشمیر تولید می شود. با این حال ، تصور رایج در کشمیر این است که این فرمانروای قرن پانزدهم کشمیر ، زین العابدین بود . که صنعت پشم محلی را با آوردن بافندگان از ترکستان در قدیس 14 قرن میر سید علی همدانی ، آنها از لاداخ دیدن کردند.

در قرن هجدهم و نوزدهم پارچه کشمیر صنعت پر رونق تولید شال از بز وارد شده از تبت و تارتاری از طریق لاداخ داشت. زمانی که ژنرال نپلئون بناپارت از کمپین عثمانی مصر یکی را به پاریس فرستاد ، شال ها به غرب اروپا معرفی شدند. گفته می شود ورود شال احساس فوری ایجاد کرده است . و برنامه هایی برای شروع تولید محصولات در فرانسه در نظر گرفته شده است. در سال 1799 ، در کارخانه خود در ریمز ، ویلیام لوئیس ترنو ، پیشروترین تولید کننده پشم در فرانسه در زمان ناپلئون و پس از آن ، نه تنها بسیاری از شال فکر می کردند که این پشم را تولید می کنند.

کلمه ترمه از کلمه کشمیر گرفته شده است . هنگامی که شال کشمیر در قرن 19 از هند استعماری به اروپا رسید. سالانه بیش از 3000 تن ترمه تولید می شود. همه بزها ترمه نیستند و این همان چیزی است که پشم ترمه پشمینا را به یک فیبر منحصر به فرد و ارزشمند تبدیل می کند. اکثریت پارچه ترمه در مغولستان و پس از آن هند ، چین ، ایالات متحده ، ترکیه ، پاکستان ، استرالیا ، نیوزلند ، ایران و افغانستان اما چین و مغولستان از تولیدکنندگان اصلی تا سال 2019 هستند. منبع تهیه شده از پارچه ترمه ، بز ترمه ای است. بز ترمه نوعی بز است که پشم ترمه بز ، نرم ، پشمالو ، زمستانی ، زیرپوش ، تیشرت ، از نظر کیفیت و کمیت تجاری تولید می کند. شما میتوانید برای خرید تیشرت کشمیر به سایت دیجی کالا یا اسپورت پوش مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر:  معارفه برند دسیگوال

شال های کشمیری

شال های ساخته شده در کشمیر هم در هند و هم در سطح بین المللی مورد استقبال قرار می گیرند. و امروزه به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل شده اند .شال های شاهتوش و پشمینه ساخته شده در کشمیر شهرت جهانی دارند.

این شال ها از پشم آنتلوپ تبتی تهیه می شود. این شال ها بسیار سبک و نرم هستند. آنها بسیار گران هستند . زیرا پشم مورد استفاده در ساخت این شال کمیاب است. موهای نرم گلوی آنتلوپ برای ساخت این شال استفاده می شود. تعداد کمی از این موها به طور طبیعی با چرای آنتلوپ ها می ریزند.

آنها جمع آوری شده و سپس در بافتن شال استفاده می شوند. شال های شاتوش ممکن است . خالص یا مخلوط شده با پشمینه باشد تا هزینه آن کاهش یابد. ویژگی آن این است که آنها آنقدر نازک بافته شده اند .که کل شال می تواند از یک حلقه عبور کند. به همین دلیل است که چنین شالهایی به نام “شال حلقه” شناخته می شوند. آنها معمولاً رنگ نشده اند و در رنگ طبیعی خود یعنی قهوه ای روشن استفاده می شوند .

انواع مختلف پارچه کشمیر

پارچه کشمیر
پارچه کشمیر

توئید کشمیری :مواد توئیدی که در کشمیر بافته می شود . در سراسر جهان شناخته شده است. به عنوان یکی از بهترین مواد در جهان شناخته می شود. مواد اولیه مورد استفاده در تولید توئید از خارج کشمیر به دست می آید. با این حال ، توئید کشمیری با استفاده از تکنیک های وارداتی بافته می شود . و کیفیت بسیار خوبی دارد. تولید توئید شغلی است که توسط اکثر مردم کشمیر انجام شده است.

ابریشم کشمیری : مانند توئید کشمیری ، ابریشم کشمیری نیز در سراسر جهان مشهور است. بافت و چاپ ابریشم به طور کلی در کشمیر انجام نمی شود. با این حال ، پرورش پیله در مقیاس وسیع در اینجا انجام می شود ، که بهترین کیفیت ابریشم را تولید می کند. پرورش پیله یکی از مشاغل مهم مردم کشمیر است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه ساتن

گلدوزی کشمیری : محلی که به نام Kasida شناخته می شود ، طرح های مورد استفاده در این گلدوزی از زیبایی های طبیعی کشمیر الهام گرفته شده است. معمولاً در گلدوزی کاسیدا از طرح های منظره ، برگ های چینار و همچنین چهره های اساطیری استفاده می شود. معمولاً چنین گلدوزی هایی روی پارچه های پشمی یا نخی انجام می شود.

استایل با لباس کشمیری

Pheran لباس برجسته زنان کشمیری است. Pheran معمولاً زری دوزی در خط ساق ، اطراف جیب ها و بیشتر در اطراف یقه دارد. خانمها کت و شلوار را ترجیح می دهند و بورخا در تابستان و Pheran در پاییز ترجیح داده می شود. روسری یک زن کشمیری یک روسری یا طارنگ رنگ روشن است . که به یک کلاه معلق دوخته شده و پارچه ای در اطراف آن به طرف پاشنه پا کشیده شده است. تارنگ بخشی جدایی ناپذیر از لباس عروسی در بین هندوها است.

مشاهده شده است که در طول سالها مردم جامو و کشمیر سبک لباس پوشیدن و عادات غرب و دیگر فرهنگهای منطقه ای هند را در پیش گرفته اند. با این حال ، Pherans دوباره بازگشت و به بخشی از مد مدرن هندی تبدیل شده است که توسط زنان در سراسر هند پوشیده می شود.

مردان کشمیری نیز تا حد زیادی از لباس غربی استفاده کرده اند. مردان کشمیری با ترکیب آن با شلوار جین ، پیران را به عنوان یک لباس شیک تبدیل کرده اند. Pheran همچنین به دنیای اداری نیز راه یافته است. عرض مدرن امروزی به اندازه نسخه قدیمی نیست و گاهی دارای شکاف های جانبی است. در حال حاضر غیر معمول شده است که پوشیدن فرنوس با سالور را انجام دهیم. جوانان کشمیری با اقتباس از سبک غربی شلوار جین و پیراهن را ترجیح می دهند. علیرغم این تأثیرات ، Pheran سنتی همچنان نماد فرهنگ و مد روز در جامو و کشمیر است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند دیزل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید