چرم چیست؟

Rate this post
چرم چیست؟
چرم چیست؟

من اخیراً در دوره ای از طریق اتحادیه کتابسازی و هنرهای کتابخانه کانادا (CBBAG) شرکت کردم. این دوره یکی از مواردی است که آنها ارائه می دهند و مقدمه ای برای دوره صحافی سطح سه است . آشنایی ما باچرم یک دوره سه روزه بود که شامل یک آخر هفته می شد. در این دوره ما کمی با تاریخچه چرم ، انواع چرم مورد استفاده در صحافی و نحوه چسباندن صحیح چرم و چسباندن آن به تخته و ساخت کمربند چرمی آشنا شدیم. ما در پایان یک پلاکت برای اهداف تظاهرات ساختیم. قبل از شروع کار ، ما در مورد روند ساخت چرم مورد استفاده برای صحافی کتابها بحث کردیم.

من کمی از آن را در اینجا به اشتراک می گذارم. چرم پوستی است که در همه حیوانات مشترک است. چرم با برداشتن مو ، ریشه مو و اپیدرم (لایه سطحی سلول های مرده سخت) ایجاد می شود. این سه لایه در دباغی برداشته می شوند و موارد زیر برای چرم نگهداری می شوند:

دانه (لایه بیرونی از سطح تا ریشه مو) ، کوریوم (دسته های بزرگ الیافی که در زاویه بالاتری نسبت به سطح بافته شده اند) و محل اتصال دانه و کوریوم ( این برای هر حیوان متفاوت است و اندازه مو در یک حیوان استحکام چرم را تعیین می کند).

چرم در از چه حیواناتی میتوان گرفت؟

این ماده را می توان از پوست تقریباً هر حیوانی از جمله خوک ، گوسفند ، بز و تمساح تهیه کرد. با این حال ، رایج ترین مورد استفاده از گاو است. هنر جانبی صنایع گوشت و لبنیات ، هنر ساخت چرم از پوست هایی استفاده می کند که در غیر این صورت از بین می روند. در عوض ، با ساخت این ماده ، پوست حیوان به یک ماده زیبا و مفید تبدیل می شود که برای چند دهه دوام می آورد.

اطلاعات بیشتر:  معارفه خانه آتیکوس

البته ، پرورش گاو بر کیفیت پوست تولید شده با یک پوسته خوب و عملکرد 80-90 affect تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، گاوهایی که دارای مارک تجاری بوده اند . در معرض گزش حشرات زیادی قرار گرفته اند . در نزدیکی حصارهای سیم خاردار نگهداری می شوند یا از گودال برقی استفاده کرده اند ، می توانند به پوست آنها آسیب برسانند. اینجا متوجه خواهید شد که عملکرد مخفی به احتمال زیاد حدود 60 درصد است تا از لکه و سوراخ جلوگیری شود. حتی رژیم های غذایی خاصی که حاوی غلات یا هورمون رشد هستند می توانند پنهان با کیفیت پایین تری ایجاد کنند.

نحوه درست کردن چرم

هنگامی که مخفی آماده می شود . پوست از حیوان جدا می شود و سپس گوشت باید برداشته شود . که می تواند با دست یا با استفاده از دستگاه گوشتی انجام شود. اگر این کار را با دست انجام می دهید ، مهم است که این فرآیند در اسرع وقت انجام شود زیرا مواد می توانند به راحتی خشک شوند. در پایان فرآیند ، باید یک سطح سفید و تمیز برای شما باقی بماند.

در این مرحله ، پوست باید نمک زده شود . این باید یک لایه بسیار سخاوتمندانه از نمک باشد . زیرا نمک باعث تجزیه آن می شود. این پوست ها معمولاً ذخیره می شوند ، نمک می خورند و با قسمت های گوشتی آن را لمس می کنند . و تا زمانی که آماده عمل آوری شوند . نمک باقی می مانند ، زمانی که باید در آب خیس بخورد تا هرگونه کثیفی یا مواد دیگر از بین برود.

اگر مویی روی پوست وجود دارد ، باید آن را جدا کنید . که با استفاده از محلول شیمیایی حاوی اکسید کلسیم اجرا می شود. این ممکن است حمام آهک نیز نامیده شود . و خیساندن آن می تواند یک تا دو روز طول بکشد. این روند همچنین باعث نرم شدن پوست می شود.

اطلاعات بیشتر:  چگونه از کفش های اوجینال خود مراقبت کنید:

پس از این همه حمام و خیساندن ، پوست مملو از رطوبت است . بنابراین ضخامت آن حدود 4 میلی متر متورم می شود . و می تواند به دو لایه تقسیم شود. این کار به گونه ای انجام می شود . که قسمت های جداگانه از مخفی می تواند برای انواع مختلف محصولات چرمی استفاده شود. قسمت بالایی اسپلیت چرم برای محصولات باکیفیت ترین چرم مانند چرم کامل دانه ذخیره شده است. این به این دلیل است که لایه بالایی ساختار الیاف بسیار محکم تری دارد و باعث دوام بیشتر آن می شود.

برنزه شدن

کیف چرمی
کیف چرمی

مرحله دوم در فرآیند تولیدچرم برنزه شدن نامیده می شود و با حفظ مواد و توقف تجزیه ، پوست را به چرم تبدیل می کند. برای انجام این کار ، پوست باید همراه با محلول مخصوص برنزه شدن در یک طبل مخصوص برنزه شدن بارگذاری شود. چرمی تولید می شود که قابل انعطاف است و به طور کلی برای چمدان یا مبلمان استفاده می شود. نمک های کروم چرم قابل کشش تری تولید می کنند .بنابراین معمولاً در محصولاتی مانند لباس یا کیف های دستی استفاده می شود. تناژ را می توان با نمک های گیاهی و کروم اضافه کرد . این امر باعث می شود چرم بدنی کامل و نرم و نرم داشته باشد. در پایان این فرایند ، چربی های خاصی به ماده بدست امده اضافه می شود که به این ماده کمک می کند تا در فرآیند مشروب سازی هم قوی تر و نرم تر شود.

پس از این فرآیند خشک شدن ، می توان پوست ها را بازرسی و در سطوح کیفی مرتب کرد . در صورتی که نقص ها کیفیت کمتری داشته باشند. درجه این ماده را تعیین می کند که این مخفی در آینده برای چه چیزی استفاده می شود. پوستهایی که با نمک های کروم درمان شده اند آبی کم رنگ به نظر می رسند. سپس پوست ها به عرض یکنواخت مشخص تراشیده می شوند و از هر تراش می توان برای ساخت چرم چسبیده ، پشت کاشی کف ، کمربند استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر:  معانی رنگ ها و هنر استفاده از نمادهای رنگی

2 دیدگاه دربارهٔ «چرم چیست؟»

  1. بازتاب: پارچه پلی اورتان (PU) چیست؟ - اسپرت پوش

  2. بازتاب: چگونه از کفش های نوبوک و جیر خود مراقبت کنید - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید